Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

PARROT DISCO - robotické letadlo s kamerou

stř 06.01.2016 7:49

Francouzský výrobce dronů Parrot na CES přivezl novinku v podobě křídla Parrot Disco. Je to v podstatě letadlo s jednou vrtulí a ovládá se podobně jako běžné letecké modely. Jenomže toto je Parrot, tudíž v letadle nechybí kamera a chytré funkce.

[attachment=0]GetThumbNail.jpg[/attachment]

Kamera je umístěna v přídi a umožňuje online sledovat pohled z letadla. Ten si můžete zobrazovat na ovladači anebo třeba v brýlích. Samozřejmostí je účinná stabilizace a možnost nahrávání videa. také zvládá navigační funkce, například se dokáže sám vrátit na domovské místo. Má v sobě GPS, gyroskop, akcelerometr, barometr, kompas a dokonce i pitotovu trubici pro měření rychlosti.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=imtqooJj0I4[/youtube]

Je to tedy v jádru pokročilý letecký model, létat s ním však zvládnou i amatéři leteckou modelařinou doposud nepolíbení. Letadlo je vyrobeno z lehkého plastu a konstrukce je připravena přežít nějaký ten pád. Má například odnímatelná, tudíž snadno vyměnitelná, křídla. K dispozici je ovšem „autopilot“ pro bezpečné automatické přistání a do vzduchu model stačí prostě vyhodit.

Model váží 700 gramů a díky křídlům a pouze jedné vrtuli vydrží ve vzduchu mnohem déle než klasické čtyřvrtulové. Konkrétně výrobce slibuje 45 minut létání na jedno nabití, a to rychlostí až 80 km/h.

Než začnete tasit platební karty, tak brzděte. Parrot Disco je zatím ve fázi prototypu, nicméně se sériovou výrobou se počítá.

Zdroj: mobilmania.cz
Přílohy
uploadfromtaptalk1452062965605.jpg
uploadfromtaptalk1452062965605.jpg (11.55 KiB) Zobrazeno 1648 krát

Re: PARROT DISCO - robotické letadlo s kamerou

stř 06.01.2016 9:22

To radši toto
Kód:
http://team-blacksheep.com/products/prod:tbscaipirinha
:roll:

Re: PARROT DISCO - robotické letadlo s kamerou

stř 06.01.2016 12:03

Me hlavne desi to ze Parrot vsechno standardne ovlada wifinou. Todle vylitne z dosahu vyrazne rychlejs nez ty jejich hrackove coptery

Re: PARROT DISCO - robotické letadlo s kamerou

úte 11.09.2018 20:07

Předem se omlouvám že vytahuji staré téma, ale neví někdo o alternativě k Discu? Před měsícem jsem ho koupil a minulý týden se rozsekal když přestal absolutně reagovat na vysílač a nepřepnul se ze startovacího modu. Odletěl, podle videa bych řekl že se restartoval a pak mi alespoň milostivě poslal souřadnice kde leží. Sice by se dal opravit ale už mu prostě nevěřím. Jenže jsem netušil jaký problém bude sehnat FPV letadlo s kamerou 1920x1080, GPS/RTH a to i při vylétnutí z dosahu vysílače, nějakým slušným časem letu cca 20 - 30 min (Disco jsem měl vyzkoušený na 40 minut) a dosahem alespoň kilometr a půl. No a samozřejmě aby to bylo komplet v balení :o) jediný co jsem našel je Hubsan H301S SPY HAWK což je číňan a mám trochu obavy. Pokud by někdo věděl, tak předem díky za tip. :)
Odeslat odpověď