Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 16:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Mám dotaz, u těch single skinů plánujete zašít do náběžky ohnuté plastové struny jak se to dělá dnes běžně u továrních RC vrchlíků z posledních let?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Počítám spíš plošné zesílení žebra u náběžky tak jak to mělo free od hackera, to bude výrobně jednoduší než ty struny. Nevím však co na to zatím použiju. Do náběžné hrany po celém rozpětí zašiju takový pevnější ohebný pásek tak jak to je u většiny vrchlíků, i u Nyose ho tam má. Uchycení šňůr bych nejraději udělal nějakou samolepící páskou, ta jak to mělo free. Hodně by to zjednodušilo, než pracně přišívat poutka. První vrchlík musí být co nejjednodušší aby to člověka hned neodradilo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 5:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Méně, bral jsem normálně metráž.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
6582658365846585
První obrázek zachycuje jednotlivou rozpracovanost. První koš je zafixován pro svařování, není na něm zatím nic bodovaného, krom svařeného kruhu a pěkně to celé drží pohromadě a ani se to nehne. Všechny trubičky mají přesný rádius který je drží na místě. Následovalo na bodování svářečkou a odstřižení všech vázacích drátů, kontrola geometrie na plotně a poté až pořádně provařeno. Potom se koš musí stejně lehce přerovnat jelikož se teplem zkroutí.
Druhý koš je již kompletně hotový, třetí koš je zatím v rozpadu jednotlivých dílů.
Další obrázek je již s kompletně povařenými koši které čekají na lak.
Dál už je vše nastříkáno, nejprve základem a pak dvousložkovým lakem. Jak jsou koše po laku hned to vypadá úplně jinak než surové. Ještě jsem zapomněl uvést že ten největší je na 16" vrtuli, střední na 12" a ten nejmenší na 10". Zatím jsem to ještě nevážil, ale ten velký vypadá dost lehký a přitom brutálně pevný. Po svaření to byla ve 4mm šiška. Když jsem to rovnal tak jsem na tom vysel celou svou váhou a ještě jsem musel několikrát celým tělem cuknout aby se to pohlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 21:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Moc pěkná práce! Plánuješ postavit několik velikostí krosen nebo ty další kusy košů děláš pro ostatní piloty?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 4:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Díky, první jsem udělal tu střední velikost, jako kompromis mezi maketovou a malou krosnou. Zprvu to bylo určeno pro Cross Alps. Pak jsem se ale rozhodl že ji udělám v měřítku a to je ten největší koš. Malí koš jsem udělal pro bráchu a mám k němu kompletní díly jako hrazdu a výztuhu sedačky. Akorát brácha se nemůže pořád rozhoupat, ale co doma se to nezkazí. Jinak v práci si se mě dělali srandu, že rozjíždím sériovou výrobu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 6:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj , koukám, že mi utekly už 2 stránky příspěvků. Je super, že se to trošku rozjíždí. Krosny tedy zatím koše to je super práce velká pochvala.
K dotazu Bleska jak rozlétat single skin. Když píšeš, že to v kluzu letí docela normálně, ale při motorovém letu taháš vrchlík za krosnou. Někdy se mi to stane také a je to tím, že dávám moc plynu. Kdybych to zkoušel , tak bych zjistil na jaký minimální plyn je to schopno letět rovně a nebo mírně stoupat. Když to vrchlík povleče stále za krosnou, tak bych zkrátil A popruhy třeba o 15mm a B-čka o polovinu. Je to jen odhad. Další řešení je vyměnit popruhy a to za takové jaké teď dává na vrchlíky firma Hacker, která si nechává šít padáky u firmy Dudek v Polsku
Příloha:
popruhy Dudek.JPG
popruhy Dudek.JPG
[ 34.97 KiB | Zobrazeno 2167 krát ]


Tam se úhel náběhu řídí tím do jakého očka karabinu zavěsíš. Docela dobře vymyšleno. U singl skinu je podle mých zkušeností speed zbytečný. Třeba u Free bylo po ztažení Áček zhruba o 2 cm zrychlení skoro neznatelné a náběžka začala klapat. Toto řešení by mohlo tahání vrchlíku za krosnou vyřešit.
Držím palce a dej vědět, jak jsi dopadl. Nemyslím na zem, ale s rozlétáním :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 6:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Jo málem bych zapomněl ta gondola z bačkory na obří kola nemá chybu. Opět super nápad. Počkám na konečný výsledek a uvidíme. Měl jsem v plánu vyrobit polystyrénové kopyto, to olaminovat a pak klasika tmelení, laminování zevnitř. Práce je s tím , ale dost, když chceš, aby to vypadalo alespoň kousek k světu. Taky už se těším na fotky finálního výsledku.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak už to mám i převáženo a spokojenost veliká. Ono u té velké krosny už se musí trochu hledět i na váhu. Takže největší koš váží 405g, střední 319g a nejmenší 284g.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 18:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
S těmi popruhy Dudek to stejně pořád nechápu, ja to může být v reálu využitelné? Abych si na vlastní oči vyzkoušel, že krajní polohy jsou fakt blbost a vrátil to doprostřed, tedy do výrobcem odladěného stavu ve kterém jsou všechny normální popruhy?

Gondola z bačkory nějak spí, mám hotovou hrazdu a motorovou přepážku, ale poslední týdny jsem si hrál spíš s kamerou na čepici a byla to bolestná cesta. Osvědčenou Isaw Air se slušnou kvalitou 1080p/30 jsem odmontoval a pořídil kostku Foxeer 4K Box z Hobbykingu, ale není to posun k ještě lepším obrázkům, měl jsem velký oči. Mám třeba natočený hezký lítání a přistání na nohy s Hybridem, ale celý záznam je jakoby nezaostřený. Nakonec jsem to rozštíp a teď pořídil originál gopro, zrovna měli v akci kostku gopro hero 5 session jen za bůra, což mě přesvědčilo (protože původní cenu cca 9 litrů jako před dvěma lety bych fakt nedal), od včerejška si s tím hraju.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ty popruhy mě taky nedají spát, ono snížení úhlu náběhu se dá udělat speedem za letu a zvětšování úhlu náběhu o tolik moc mě přijde blbost. Jo a nevím jestli jsi si všiml v popisu toho, že uvádí možnost stahování C popruhu servem obdobně jako speed. Takže to zvětšování úhlu náběhu by bylo možné ovládat za letu. Přijde mi to však překombinované, pokud totiž z výroby vyvážu vrchlík z větším úhlem náběhu a budu mít ovládaný speed obrovským stažením tak to bude to samé. Teď mě jedině napadla myšlenka že stáhnu popruh A a zároveň i popruh C a tím hodně změním geometrii profilu tak že bude hodně klenutý. Mě se ten Nucleon v té modré barvě docela zamlouvá tak uvidím třeba bude dřív než ten velký padák.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 22:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
U Opale mají nový hybridní vrchlík Camo H2.6 o rozpětí 367cm, tedy větší bratr nedávno uvedeného Camo H1,5 o rozpětí 274cm.

https://www.opale-paramodels.com/gb/acc ... o-h26.html

Obrázek

Cena je ještě vyšší než třeba za můj rozpětím větší Hybrid 3.0 (539,- EUR versus 479,- EUR), asi příplatek za složitější šití flekatých obrazců a důraz na funkci speedu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 21:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Protože se mi občas stalo, že jsem si před startem nesrovnal přetočené úchyty vrchlíku v karabinách a pak z toho byl třeba nepovedený start, tak jsem si dnes na druhý pokus nakreslil a na druhý pokus vytisknul takové dvoudílné vycpávky stažené šroubem a maticí M3, které by tomu snad mohly bránit, viz. foto. Inspirovala mě podobná tištěná vycpávka na skutečný paragliding, kterou jsem dnes objevil na netu. Jestli to ale bude něco platný nevím, vyzkouším až bude zase letový počasí.


Přílohy:
P1120613.JPG
P1120613.JPG
[ 67.78 KiB | Zobrazeno 1893 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Ahoj. Prevlec cez to priesvitnu zmrstovacku, zmrsti ju a no problem.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 11:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Tip nejen pro začínající padáčkáře.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Jak je vidět na tomto videu, tak k ovládání rádiem řízeného padáku dobře poslouží i jednoduchá RC souprava.

Zkusil jsem to napípat do vysílače, který jsem zatím používal pro ovládání malých modelů. A ono to funguje!
Dokonce až natolik dobře, že mám možnost povolit za letu odtokovou hranu vrchlíku pouhým posunutím páky výškovky dopředu.
Velikost této výchylky se dá nastavit trimem výškovky.

Výchylky směrovky jsou při stávajícím nastavení trimu logicky menší.
Tento nedostatek je bohatě vyvážený tím, že při aktivaci serva na jedné straně směrem dolů jde páka druhého serva o kousek nahoru. Ten posun je právě ona hodnota trimu.

Pokud trim výškovky nastavíme tak, že páky obou serv zůstanou nahoře, tak se na ovládání nic nezmění. Přijdeme ale o možnost narychlit padák za letu povolením odtokové hrany.

U ostatních jednoduchých RC souprav je k ovládání rádiem řízeného padáku nutné použít paramixér. U této soupravy to funguje bez paramixéru.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz