Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 16:03 
Mazák
Mazák

Obrázky: 47
Podle obrázku menu vysílače je nastavena výchylka 120% na jednu stranu, to bude ale pro plnohodnotné ovládání málo. Sám jsem začínal létat bez paramixu se Spektrum DX8. Výchylku na jednu stranu jsem měl díky mixu o hodně větší, tuším že to bylo 200%. Pro normální létání celkem pohoda, ale na přistání se to nedalo ubrzdit na nulovou rychlost. O spirále ani nemluvím. Ono toto základní nastavení jde udělat u jakéhokoliv programovatelného rádia. U spektrumu jde v základu nastavit víchylka 150% když ale serva zapojím do vyšších kanálů a udělám mix že nižší kanál ovládá ten vyšší. Velikost mixu dát 150% tak zvětším zase výchylku a když nastavím ještě Dual Rate a taky nastaví výchylku 150% tak se to taky ještě zvětší. Nevýhodou je komplikovanější trimování, za sebe mohu doporučit raději paramix.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 11:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Obrázky: 0
Zveřejněním předchozího videa jsem chtěl jen poukázat na to, že k ovládání rádiem řízeného padáku stačí i levná RC souprava.

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Tady je to přímo v reálu.

Výchylky pák serv můžeme zvětšit celkem jednoduše tím, že použijeme kladku.

Video mi to bohužel nechce vzít, takže sem dávám alespoň odkaz.
https://www.youtube.com/watch?v=6JuSkkwINkg&t=210s

Poznámka pod čarou.

Stále ještě doufám, že se v této diskusi objeví někdo, kdo chce začínajícím padáčkářům skutečně pomoci.
Třeba tím, že sem vloží návod na instalaci příslušného programu do vysílače. Ne každý modelář je odborník na programování a tak by to pomohlo nejen začátečníkům.

PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 23:33 
Mazák
Mazák

Obrázky: 47
Já netvrdím že to nejde nastavit na levných vysílačích ,ale i tak doporučuji použít paramix a asi nebudu sám. Prostě pohodlné nastavení u obyčejných programovatelných rádií je problém. Sám jsem si tím prošel že jsem objednal vše od Hackera s tím že paramix nepotřebuji, už jsem to měl dopředu na pípané, ale skutečnost ukázala že jsem nakonec musel shánět ještě ten paramix. Rád bych i poskytl program pro Spektrum ale už jsem ho smazal když to nebylo ono, ale kdyby někdo chtěl není problém znovu na pípat. Použití kladek je funkční, ale nezapomeňte že se zdvojnásobí potřebná síla serva!
Pokud je tu nějaký začátečník z okolí Uh. Hradiště rád pomohu s prvními kroky.

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118