Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 286 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 17:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
madmax1200 píše:
no vyborne....byla menena....zahada odahlena,dekuji moc....ihned objednam :)

Raduj se až to klapne, ale vypadá to nadějně. Hlavně podej info jak to dopadlo, pro můj klid a info ostatním Magnumákům. 8)
Slova díků netřeba, vod toho tu jsme :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 17:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Urcite,za chvilku ho nadelim k narozkam a pak ho zase zabavim :D neni nad to mit syna :D konecne si muzu kupovat darky na ktere moje rodice nemeli.Pres tyden se pohybuji kolem Kutne Hory ....tusim ze tam model prodejna je ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 17:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
jeste by me zajimalo,kde ma byt spravne umisten akumulator.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 17:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
madmax1200 píše:
Urcite,za chvilku ho nadelim k narozkam a pak ho zase zabavim :D neni nad to mit syna :D konecne si muzu kupovat darky na ktere moje rodice nemeli.Pres tyden se pohybuji kolem Kutne Hory ....tusim ze tam model prodejna je ;-)

Já mám dcery, ale nějak mne to k Bárbínkám nikdy netáhlo. Ani v dospělosti ... :lol:
Takže si modelařím od dětství, bez možnosti nástupce. Třeba vnoučata, až budou - dnešní mladí nespěchaj 8)
Tak prodejnu tam v okolí nevím, jsem z Pardubic a tu je určitě. Já vždy kupuji po 3-5ks, je to spotřebák :D
U toho motoru bacha na červíky co drží motor v přírubě. Už se mi párkrát některý povolil. Takže rozumně dotáhnou, zalítnout model, hlídat dotažení a až vše bude sedět podle Tebe, červíky zakápni barvou. Teda já to tak dělám, neb jsem jednou přivezl motor jen na kabeláži pod trupem ... :?
Baterky? No tam kde Ti vychází na to těžiště. Prostě model postavím, nabarvím, osadím, podložím v místě těžiště a šoupu baterkama, až to sedí. Pak tam do trupu udělám díru pro baterku. Nesmí jít moc zlehka, aby nevypadla z modelu za letu. Někdy dávám podél a jindy napříč. Většinou se snažím pod úroveň křídla ... :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 17:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
no bohuzel uz predemnou nekdo vyrizl otvor na 13tistovku pred kridlo nahoru za motor a prijimac a regulator dolu pod kridlo.No kdyztak zalepim dobarvim a vymyslim jine pozice.Nejdrive zkusim vrtuli a pak uvidim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 17:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
madmax1200 píše:
no bohuzel uz predemnou nekdo vyrizl otvor na 13tistovku pred kridlo nahoru za motor a prijimac a regulator dolu pod kridlo.No kdyztak zalepim dobarvim a vymyslim jine pozice.Nejdrive zkusim vrtuli a pak uvidim.

Přesně tak - nejdříve vyzkoušej tu vrtuli a těžiště aby bylo na těch 70-75mm. Třeba si to tak sedne, že Ti baterka nahoře vadit nebude. Já jen popisoval jak to dělám já ... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2017 19:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
No tak mi to dneska vecer nedalo.....prekrasny bezvetrny vecer.....a i prestu vrtuli jsem ho hodi.....no zacinam tomu prichazet na chut.....opravdu po tech polovicnich vetronich to je jak znovu zacinat.Zadny pomalolet to tedy neni.....uz se mi dari litat uz jen na 3/4plynu a ono to oprvdu leti.....jen ty vychylky serv jsou predchozim majitelem nasazeny na max,tak je to divocak.......jak to prepalim,sup do pole......nastesit je to vazne blbuvblbuvzdorny......odneslo to jen jedno utrzeny kolo.Zatim dam vychylky na polovic a budeme si na sebe pomalu zvykat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2017 6:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jako pomalolet by se to chovalo s váhou o 100g méně. Ale toto je navíc Acro a dynamičnost je třeba. Počkej až bude nová vrtule. Jojo, každý má jiný styl lítání a od toho se odvíjí i nastavení výchylek.
Jinak super že to nevzdáváš a držím palce.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 6:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Tak hlasim (dnes konecne bezvetri) ,ze po vymene vrtule NEBEtycny rozdil....na pul plynu to normalne leti.Vychylky serv jsem dal z max na stred at to neni do zacatku takovy pomatenec.....jen me s tim proboha naucte nekdo pristavat.....nastesti mam vzrostle obyli,takze to prezije.Ale vubec netusim jak na to.U SS jsem stahnul plyn a doplachtil krasne na zem .... Ale tohle 8O :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 12:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jsem rád, že Ti výměna vrtule pomohla.
Přistání musíš dostat do ruky a oka sám. Každý model přistává jináč a potřebuje jinší výšku a rychlost. Taky jinak se sedá za větru či bezvětří. V zásadě Magnum moc neplachtí a tak se nauč přiblížit se nad zem na malém plynu a stahovat ho až před dosednutím. A nebo si to přihaš ve vejšce, stáhni plyn a pak sklop čumák dolů, kvůli rychlosti, a nad zemí podrovnávej. Hlavně ho moc brzo netahej za výškovku, jinak ztratíš rychlost a někam sklouzneš.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 13:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Hoki píše:
Jsem rád, že Ti výměna vrtule pomohla.
Přistání musíš dostat do ruky a oka sám. Každý model přistává jináč a potřebuje jinší výšku a rychlost. Taky jinak se sedá za větru či bezvětří. V zásadě Magnum moc neplachtí a tak se nauč přiblížit se nad zem na malém plynu a stahovat ho až před dosednutím. A nebo si to přihaš ve vejšce, stáhni plyn a pak sklop čumák dolů, kvůli rychlosti, a nad zemí podrovnávej. Hlavně ho moc brzo netahej za výškovku, jinak ztratíš rychlost a někam sklouzneš.

tak lítání s acrem super.....uz i sem tam nejaké ty odvážnější kousky.....bohužel ,ale to přistání.....takhle to dopadlo,když jsem dostal odvahu to místo do obilí položit na louku
napadlo mě to zkusit trénovat s plováky na vodě.


Přílohy:
IMG_20170723_092652.jpg
IMG_20170723_092652.jpg
[ 77.75 KiB | Zobrazeno 1960 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 16:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
madmax1200 píše:
tak lítání s acrem super.....uz i sem tam nejaké ty odvážnější kousky.....bohužel ,ale to přistání.....takhle to dopadlo,když jsem dostal odvahu to místo do obilí položit na louku
napadlo mě to zkusit trénovat s plováky na vodě.

Tady neporadím, to bych musel Tvá přistání vidět a říci, co je asi špatně. Dnes jsme byli lítat než se rozfoukalo a kamarád co se s Magnumem učí přistává jak jsem u Tobě tady psal - nalítne si a přibližuje se při zemi v metru a u sebe pomalu ubírá plyn a drží model rovně. Těsně nad zemí vypne motor a vše v poho.
Bacha na vodu, je to velká brzda a při špatném přistání lehké převrací modely. Já to nezkoušel, ale prej na vodu je to horší, pokud to neumíš ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 16:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
prevraci modely?to presne se deje,kdyz se snazim pristat na travu....ihned se revrati....nedokazu si prave predstavit,ze by to na tech mini koleckach vubec nejakej ten metr jelo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Mám sice "jen" obyčejného magnuma, ale přistání jak na vodu, tak i na zem je v pohodě. Přesně jak to popisuje Hoki, model navedu na přistání a pomalu ubírám plyn až si model sedne. Při používání kolového podvozku raději sedám na pevnou podložku, stačí kousek asfaltové plochy. Při přistávání na vodu nechávám motor běžet v malých otáčkách a zastavuji ho až model bezpečně "sedí" na vodě. Přistání do trávy je díky malým kolečkům "na fleku" a pak to může model odnést zlomeným podvozkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 18:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Ja uz zhledl nekolik videi ,ale acro j mnohem tezkopadnejsi,skoro vubec neplachti a mam b nem 3clanek 1300 a na cumaku 20g zavazi....v bezvetri jakmile uberu plyn ihned klesa.....vetrik mu vyhovuje,to se da letat i na pul plynu.....budu mu set zkouset ve vysce letat skoro bez plynu a a vyskovkou se ho pokusim prizvedavat co to jen pujde.Prototoze del vami popisovaneho pristani to dopadlo viz.foto....je to proste supa o zem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 286 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz