Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

pát 06.03.2015 12:50

Zdar - hledal jsem, jestli tu toto nové éro (relativně nové) od ŠADu někdo už řešil, nic jsem nenašel, tož tu neco k tomu dám.
S přestávkami ho stavím už opravdu DLOUHO, ale už to potřebuju sundat ze stolu abych udělal místo klasičtějším strojům, tak to teď finišuju. Ještě budu dělat podvozek, motorový kryt, servo "pumovnice" na paragány, osvětlení, vztlaky, barvy, zkusmo tam dám z pr*ele jednoduchý zvukový modul z HK - zkrátka k hotovému stavu to má ještě hodně daleko, ale už to léce, tak jedno videjko, takový videovzkaz majiteli, z dnešního rána viz níže.

Odkaz na model je tady:
http://sad.okdar.net/DHC2.htm

oproti obvyklým (a létavým) modelům od ŠADu je to macek a stavba je trochu jak vystřihovánka :) - trup není z bloku, ale je z tvarovaných bočnic, přepážek... Já jsem svého ještě trochu vyztužil nějakými nosníky, nějakou tou tenkou let. překližkou, nějakým tím uhlíkem...
Škoda, že v této velikosti nedělá ŠAD toho Čmeldu... :)

Tady je to videjko nehotového modelu:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

pát 06.03.2015 14:08

Lítá to krásně Ríšo,což o to,určitě to bude pro začátečníky perfektní éro,ale už jsem viděl mnohem zajímavější "bobry" :oops: ,toto mi připomíná jiného hlodavce... :D

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

pát 06.03.2015 14:15

...tak já už jsem v Bobrovi i letěl, ale nezavrhnu kvůli tomu takovéto "osminkomakety" :)
Ber to jako ekvivalent k těm desítkám epo a epp "uni-hornoplochů", ne jako ekvivalent třímetrových maket, nebo těch přesmetrových, stříknutých do forem.
...dyť je to řezané drátem :)

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

pát 06.03.2015 14:20

na toho Taranise máš Ríšo hezký "futrálek"-pouzdro,něco podobného by se mi moc hodilo,to máš "origoš",nebo nějaká domácí úprava z něčeho?Věřím,že něco podobného by na ty naše Tx miláčky uvítalo více uživatelů,tahat s sebou kufřík je trošku nepraktické.Dík!!! :D

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

ned 08.03.2015 17:26

:wink:
http://www.rc-levneji.cz/ruzne-pomucky/ ... igy--red-/

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

ned 08.03.2015 18:02

Dík,bude se mi hodit... :D

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

ned 08.03.2015 18:42

...nebo v Holandsku za půlku..
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

ned 08.03.2015 18:51

No,při dnešním kurzu,váze a poště?

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

pon 20.04.2015 16:27

Zálet s podvozkem na hrubém povrchu:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


...a jen pro zajímavost, jak je "někdy" EPP model odolný (anébrž, jsem to prostě chtěl zkusit, silného větru nedbaje :) ):


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

pon 20.04.2015 19:42

Teda Ty ho na tý "oranici" tějráš, ale dobrý, neni to s tím podvozkem žádný fajnovka na asfalt. Je vidět (z obou videí), že to je model pro drsné kluky. :lol:
Moc se mě líbilo, jak se to křídlo ohlo o 90° a zase vypružilo zpět. :roll:

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

pon 20.04.2015 20:31

...kdyby to byla klasická žbrdlinkovka.... tak bych to teda v takovém větru nerisknul, ale KDYBY - tak by to myslím bylo na zapalovač..

Re: EPP DHC-2 Beaver 1420mm od ŠADu

pon 02.05.2016 11:14

Videjko z testu pumovnice:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

A videjko před předáním majiteli s paravýsadkem (ze 4 paragánů jsme našli jednoho :) )


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Odeslat odpověď