Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 14:16

RiMr píše:Dále mi tam chybí nějaké drobné kovové smetí (podložky atd). Žádná trága, doplním ze zásobiček, ale...

Ale i nějaké radosti - miluju štěrbinové vztlakové klapky! :)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


není tam standardní servo trochu s kanonem na vrabce? Nebo na tom videu byla nějaká pointa kterou jsem přehlédl?

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 14:21

HonzaS píše:není tam standardní servo trochu s kanonem na vrabce? Nebo na tom videu byla nějaká pointa kterou jsem přehlédl?


vysvetloval to zde

RiMr píše:Tady jsou ty komponenty, ale to jen tak pro zajímavost, moc rozumu v tom není.... :)
Ale aspoň v tom bude aspoň nějaká bžunda.. :)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


levne a ma je rad :) a vesli tam

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 14:22

A hlavně byla doma... :)

A on to zas takový kanon není, je těžší (oproti Hitecu 255MG) cca o 7g..

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 14:38

Jo takhle. Já když jsem po Funcubíkovi XL začal koukat, tak první co mě napadlo je, že HS 225 jsou moc velký :lol:

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 14:44

Ono je to tam všechno předimenzované kvůli tomu "3D potenciálu". Pokud by se to stavělo na normální lítání, tak budou normální park serva zcela dostatečná.
Ještě jsem přemýšlel dát normální jednoduchou ostruhu (úspora by mohla být i přes 100g), ale když ona je tak krásná, že tam dám tu originální vlečenou.

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 14:52

RiMr píše:Ono je to tam všechno předimenzované kvůli tomu "3D potenciálu". Pokud by se to stavělo na normální lítání, tak budou normální park serva zcela dostatečná.
Ještě jsem přemýšlel dát normální jednoduchou ostruhu (úspora by mohla být i přes 100g), ale když ona je tak krásná, že tam dám tu originální vlečenou.


A uz jsi pokrocil? Nejake krasne foto :)

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 15:27

RiMr píše:Ono je to tam všechno předimenzované kvůli tomu "3D potenciálu". Pokud by se to stavělo na normální lítání, tak budou normální park serva zcela dostatečná.
Ještě jsem přemýšlel dát normální jednoduchou ostruhu (úspora by mohla být i přes 100g), ale když ona je tak krásná, že tam dám tu originální vlečenou.


To si právě nemyslím... Serva velikosti HS 225 jsme používali na 1,86m 5kg 3D akrobatech ;-) Kde si myslím, že ty rychlosti i velikosti kormidel byly někde jinde :lol: Ale asi to chtějí mít bytelný a odolný, tak vsadili na jistotu.

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 15:34

Tak pomalu to roste, neco sem za chvilku dám, musím to stáhnou z founu, ale teď jsem strávil pár večerů finišem EPO Blaníka co půjde do světa, dále stavbou počítače pro kamaráda a taky důležitá věc - dovývojem bramborákových špenátových muffinů s uzeným masem, tak mě to zdrželo :)
A to dneska ještě domů přivezu stavebnici 3D tiskárny.. Vytisknu se tam ať toho víc stíhám :)

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 15:39

K těm HS-225 - ono se to nezdá, ale když to skoro tříkilové éro pustíš po nose dolů a tu vztlakovou klapku v té ploše co má vyhňácneš do plné výchylky, tam jakási sila je.
Já jsem dal na ocas menší serva ale taky cca tří kilová a taky si myslím že to v pohodě zvládnou.
Na tom 2,2m Z-Cubovi byly taky pořádné serviska.

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 16:41

Pár obrázků:

zpevněné uložení háčku třeba
Obrázek

Serva co mám na ocas jsou užší
Obrázek

Takže vylepeno
Obrázek

a zalepeno tavkou (i originál se lepí tavkou)
Obrázek

Obrázek

tam dám asi reg tak jsem si říznul chladící a přístupový ďoures
Obrázek

Takhle zalepené jak na obrázku a jak je to nachystáno vybráním ty zámky opravdu nefungují!
Obrázek

Funkční poloha je asi tato
Obrázek

Magnety zdrsním, odmastím, přilepím vteřiňákem a ještě přelepím páskou
Obrázek

Obrázek

Takhle to "pasuje" - ten zadní díl mám přilepený jen tavkou, tak to pak po instalaci regu přelepím. A do čela toho sání vyfrézuju díru, škoda vzduchu který nepustím dovnitř
Obrázek

Téhle nepřesnosti jsem si všimnul už při rozbalování. Není to otlačené, je to prostě o půl mm kratší, u kabiny to lícuje.
Obrázek

No a ať jen nefrflám - parádní ostruha
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Oproti návodu jsem lepil pnty na klapky nesestavené, ale musí se hlídat souosost
Obrázek

Obrázek

Při instalaci serva je nutno myslet dopředu = klapka chodí jen na jednu stranu a pokud chceme využít celý rozsah pohybu serva, tak to podle toho musíme udělat
Obrázek


...takže zatím tak..

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 17:03

Máš prosím zváženou tu ostruhu (s nohou a kolečkem a tak? )? Díky

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 17:09

keby49 píše:
dejuji. takze to jsi tam dal dalsich 5mm preklizky? plne? nebo jen pod kriz? :)


Samozřejmě plné . Kraje se slepí s bočnicemi takže se to i celé zesílí .

Re: Funcub XL 1700

stř 17.02.2016 17:29

Taky něco málo ale z křídel :D
Přílohy
20160207_113259.jpg
20160216_173754.jpg
20160216_174247.jpg

Re: Funcub XL 1700

čtv 18.02.2016 11:07

Rimr: dik za ty typy ;) to kolecko je fakt huste, skoda jej pro me... :)
Helimaniacs Brno: origoled? pokud jo od kud si je sehnal?

A zase dotaz... motor je na origo prepazke posunuty vic ve smeru sipky, vid obrazek. Mam to posunuti na nove zachovat? (teda zkusit jejzachovat)?

Obrázek

Re: Funcub XL 1700

čtv 18.02.2016 12:01

prtka píše:Taky něco málo ale z křídel :D


Fakt hezký. Moc se mi to líbí. Těším se na letový videa, jestli to bude umět i hezky pomalu :-)
Odeslat odpověď