Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 10:16

Koukám že výřezy nabízíš. Jak je to s autorskými právy?

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 10:33

HonzaS píše:Koukám že výřezy nabízíš. Jak je to s autorskými právy?

I když si na to přípravky a míry udělal sám? Vždyť PEO to tvořil podle hlavy a fotek ... Klasický Magnum má hafo řezačů, co to prodávám 400-600peněz a asi se autora neptali.

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 11:02

HonzaS píše:Koukám že výřezy nabízíš. Jak je to s autorskými právy?

Spousta lidí hlavně v USA má volně ke stažení plánek na model.
Většinu modelů za dávnější doby kreslil pan Fara. Jeho modelů létá spoustu do dnes
a mezi modeláři se i prodávají ...... takže dle tohoto názoru všichni zůčastnění porušují autorská práva :evil: :evil: :evil:

Samozřejmě autorská práva jsou téměř na vše a je to správné, ale můj názor nevrtal bych se v tom :)

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 11:26

pepinozbrna píše:Samozřejmě autorská práva jsou téměř na vše a je to správné, ale můj názor nevrtal bych se v tom :)

Navíc těch pár kousků co někomu udělá, to není na obohacení ...

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 11:47

HonzaS píše:Jak je to s autorskými právy?

Autorem je Martin Muller a dal plány k dispozici veřejnosti viz http://www.rc-network.de

EDIT: Týká se původního Reloaded, jak je to s verzí Acro nevím, předpokládám, že stejně...

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 16:26

Hoki píše:I když si na to přípravky a míry udělal sám? Vždyť PEO to tvořil podle hlavy a fotek ... Klasický Magnum má hafo řezačů, co to prodávám 400-600peněz a asi se autora neptali.


Hele klíd, já ani netvrdím že to je proti autorským právům! Třeba to Martin Müller uvolnil, na to se právě ptám! Vím že plánek 100% free je, ale jak je to s prodejem stavebnic právě nevím.

Mimochodem k té zvýrazněné části - LOL, to si musím poznamenat. :lol:

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 16:31

pepinozbrna píše:Spousta lidí hlavně v USA má volně ke stažení plánek na model.
Většinu modelů za dávnější doby kreslil pan Fara. Jeho modelů létá spoustu do dnes
a mezi modeláři se i prodávají ...... takže dle tohoto názoru všichni zůčastnění porušují autorská práva :evil: :evil: :evil:

Samozřejmě autorská práva jsou téměř na vše a je to správné, ale můj názor nevrtal bych se v tom :)


Já za Martinem nepoběžím a nikomu to bonzovat nebudu. Naopak, nebýt místních řezačů, tak by jeho magnumů lítalo (aspoň u nás) o dost méně. Tomu chlapovi stejně patří uznání, je to podle mě jeden z nejvýznamnějších a nejlepších modelářů konstruktérů posledních několika desítek let.

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 17:11

[quote="HonzaS"][/quote]

Martin Muller udělal pár skvělých modelů z nichž Magnum je ten vrcholek.
Ale i tak si myslím že snad nikdo na světě neudělal tolik modelů a dobře létajících jako právě u nás p. Fara
Naposledy upravil pepinozbrna dne pát 11.03.2016 20:54, celkově upraveno 1

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 18:12

Já si myslím, že si HonzaS mohl svůj první komentář na tomto vlákně odpustit a těmi dalšími už to o moc nevylepšil. Do té doby to bylo docela zajímavé povídání, ale pak ......... Radši nebudu pokračovat, abych náhodou neopustil slovník spisovné češtiny. :(

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 18:32

Zajímavé počteníčko , ale jsem kliďas a budu se držet toho , proč toto vlákno vzniklo - tedy Magnum Acro... :D
Trošičku jsem upravil kopyto na kabinky a až teď jsem spokojený .
Přílohy
kabinky.JPG

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 18:46

HonzaS píše:Vím že plánek 100% free je, ale jak je to s prodejem stavebnic právě nevím...

No, z mého (laického) pohledu je stavebnice (ostatně i komerční prodej "ve velkém") něco jiného... Dál to tu nebudu plevelit.

Re: Magnum Acro

pát 11.03.2016 22:14

Chápu to tak že Peo licenci nezjišťoval, neva.

Ale co mě zajímá, Peo proč jsi zvolil deskové křídlo? Jednodušší výroba, nebo je za tím nějaká vychytávka?

Opět, pro ty nervóznější z vás: Nerýpu, jen se ptám.

Re: Magnum Acro

pon 14.03.2016 19:22

HonzaS píše:Chápu to tak že Peo licenci nezjišťoval, neva.

Ale co mě zajímá, Peo proč jsi zvolil deskové křídlo? Jednodušší výroba, nebo je za tím nějaká vychytávka?

Opět, pro ty nervóznější z vás: Nerýpu, jen se ptám.

Honzo , už na začátku jsi psal , že originál má profilované křídlo... Já jsem se ptal už ve vedlejším vlákně Magnum Reloaded , jestli je někde plánek k Magnumu Acro . Nikdo se neozval a ani já jsem nic nenašel... :(
Použil jsem tedy šablonu k trupu Reloaded , podle které jsem vyřezal novou , s rovným křídlem . Výškovka se směrovkou jsou jako u Reloaded . Podvozkové nohy jsem upravil dle vlastní fantazie...
Co se týká Magnumu Acro , našel jsem jen pár obrázků , podle kterých jsem tvořil . Na fotkách výřezů je vidět , že moje půlka křídla je z jednoho dílu , kdežto originál má některý malé uši , nebo zvlášť přilepené konce křídel... Snažil jsem se Acro maximálně zjednodušit :wink:
Asi tomu nevěříš , ale skutečně jsem si všechny přípravky a šablony vytvořil sám , samozřejmě kdyby nebylo fotek Magnumů Acro plno na netu , asi bych nevytvořil nic ... :?
No a s tím rovným křídlem je to takto : Magnum Acro je pro mě pořád plackolet , létající buřt , který jsem chtěl od začátku postavit maximálně jednoduchý , tak i na výrobu málo pracný ( i když se to nezdá , tak práce je s ním spousta ) .
Já už mám několik letadel s křídlem z 12 mm EPP bez profilu a opravdu pěkně lítají i s rovnou deskou - viz fotky YAK 55 , MIG 3 , P 38 Lightning . Dělám i éra s profilovanými křídly , ale to už je o něčem jiném ..... :wink:
P.S. Ten MIG 3 má křídlo z 8 mm desky .

Pokračování bude po výplatě ........ :( :( :(
Přílohy
MIG na Dinu 1.JPG
IMG_0658[1].JPG
IMG_4932.JPG

Re: Magnum Acro

pon 14.03.2016 20:04

já našel jedno video a podle něj ho stavím..mám ho tedy oproti tobě "ušatého" 8¨-))



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Magnum Acro

pon 14.03.2016 20:20

Nad ,, ušákem ,, jsem taky přemýšlel , ale zvolil jsem ,, neušáka ,, .
No , kdo ví co bude ... :mrgreen:
Odeslat odpověď