Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 14:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
hates: A seš si jistej, že chceš benzín? Takových už bylo (třeba sám Badan :lol: ) a teď si tu elektriku ve 2,2m éru chválí. Ono je nejlepší si to sám omrknout, kdyby jsi byl někdy kolem (Jeti Model Meeting?) tak se určitě zastav na to mrknout.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Jsem si jistej ze chci benzin. I ty male potvory mam v nitru. Jinak proti elektru nic nemam. Stalo se mi i to ze jsem si jel zalitt a domu jsem jel aniz bych letel alespon jednou protoze motor nenaskocil. Ale i s baterkama se mi stalo, ze jsem si vecer odjel zalitat s malou heli a na letisti jsem se otocil a jel zase domu protoze baterky jsem nejak zapomel nabit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Taky stavím (jsem před potažením) Velox 2,2 od Orionmodel. Když tak nad tím přemýšlím je to velmi dobrá volba za ty peníze. V dodávce za 5 tis. je skoro vše na stavbu. Bižuterii si dokoupíš a osadíš motorem a elektrikou. Jsem taky příznivec benzínu versus elektro v této kategorii (mám EME60). Vertigo 2M se mi taky moc líbí, ale ta cena ... Ten rozsyp za 410EUR podle mě obsahuje v podstatě to samé podle popisu jak Velox takže je to asi o tom kolik kdo do toho chce dát. Vertigo je podle mě ale konstrukčně o generaci dál.

Tomáš

zach píše:
Zdravím,
taky jsem si loni na vánoce koupil rozsyp 2,2 Veloxe od Orionmodel s odjímatelnou výškovkou, je to lepší na transport. Motor DLE 55.
Součástí modelu v rozsypu je veškerá balsa na potažení letadla, základní spojovací materiál, laminátový motorový kryt, laminátová pouzdra, duralové trubky včetně aretačních trubiček, balsové hranoly, smrkové nosníky, těsnění na křídla a návod ke stavbě.

Základní cena rozsypu byla cca do 5k, s podvozkem, kabinou, kolama, ostruhou, vrtulovým kuželem, táhlama, lankama, čepama, obalama na křídla + vop byla cena cca 8-9k.

Reakce na email byla taky celkem pomalejší, zkus najit číslo a zavolat, ale jinak max. spokojenost. Můžu doporučit.

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
no ja se bojim u toho vertiga tech sendvicovych konstrukci, ze bych je skonil. a moc se mi to nepovedlo. Ta frezovana konstrukce od nesnidalu pripadne od urbance je mi blizsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Velox má jen sendvičový hřbet trupu, ale přišlo mi to už hotové od Orionu a pěkně slepené. Možná to má badan taky hotové.

hates píše:
no ja se bojim u toho vertiga tech sendvicovych konstrukci, ze bych je skonil. a moc se mi to nepovedlo. Ta frezovana konstrukce od nesnidalu pripadne od urbance je mi blizsi.

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2015 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
tak nakonec je stavebnice doma. Rozhodl jsem se pro Urbancovu Extru 2,2 a musim rict, ze to sedi fakt perfektne. Osobne jsem si pro ni byl a stavebnice obsahovala 3,5 plachty topolovky 3mm s vyrezama, smrkove listy, laminatove paky, trubku a pouzdro, kryt motoru v bile barve krasne spasovanou a kabinu s durofolu. Za 4.000 je to krasna cena. Ke stavbe je potreba dokoupit akorat tuhy potah lehke balzy a balzove listy 8x8mm a potom jsem do smerovky dokoupil jednu smrkovou listu 3x3. Zamky neni potreba ani nejak probrusovat a sedi krasne na pevno v sobe. Cele letadlo jsem udelal nasucho a potom zacal lepit. Lepim pouze disperzi BISON super wood D3 a je to vsechno krasne tuhe uz v kostre. Pri stavbe mi na vyrezech chybeli pouze 3 polozebra na spodni cast trupu tak je budu mit zaslane. Do podoby na fotce to trvalo asi dva dny stavby.


Přílohy:
12243488_1218662904827625_6458980055715979193_n.jpg
12243488_1218662904827625_6458980055715979193_n.jpg
[ 83.81 KiB | Zobrazeno 3792 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2015 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
tak jsem zase postupoval pomalinku ve stavbe. Potahuji jiz kostru tuhym potahem. Nabehl jsem si s vlepenim smerovky do trupu pred potazenim. To byl malinko opruz potahovat. Mam dnes potazenou jednu pulku.
VOP je kompletne hotova. Na paky ovladani ponechavam pouze kapsu a po potahu do nich vlozim a vlepim paky epoxidem. Bylo mi to i porazeno p. Urbancem. Vazil jsem trup a pocitam, ze po dokonceni potahu by mohl vazit cca 1,2kg. Foto vlozim pozdeji jak se mi nabije baterie do fotaku.

Letadlo na muj vkus vypada fakt velike. Do ted mam nejvetsi pouze pipera v rozpeti 1,8m a akrobata YAK 1,4m. Toto je moje prvni velke letadlo. Porad uvazuji o tom motoru. Ponechavam prozatim neslepene loze motoru v predni casti, kvuli tomu abych mohl preklizku vyjmout a navrtat podle zvoleneho motoru. Chtel bych se dostat s vahou nekde k 7,2kg s komletnim osazenim bez paliva. Pokud by to bylo 7,5 tak bych ale byl taky spokojen. 3D s tim urcite litat nebudu. Pokud bych to mel ale vahove postavit tak jak mam toho YAKA tak bych to mohl stavet klidne na 12kg a asi by se to te letajici cihlicce co mam YAKa vyrovnalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Zde je nekolik fotek

http://rcmodely.unicov-net.com/letadla/extra-300S/

dnes jsem to vazil a bez ocasek a smerovky mam yatim 2,1kg. Jeste potahnout spodni cast. Tipuju ze cely drak by mohl mit cca 2,6-2,8kg

pokub by to tak vyslo tak si myslim ze bych se mohl vlest do 7kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 23:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Motor porid jednoznacne 3W 55i. Stoji 400Eur a plus vyfuk coz bude o malinko vic nez DLE a podobny sracky ale nebudes resit startovani serizovani a zadne vibrace. Zvuk bude ozdobou... opravdu doporucuju. Pripadne 3W do CR dodava Marian Trpkos...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2016 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Díky za tipy. O motoru nějak uvažují,ale zatím není doma. Z toho důvodu v letadle ještě není vlepena motorová překážka aby šla vytáhnout a navrtat dle motoru. To se udělá až úplně nakonec. Ještě k tomu motorovém domku. Uvažuji jej po navrtani a vlepena olaminovat a otvory zase vyřezat. Tím by se slevňování v rozích a nebyl by tolik namazaný palivem. Teoreticky by bylo olamin9vane vše co bude bod házenou. Mám to tak i na piperovi se zbavíme a musím říct že se osvědčilo. U yamaha to vylaminovane nemám a když se mi tam dostane trochu paliva nebo oleje tak je to hrozně nacucané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2016 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
tahle extra co stavim je prave od Urbance. Jsem zku...l prechod kridlo trup. Jak jsem lepil horni potah na kridlo tak jsem i ihned prilepil i prvni zebro co je u trupu a ja vul si to poradne neoznacil. Potom jsem mel mezi kridlem a trupem u odtokovky cca 0,5cm diru. U nabezky to bylo v pohode. No tak jsem ted dva dny dolepoval a brousil do klinku kridlo na stycne plose s trupem.

Urbanec ma na stahnuti kridel pouze gumicky a udajne mu to problemy nedela. Je pravda, ze kridla na trubku jdou docela fest. Ale i tak premyslim, ze to dam na svornik a stahnu je k sobe pomoci stahovaku, coz mi prijde lepsi. Gimicky tu mam taky.

K cemu by jste se priklaneli vy ?

mezi ty body kde se to stahuje pujde do trupu jeste vzpera at se nedeforrmuje pri stazeni trup.
Na serva budu osazovat rozvodnou desku at mam oddelene napajeni prijimace a serv a dva okruhy na baterky. To je vse. ta rozvodna deska bude asi tady tato http://www.trv-kocab.cz/cs/38-rozvodna-deska.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2016 18:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Jednoznačně bych volil motor ZDZ 56ccm + výfuk mufler od JMB - máš tak spolehlivou a výkonnou pohonnou jednotku s perfektním servisem.

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2016 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
jeste k motoru. Trosku yacinam premyslet o elktroverzi ale neni to upne 100%. Pokud by na to ale prislo tak jakz pohon zvolit (tj, motor, regulator, kolik clanku LiPol, jakou vrtuly).

Prozatim me padlo do oka tohle

Motor: AXI 5345/14 GoldLine V2
Regulator: nejaky CCA 100A
Baterie: 10S1P (kolik mAh), max 12S1P
Vrtule: ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2016 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak mám potažené celé křídla a trup. Tak jak je to na fotce tak to hmoti 2430g.

Budu dodělávat ještě nějaké potahy kolem server ale jiz by drak neměl nějak váhově nárůst jsem zvědav kolik bude vážit s oracoverem.


Přílohy:
20160407_224707.jpg
20160407_224707.jpg
[ 55.6 KiB | Zobrazeno 2876 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat cca 2,2m v rozsypu
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2016 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Mam namontovany motor v letadlo. Prozatim je to kvuli napasovani haubny.

Motor je ZDZ 56 RV-J hlavou dolu. Bohuzel se nevesel pod haubnu tak jsem musel docela rezat, ale neni to tak hrozne.

Jako distancni sloupky jsem dal O.S. Max ale porad mi chybi cca 5mm. Pokud by nekoho napadlo jak to jednuduse nahnat tak dejte vedet.
Napadlo me to natahnout M5 podlozkama a nebo tam nacpat 2x 3mm preklizku pod sloupky, nejak vyrezanou at to moc nehmoti a potom zbytek dohnat jednou az dvema podlozkama.

dalsi moznost byla objednat sloupky od secraftu, ale postovne bylo tak vzsoke ze nee.

Pokud by nekdo chtel slouky cca 35mm tak mam jedny uplne nove, pouze rozbalene.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz