Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
petrovo píše:
Pěéknýý - tak to je machrovinka s velkým "M"! Moc pěkný. Kolik vlastně padák unese? Nebo jinak -jaké je třeba zatížení padáku tak, aby pěkně létal? Doufám že to tu již nezaznělo... A jak je to vlastně s těžištěm? Předpokládám správně, že to se u RC paraglidingu neřeší?

No bohužel rieši a velmi tu maš priklad


Přílohy:
windgrafik_FLAIR_Original-590x188.jpg
windgrafik_FLAIR_Original-590x188.jpg
[ 65 KiB | Zobrazeno 998 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Lítám v módu 1 na pravé ruce mám křidélka a plyn. Používám paramixer takže pravou rukou ovládám ruce pilota jedna nohoru druhá dolů. levá ruka ( moje ) ovládá výškovku a směrovku . Výškovka obě ruce pilota jdou současně dolů , nebo nahoru. No a do kanálu směrovky jsem na přijímači zapojil servo co hýbe s hlavou a pak to ještě zmixoval s těma křidélkama a to tak, že jaká ruka pilota jde dolů na to stranu se panák v krosně podívá. Hlava jde ovládat i samostatně a to pákou směrovky. Je to taková zbytečnost, ale mě se to líbí :lol:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
johnf56 - Moment, mluvím o řešení/neřešení těžiště, ne o hmotnosti zátěže pod padákem.

Teď jak se dívám na obrázek síly větru a zátěže padáku, dalo by se na sílu větru reagovat přímo na letišti přidáním/ubráním zátěže. Nějaká kapsa a trošku olova ven, nebo dovnitř. V určitém rozpětí hmotnosti by to snad šlo, ne? Tohle by se tady u nás na Vysočině uživilo ....


Naposledy upravil petrovo dne stř 28.10.2015 19:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
dub píše:
Lítám v módu 1 na pravé ruce mám křidélka a plyn. Používám paramixer takže pravou rukou ovládám ruce pilota jedna nohoru druhá dolů. levá ruka ( moje ) ovládá výškovku a směrovku . Výškovka obě ruce pilota jdou současně dolů , nebo nahoru. No a do kanálu směrovky jsem na přijímači zapojil servo co hýbe s hlavou a pak to ještě zmixoval s těma křidélkama a to tak, že jaká ruka pilota jde dolů na to stranu se panák v krosně podívá. Hlava jde ovládat i samostatně a to pákou směrovky. Je to taková zbytečnost, ale mě se to líbí :lol:

No nahodov sa mi to pači že toči hlavov a rukami ne.
Dnes som zalietal mojho zlateho wegusepo oprave je ok.
ešťe vam tu dam aj zaťaž na free:


Přílohy:
windgrafik_FREE_Original-590x188.jpg
windgrafik_FREE_Original-590x188.jpg
[ 60.48 KiB | Zobrazeno 978 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
petrovo píše:
johnf56 - Moment, mluvím o řešení/neřešení těžiště, ne o hmotnosti zátěže pod padákem.



Dakde som to čital pisal otom jeden vyrobce že mu mam napisať či bude padak na motor alebo na kopec a to koli ťazisku ked to najdem dam to tu.
No on sice piše že rodiel je vo vyviazani ale to je zmena ťaziska.



Re: Prodejci podla podmienok. ties treba vediet ako chces z modelom lietat , ci svah a termika alebo na motor, rozdiel je vo vyviazani...


Naposledy upravil johnf56 dne stř 28.10.2015 19:58, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Přesně jak píše johnf 56. Výrobce padáku udává zatížení vrchlíku pro různou sílu větru. Když máš váhu větší nic se neděje, jen to lítá rychleji a je to stabilnější. Když je váha menší při určité síle větru než má být hrozí tu nebezpečí, že se padák proti větru neprosadí a začne couvat. Na rovině je to v pohodě, ale na svahu tě to zafoukne do rotoru a to je pak veselo :lol: :lol: :lol: . Když se něco takového stane tak vždy v duchu řeknu , ještě že jsem v tom neseděl. :) . S těma váhama to chce vyzkoušet. Pohodové lítání je tak do 5m/s Když fouká víc začíná boj se živlem a občas se člověk trochu zapotí.
Těžiště řeším tak, že když zavěsím krosnu nebo tříkolku za hrazdu, v místě kde je připnutý vrchlík, tak je dobré, aby vrtule resp. ochraný koš byla svisle, nebo mírně zakloněná dozadu.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 19:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
johnf56 - díky.
dub - zmíněn byl extra modul mixu a otázka na případně použitý vysílač u mne. Tedy Aurora9 a tudíž se domnívám, že modul nepotřebuji (pokud se nejedná o nějaký speciál...).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
petrovo píše:
johnf56 - díky.
dub - zmíněn byl extra modul mixu a otázka na případně použitý vysílač u mne. Tedy Aurora9 a tudíž se domnívám, že modul nepotřebuji (pokud se nejedná o nějaký speciál...).



To je otazne nepoznam ten vysielač ale aj Vendys si vyrobil mix podľa hackera ja zase lietam mixom Z Wegusom od opale ale činsky je to iste ako z fr.http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... small.html

Ale pre hacker použivam mix od hackera


Naposledy upravil johnf56 dne stř 28.10.2015 20:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 20:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
Tedy, toto vlákno mě tak nahlodalo, že nevím proco se teď rozhodnout. Měl jsem v plánu na novou sezonu pořídit nové éro, ale teď jsem opravdu na vážkách :? :o :?:

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Ber padák u Lindingera kým trvá akcia... :wink: :wink:

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
bv9 píše:
Tedy, toto vlákno mě tak nahlodalo, že nevím proco se teď rozhodnout. Měl jsem v plánu na novou sezonu pořídit nové éro, ale teď jsem opravdu na vážkách :? :o :?:

No ja ti predam Weguse rs ten zlaty od čejpu.kupil som ho synovi ale odešel pracovať do irska, ja som dal som zanho 202€ a ktomu krosnu zdrama no poštovne nejakych 12€


Přílohy:
100_4953.JPG
100_4953.JPG
[ 61.39 KiB | Zobrazeno 973 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Petrovo
ten modul paramixéru dělá to, že je to v podstatě delta mix, ten má každý programovatelný vysílač. Ale ten paramixer je naladěn přímo pro potřebu RC paraglidingu. A včem je specíální, je v tom, že ti posune neutrály serv na jednu stranu, takže k řízení padáku využíváš celou dráhu serva a to ke stahování řidiček. Nevím jak to pořádně napsat.
Když je deltamix z vysílače tak jsou v neutrálu ruce pilota kolmo k trupu. Páka vysílače v neutrálu. Při pohybu pákou vysílače jde ruka nahoru nebo dolů a vrací se do neutrálu tedy kolmu k ose trupu pilota.
Paramixer - páka vysílače v neutrálu. Ruce panáka jsou v horní polze kde byly v příkladu delta mixu, když byla páka vysílače nahoře. Při pohybu pákou vysílače nahoru od neutrálu se nic neděje. Při pohybu páky vysílače dolů od neutrálu jdou ruce dolů a to až do dolní polohy, kde byly u deltamixu, když byla páka vysílače v dolní poloze.
Když tedy tvůj vysílač umí elektronicky posunout neutrál serva k jedné staně je to v pohodě, když né příklad mé staré Futaby FC-18 vyřešil jsem to paramixerem a jsem spokojen. Při použití paramixeru není potřeba souprava s mixy, stačí ten nejobyčejnější 4 kanál.
No snad jsem to nepomotal a je to trochu srozumitelné :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
petrovo píše:
johnf56 - díky.
dub - zmíněn byl extra modul mixu a otázka na případně použitý vysílač u mne. Tedy Aurora9 a tudíž se domnívám, že modul nepotřebuji (pokud se nejedná o nějaký speciál...).


Ten paramix Ti 2x zväčší výchylku serva a neutrál posunie zo stredu na kraj dráhy serva. Ale úplná nutnosť nie je. Lepšie sa hlavne brzdí.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
dub píše:
Petrovo
ten modul paramixéru dělá to, že je to v podstatě delta mix, ten má každý programovatelný vysílač. Ale ten paramixer je naladěn přímo pro potřebu RC paraglidingu. A včem je specíální, je v tom, že ti posune neutrály serv na jednu stranu, takže k řízení padáku využíváš celou dráhu serva a to ke stahování řidiček. Nevím jak to pořádně napsat.
Když je deltamix z vysílače tak jsou v neutrálu ruce pilota kolmo k trupu. Páka vysílače v neutrálu. Při pohybu pákou vysílače jde ruka nahoru nebo dolů a vrací se do neutrálu tedy kolmu k ose trupu pilota.
Paramixer - páka vysílače v neutrálu. Ruce panáka jsou v horní polze kde byly v příkladu delta mixu, když byla páka vysílače nahoře. Při pohybu pákou vysílače nahoru od neutrálu se nic neděje. Při pohybu páky vysílače dolů od neutrálu jdou ruce dolů a to až do dolní polohy, kde byly u deltamixu, když byla páka vysílače v dolní poloze.
Když tedy tvůj vysílač umí elektronicky posunout neutrál serva k jedné staně je to v pohodě, když né příklad mé staré Futaby FC-18 vyřešil jsem to paramixerem a jsem spokojen. Při použití paramixeru není potřeba souprava s mixy, stačí ten nejobyčejnější 4 kanál.
No snad jsem to nepomotal a je to trochu srozumitelné :lol: :lol: :lol: :lol:


Ten mix ti uroby 125 percent hore dole do prava aj do ľava to je nejakych 15cm 7,5tam aj nazad


Naposledy upravil johnf56 dne stř 28.10.2015 20:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2015 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Na tom videu, jak panák hýbe hlavou paramixer ještě nebyl :(

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz