Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: Elektrolet pro začátečníky

čtv 04.02.2016 15:05

Jo tak na textilní pantíky mám taky fintu :wink:
Tady jsem to popisoval při stavbě Cataliny. Je tam kapitola"Pantíky". Finta spočívá ve voskové pastelce a maká to jako kouzlo.

Re: Elektrolet pro začátečníky

čtv 04.02.2016 15:30

Woita píše:Jo tak na textilní pantíky mám taky fintu :wink:
Tady jsem to popisoval při stavbě Cataliny. Je tam kapitola"Pantíky". Finta spočívá ve voskové pastelce a maká to jako kouzlo.

Skvělá fintička :) dík za typ stále je se co učit :D

Re: Elektrolet pro začátečníky

čtv 04.02.2016 15:35

A taky někdo pantíky dělá z disket :wink:
Sám nemám odzkoušeno, ale maká to prý výborně:
Z disket se vystřihnou obdélníky nebo ovály (prostě pantíky), zastrčí se do kormidel, špendlíkem se propíchne na několika místech kormidlo i s disketou (aby vznikly kanálky) a do těch kanálků se zakápne řídkým vteřiňákem. Zalepeno, hotovo. :idea:

Re: Elektrolet pro začátečníky

čtv 04.02.2016 15:38

Jen ty diskety jsou dnes uz trochu nedostatkove zbozi :-)

Re: Elektrolet pro začátečníky

čtv 04.02.2016 15:41

Jojo, já je mám z disket odzkoušené, anžto se mi jich doma paklík válí a mechaniku už mám taky jen na pokusy. Akorát jsem to nepropichoval celé, jen pantík (kružítkem - udělalo větší díru a ještě otřepy, přišlo mi že to tak bude lépe držet). Akorát do EPP a lepeno purexem. Zatím drží.

Re: Elektrolet pro začátečníky

čtv 04.02.2016 15:59

Hledám disketu :D

Re: Elektrolet pro začátečníky

čtv 04.02.2016 16:23

Funfly píše:Hledám disketu :D


Vyzkousel jsem v praxi nekolik druhu zaveseni kormidel ( klasicke ploche panty s osickou v plastu i kovu, hmozdinkove v plastu i kovu, tzv papirove , disketove, panty tvorene primo potahovou folii, panty z lepici pasky, tzv bojove panty tj. krizem lepene pasky, prisiti osmickovym stehem, prelepeni prouzky tkaniny ve tvaru x, textitove panty s osou po cele delce kormidla, zacvakavaci ploche panty z textitu , integrovane panty ze strhavaci tkaniny .... )

.... u cvicneho modelu bych se vyhnul vsemu co nejde rozebrat bez destrukce.

Pokud bych mel pouzit plochy pant , volil bych reseni viz nasledujici odkazy :

viewtopic.php?f=18&t=51893&hilit=+vymena+pantu
viewtopic.php?f=18&t=44067&hilit=+vymena+pantu

veka1

Re: Elektrolet pro začátečníky

čtv 04.02.2016 16:49

Spoustu dobrých nápadů... jen si vybrat :)

Re: Elektrolet pro začátečníky

pát 05.02.2016 23:49

Tak na první prototyp jsem zvolil nakonec podvozek z duralu 2mm, páč se mi 3mm drát nepodařilo ohnout do potřebného tvaru a vychází to o třetinu lehčí. Sice to neni tak elegantní, ale účel to splní prvotřídně.
Přílohy
20160205_224326-01.jpeg

Re: Elektrolet pro začátečníky

pát 12.02.2016 15:11

Škoda, že nejsem o víkendu doma. Už se těším jak malý kluk. :)
Přílohy
20160211_203026-01.jpeg

Re: Elektrolet pro začátečníky

pát 12.02.2016 16:06

Funfly píše:Sice to neni tak elegantní, ale účel to splní prvotřídně.
Neznám vlastnosti materiálu, ze kterého máš ten základní díl, ale takhle máš daleko tvrději zavedené síly od podvozku, hlavně prakticky bez pružení ve směru zepředu dozadu, při "zakopnutí" podvozku, tak na to mysli při hlavně přistávání.

Re: Elektrolet pro začátečníky

pát 12.02.2016 16:13

Woita píše:Finta spočívá ve voskové pastelce a maká to jako kouzlo.


Tady http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display.cfm?article_id=1180 je pomerne rozsahly clanek o tedle pantech a voskovka je tam uvedena jako jedna z veci ktere nedelat.

Osobne se radsi drzim osvedcenych pantu od MPJETu s kovovou oskou

Re: Elektrolet pro začátečníky

pát 12.02.2016 21:02

JardaRůžička píše:Neznám vlastnosti materiálu, ze kterého máš ten základní díl, ale takhle máš daleko tvrději zavedené síly od podvozku, hlavně prakticky bez pružení ve směru zepředu dozadu, při "zakopnutí" podvozku, tak na to mysli hlavně při přistávání.


To máš naprostou pravdu, budu na to myslet. Ten zakladni tvar trupu mám ještě jeden. Tam bude pružinový podvozek a ocasni cas ze smrkových nosníkůt. Ohybačka je ve výrobě.

Re: Elektrolet pro začátečníky

pát 12.02.2016 21:57

Funfly píše: Ohybačka je ve výrobě.


.... a nestacilo by jenom neco jednoducheho , viz: viewtopic.php?f=18&t=57815&hilit=+ohybani+dratu

veka1

Re: Elektrolet pro začátečníky

pát 12.02.2016 23:46

veka1 píše:
.... a nestacilo by jenom neco jednoducheho , viz: http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=1 ... bani+dratu

veka1


budu mít tuhle pro příležitostné ohýbání :)
Přílohy
ohybacka.pdf
(99.33 KiB) 128 krát
Odeslat odpověď