Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 286 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 21:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
.... a na začátku se to dělá i pohodlněji :lol:
Příloha:
IMG_3395.JPG
IMG_3395.JPG
[ 238.22 KiB | Zobrazeno 1457 krát ]



Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 21:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
No to kazdopadne :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 21:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
No vidíš , ne nadarmo se s tím tak piplám :D
Na mém stroji se ocas ani nehne , vyztužily ho vlepené náhony směrovky a výškovky ( záměrně ) . Myslím že chyba u Tebe bude někde tam . Prostě odpoj serva a zkus zatahat za táhla ručně . Je třeba taky přejet ,, panty ,, kormidel žehličkou - opatrně zevnitř ...

_________________
Dej blbci funkci,on vymyslí lejstro!!!
http://www.peomodel.websnadno.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 21:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
PEO píše:
Na mém stroji se ocas ani nehne , vyztužily ho vlepené náhony směrovky a výškovky ( záměrně ) . Myslím že chyba u Tebe bude někde tam . Prostě odpoj serva a zkus zatahat za táhla ručně . Je třeba taky přejet ,, panty ,, kormidel žehličkou - opatrně zevnitř ...

Ano, bovdeny by to měli dostatečně zpevnit, tak opravdu jak píše PEO - překontrolovat a projet vteřiňákem.
Já naopak panty projížděl opatrně 400kou smirkem a jen tak 20mm na koncích jsem nechával bez broušení.
Pant pak šel lehčeji a nebroušené konce zaručili, že to nezačalo nepraskat během provozu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 21:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
Každý má svůj fígl ... :mrgreen:

_________________
Dej blbci funkci,on vymyslí lejstro!!!
http://www.peomodel.websnadno.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 12:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Jeste jedna hloupa otazka.... To vazne vsichni co mate era s taznym motorem bez podvozku pristavate do ruky a nebo jste tak dobri,ze mate vrtuli vodorovne a nebo to nechavate nahode?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 17:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
madmax1200 píše:
Jeste jedna hloupa otazka.... To vazne vsichni co mate era s taznym motorem bez podvozku pristavate do ruky a nebo jste tak dobri,ze mate vrtuli vodorovne a nebo to nechavate nahode?

Nejsem tak dobrý, ale vono to není nic těžkého dát vrtuli do rovnější polohy a o zbytek se postará tráva. Například lítám roky s Mustangem R-850mm, H-425g a mám teprve druhou vrtuli na cca 260 přistání. Ale musíš mít brzdu zaplou. A tak jsem to měl u všech svých 12 modelech bez podvozku či sklopky za posledních 7 roků. Do rukou chytám maximálně samokřídla ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 11:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Jaka vrtule je pomalejší nez gws 8040?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 13:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
https://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mo ... c-8x3-8-sf

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: stř 10.01.2018 8:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Dalsi "blba"otazka ,kolik by mela byt priblizna doba letu s motorem emax 2822,s vrtuli 9050 ,reglem xray 20A pri vaze 560g ... Triclanek 1300mah...ja to jen tak lechtam a vic jak 7min z toho nedostanu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: stř 10.01.2018 10:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Potřebuješ zjistit průměrný proud, jinak se moc nedopočítáš. Pak nastupuje násobilka :-)
Pokud ti z baterek 1300mAh poteče 13A, to jest 10C, nepoletí to déle než 1/10 hodiny. Pokud poteče 26A, což je 20C, bude to pod 1/20 hodiny. A spíš méně, v baterkách má zůstávat cca 20% náboje.
Pokud ti to letí max. 7 minut, je to 1/8,5 hodiny (60/7) a průměrný proud ti tedy nejspíš teče 8,5C a to je cca 11A.
Pokud to nepoletí na menší příkon, ten čas nenatáhneš, leda větší baterkou. Nakup další baterky a solidní nabíječ.

Dost se dá optimalizovat na vrtuli. Podle mých dřívějších zkušeností vrtule APC jsou sice dražší ale o dost lepší než třeba lízátka GWS nebo jiné čínské pokusy o vrtule. S vrtulemi APC mi éro obvykle letělo stejně nebo i lépe při menším příkonu.

Jo a docela to koresponduje s http://cdn.rchyper.com/media/catalog/pr ... sion_1.jpg

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: stř 10.01.2018 10:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2017
Příspěvky: 26
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 2
Ahoj, přijde mi to dost těžký.
Já mám letovou hmotnost 340g a přijde mi to i tak celkem dost, s motorem 2208, vrtulí 9x5 a 3čl. 700mAh lítám cca 10minut tak na půl až tři čtvrtě plynu...

jen zkušenost, nic moc jsem nepočítal :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: stř 10.01.2018 11:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
jyrry píše:
Potřebuješ zjistit průměrný proud, jinak se moc nedopočítáš. Pak nastupuje násobilka :-)
Pokud ti z baterek 1300mAh poteče 13A, to jest 10C, nepoletí to déle než 1/10 hodiny. Pokud poteče 26A, což je 20C, bude to pod 1/20 hodiny. A spíš méně, v baterkách má zůstávat cca 20% náboje.
Pokud ti to letí max. 7 minut, je to 1/8,5 hodiny (60/7) a průměrný proud ti tedy nejspíš teče 8,5C a to je cca 11A.
Pokud to nepoletí na menší příkon, ten čas nenatáhneš, leda větší baterkou. Nakup další baterky a solidní nabíječ.

Dost se dá optimalizovat na vrtuli. Podle mých dřívějších zkušeností vrtule APC jsou sice dražší ale o dost lepší než třeba lízátka GWS nebo jiné čínské pokusy o vrtule. S vrtulemi APC mi éro obvykle letělo stejně nebo i lépe při menším příkonu.
No baterky uz maji neco za sebou ,a nabijec mam zaklad skyrc e4....jen nevim do jakeho se vrtnoiut,hlavne at ma i nicd at muzu ozivit ,kdybyvh nejakou oodpalio

Jo a docela to koresponduje s http://cdn.rchyper.com/media/catalog/pr ... sion_1.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: stř 10.01.2018 12:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
weszter píše:
Ahoj, přijde mi to dost těžký.
Já mám letovou hmotnost 340g a přijde mi to i tak celkem dost, s motorem 2208, vrtulí 9x5 a 3čl. 700mAh lítám cca 10minut tak na půl až tři čtvrtě plynu...

jen zkušenost, nic moc jsem nepočítal :)

Pokud pises o tom magnumu co mas v profilu,tak to je uolne jina liga....hlavne co se kridla tyka....ja mam rovnou lopatu....temer zadny vztlak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: stř 10.01.2018 19:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
madmax1200 píše:
Dalsi "blba"otazka ,kolik by mela byt priblizna doba letu s motorem emax 2822,s vrtuli 9050 ,reglem xray 20A pri vaze 560g ... Triclanek 1300mah...ja to jen tak lechtam a vic jak 7min z toho nedostanu

Jak bylo řečeno, máš to dooost těžký. Já tuto výbavu používám taky a Miťo s bráchou říkali, že to není nejvhodnější výbava. Právě kvůli váze, to už pak nelítá jako klasický Magnum. Jinak bych si ho znova pořídil ...
Jinak já lítám Mustanga EPP o R-850mm, H-425g s EMax-2822, 3S LiPol-1300mAh a vrtulí GWS-8x6 a lítám 15min a baterka vydrží v pohodě 20min a na maximální vybití potřebuje 27min letu. Beru pohodové poletování a sem tam výkrut či přemet, vše kolem půl plynu. Je to skvěle naladěná výbava a nedám na ni dopustit. S vrtulí APC-E se doba letu o něco sníží, je těžká ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 286 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz