Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 20.08.2017 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
8O Paráda dost dobrý.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 20.08.2017 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
martin z opravdu pěkná povedená krosna, v luftě k nerozeznání od opravdové. Tak ať ti to pěkně létá.
Možná už jsi to tu psal, ale nebyl by odkaz na hlavu pilota hledal jsem ji na netu a nenarazil jsem na ni.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 20.08.2017 22:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Díky. Můj pilot 1:3 patří původně někam do stíhačky a je od AGM: http://www.agmhobby.com/list/hardware-a ... c-1_2.html ale koupil jsem ho někde na německým Ebayi. Nenašel jsem teď ale nikde, že by se dělal v menší velikosti než právě 1:3, tělo jsem odříznul a použil jen hlavu, která má od brady po vršek helmy cca 10 cm a je nasazená na plastovou lahvičku od vitamínů. Protože od Hackera koupený kruhový rám je v měřítku cca 1:3, hledal jsem na začátku stavby vhodnou hlavu (původně celého pilota za rozumnou cenu což nedopadlo) právě v tomhle měřítku. Když už jsem měl pilota doma, tak jsem narazil na netu na tuto fotku, ale to je asi tak jediná další parakrosna na netu s touhle hlavou, co se mi podařilo dohledat.


Přílohy:
P1110755.JPG
P1110755.JPG
[ 107.17 KiB | Zobrazeno 1040 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Silentbloky dorazily, tak nic nebránilo v jejich přidělání na páky serv. Duralové páky mají na konci závit M3 a rovněž stejný závit je ve výstupním vroubkovaném hřídeli serva. Nejvíce práce dalo zakrátit původní nerezové šrouby M3 na potřebnou délku. Více na fotkách. Pružnost tak akorát. Vše se ukáže při zkušebním letu.
Příloha:
IMGP3714.JPG
IMGP3714.JPG
[ 86.72 KiB | Zobrazeno 1011 krát ]


Příloha:
IMGP3715.JPG
IMGP3715.JPG
[ 74.62 KiB | Zobrazeno 1011 krát ]


Příloha:
IMGP3716.JPG
IMGP3716.JPG
[ 45.18 KiB | Zobrazeno 1011 krát ]


Příloha:
IMGP3717.JPG
IMGP3717.JPG
[ 75.39 KiB | Zobrazeno 1011 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Martin z to mě hned došlo že je to stíhač ale i tak na té parakrosně vypadá dobře.
Dub ty silentbloky vypadají dobře otázka je co také vydrží ale to ukáže až praxe ale určitě vyjdou levněji než nové kovové převody. Sice přeskakuji s vlákna ale jak jsem psal že mi odešly převody v jednom servu tak jsem to dnes rozdělal a je tam vylomený jeden zub. Servo sice chodí i bez toho zubu ale raději to vyměním. Jo a ještě mám lehce pootočený výstupní tisícihran serva do vrtule.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Jo a pro zkracování šroubů mám v práci takové kleště, do kterých se do příslušného závitu M2-M5 zašroubuje šroubek na potřebnou délku a jednoduše se zastřihne (zvládá to i nerezové pevnostní M3) Tím jak se zastřižený šroub vyšroubuje se závitu v kleštích, tak se spraví jeho konec a není potřeba jej nějak začišťovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 18:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Po včerejším hezkém podvečerním létání s povolenýma řidičkama jsem dnes vyrazil létat už okolo páté, aby záběry na náhlavní kameře nebyly tak tmavé, aby to bylo na slunci a třeba se to dalo i vystavit na Trubce. Po minutě letu vynechal motor a pak se úplně odmlčel. Přistál jsem a hledal závadu, motor pípal v intervalu jako kdyby neměl signál z přijímače. Podíval jsem se do útrob pilota a zjistil seškvařenou bužírku na mínusovém drátu kabelu z kanálu plynu do regulátoru. Zkusím napřed vyměnit jen kablík do regulátoru (Hobbywing Skywalker 80A s odpojeným BEC), protože komunikuje pípáním, třeba pojede dál. Co se stalo budu pátrat. Vzpomněl jsem si, že když jsem tento regulátor nedávno montoval, tak pro účely změření pár vrtulí doma v pokoji jsem měřák odběru proudu omylem mezi aku a regl zapojil naopak, ne že přepóloval, ale strana k aku byla na straně reglu. Když jsem konektory propojil, tak se konektory EC5 napůl odpařily a bylo rozpojeno. 8O Uvědomil jsem si svůj omyl a zapojil to správně, spálenou redukci vyhodil a začal měřit (okolo 40A na plný plyn a cca 20A při půl plynu, vyzkoušel jsem několik vrtulí, ale bylo to podobné). Dnes to tedy bylo již čtvrté letové odpoledne a snad to bylo tak, že se tenkrát ten kablík načnul a dnes přerušil, mimo jiné mi celou dobu od prvních startů kecá čidlo napětí pohon. aku a vysílač pak kvílí (podle údajů z čidla padá napětí aku těžce pod mnou nastavenou mez), takže jsem ten alarm po několika startech s váháním vypnul. Ale teprve teď si to dávám dohromady, že ta moje chyba při zapojování mohla poškodit i tohle čidlo. Tomu by odpovídalo i to, že na jeden aku 6s 4000 40C létám cca 12-14 minut motorového letu při obvyklém využití motoru na půl plynu, takže aku jsou snad v pořádku. Nechce se mi věřit, že kdyby byly k.o. jak čidlo hlásí, tak by dávaly pohonu šťávu po celou dobu letu

Když už se to dnes takhle vyvrbilo, tak se aspoň pochlubím, že to přistání se mi úplně poprvé podařilo s dosednutím na nohy a bez převrácení do boku! :D




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 21:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Teprve dnes jsem zjistil, že to otočení měřáku proudu ve skutečnosti opravdu bylo přepólování, tak jsem si jeho strany aspoň líp popsal, snad se mi hnedtak taková chyba hodně dlouho nepodaří. Jinak výměna kablíku od reglu do přijímače pomohla a již vše funguje, tak si možná už zítra zase zalítám. Vyměnil jsem i čidlo napětí pohon. aku a zdá se, že tohle už bude ukazovat dobře, ani na plný plyn takhle na zemi vysílač neřval že napětí padá pod nastavenou mez.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak to je dobře, že to takhle dopadlo. Přepólování je svinstvo. Člověk si říká, že se mu to nemůže stát, že si to ohlídá. Pak stačí na letišti kecat a zapojovat kabely podvědomně a je to :lol: Zvlášť třeba když se nabíjí třeba dvě dvoučlánkové sady zapojené do série a celé se to chová jako 4 článek. Tam opravdu záleží na připojení balančních konektorů. Minulý týden jsem si omylem :) připojil záložní nabíječku na 25v . Nabíječka je max. na 16V . Nastěstí to odnesla pojistka a jedna dioda. Součástky už jsou na cestě, tak snad už se mi to nestane.
Krosna s Flairem vypadá fakt dost dobře.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Martin, parádní přistání, tak to mě se ještě nepodařilo že by se to nepřekulilo na bok nebo dopředu, ale je fakt že nejčastěji přistávám do ruky. S tím přepolováním jsi měl opravdu štěstí já jsem podobně v minulosti odpálil rovnou celý regl. Tobě to zachránil ten odpařený konektor.
Mě dneska došel druhý pack PowerIon 2600 3S3P, paralelní propojku jsem si sletoval včera takže už to jenom vyzkoušet za letu. Do krosny těch 18 článků lionek vleze úplně akorát a výsledná kapacita je 15600mAh. Spojené packy budu používat pouze za větrného počasí místo olova za bezvětří budu vozit po jednom packu.
A do budoucna pro větší padák, je spojím do série a budu mít 6 článek 7800mAh.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak to už je slušná elektrárna :D . Píšeš větší padák do budoucna. Mohu jen a jen doporučit. Dneska jsem lítal s malým Foxem 1,5 a velkým 2,6 RS pro porovnání. Jak se říká nebe a dudy. Ze začátku jsem se velkýho Foxe bál budil ve mě respekt. Dneska na něj nedám dopustit. Je fakt , že pro velký padák musí být vše poněkud větší, ale vyplatí se to. Kdybych si to osobně nevyzkoušel, tak bych tomu nevěřil. Tím nechci malé padáky zatracovat mají co do sebe. Ale velký je prostě velký :D :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 21:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
S tou velikostí vrchlíku jsem to už taky zjistil, na větší Flair 4.5 jsem si z menšího Flair 2.4 zvyknul tak rychle, že ten menší nabídnu k prodeji, snad někomu poslouží. Mimochodem výrobce Hacker nás trochu lakuje s rozměrama, žádnejch 4,5 metru rozpětí, jen 4 metry natažený ten Flair měří. Takže je to jen o metr větší než malej brácha a to už není tak viditelnej rozdíl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Abych se přiznal, taky se v tom měření moc nevyznám. Nevím proč uvádějí dvě plochy a to plochu nataženýho vrchlíku na zemi a potom plochu z půdorysu když je vrchlík v letu. Je fakt že nějaký vrchlíky třeba Fox 1,5 je více prohlý než třeba Astral V2 a tam je potom větší rozdíl v těch plochách. Z mého pohledu bezvýznamná čísla . Důležité je, jak ten "HADR" lítá :D :D :D . Zatím jsem nestudoval k čemu je dobré to větší prohnutí , jestli je v letu více stabilnější kdo ví.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 7:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
martin z píše:
S tou velikostí vrchlíku jsem to už taky zjistil, na větší Flair 4.5 jsem si z menšího Flair 2.4 zvyknul tak rychle, že ten menší nabídnu k prodeji, snad někomu poslouží. Mimochodem výrobce Hacker nás trochu lakuje s rozměrama, žádnejch 4,5 metru rozpětí, jen 4 metry natažený ten Flair měří. Takže je to jen o metr větší než malej brácha a to už není tak viditelnej rozdíl.


Ono to totiž není rozpětí, ale plocha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 11:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Že to 4.5 je plocha vím, ale koukni na udávané rozpětí přímo u Hackera: https://www.hacker-motor-shop.com/Para- ... 700&p=7836

Ještě bych se chtěl ostatních zeptat, co oni rozumnějí údajem "aspect ratio", co to je poměr stran? Já si údaje ratio všiml i u vrchlíků Opale a mylně jsem si to vyložil jako udávanou (a teď mě prosím nekamenujte) klouzavost! Proto jsem si řekl, že hybrid Nexus má jen 6,25 oproti mým 5, podobně ani Hybrid 3.0 nebyl o moc lepší..

Taktéž mě zaujalo, že jsem teprve při tomto porovnávání zjistil, že Fox RS 2.6 je vyloženě určen do termiky na což vždy slyším. Musím si to zpětně prostudovat. Ale to už bych si uměl představit spíš s účelovou aerodynamickou doutníkovitou gondolou bez ochr. rámu a se sklopnou vrtulí vzadu nebo kvůli bezpečnosti spíš vpředu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz