Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

PARROT DISCO - robotické letadlo s kamerou

stř 06.01.2016 8:49

Francouzský výrobce dronů Parrot na CES přivezl novinku v podobě křídla Parrot Disco. Je to v podstatě letadlo s jednou vrtulí a ovládá se podobně jako běžné letecké modely. Jenomže toto je Parrot, tudíž v letadle nechybí kamera a chytré funkce.

[attachment=0]GetThumbNail.jpg[/attachment]

Kamera je umístěna v přídi a umožňuje online sledovat pohled z letadla. Ten si můžete zobrazovat na ovladači anebo třeba v brýlích. Samozřejmostí je účinná stabilizace a možnost nahrávání videa. také zvládá navigační funkce, například se dokáže sám vrátit na domovské místo. Má v sobě GPS, gyroskop, akcelerometr, barometr, kompas a dokonce i pitotovu trubici pro měření rychlosti.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=imtqooJj0I4[/youtube]

Je to tedy v jádru pokročilý letecký model, létat s ním však zvládnou i amatéři leteckou modelařinou doposud nepolíbení. Letadlo je vyrobeno z lehkého plastu a konstrukce je připravena přežít nějaký ten pád. Má například odnímatelná, tudíž snadno vyměnitelná, křídla. K dispozici je ovšem „autopilot“ pro bezpečné automatické přistání a do vzduchu model stačí prostě vyhodit.

Model váží 700 gramů a díky křídlům a pouze jedné vrtuli vydrží ve vzduchu mnohem déle než klasické čtyřvrtulové. Konkrétně výrobce slibuje 45 minut létání na jedno nabití, a to rychlostí až 80 km/h.

Než začnete tasit platební karty, tak brzděte. Parrot Disco je zatím ve fázi prototypu, nicméně se sériovou výrobou se počítá.

Zdroj: mobilmania.cz
Přílohy
uploadfromtaptalk1452062965605.jpg
uploadfromtaptalk1452062965605.jpg (11.55 KiB) Zobrazeno 932 krát

Re: PARROT DISCO - robotické letadlo s kamerou

stř 06.01.2016 10:22

To radši toto
Kód:
http://team-blacksheep.com/products/prod:tbscaipirinha
:roll:

Re: PARROT DISCO - robotické letadlo s kamerou

stř 06.01.2016 13:03

Me hlavne desi to ze Parrot vsechno standardne ovlada wifinou. Todle vylitne z dosahu vyrazne rychlejs nez ty jejich hrackove coptery
Odeslat odpověď