Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 14:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Chtel jsem se zeptat zda nemate nekdo zkusenost jak oddalit vrtuli od vrtuloveho unasece na ASP motoru. Jedna se mi o to z duvodu, ze ji potrebuji dostat dale od motoroveho krytu.

Motorovy kryt ma uvnitr nalepenou prepazku, ktera evokuje zebrovani a jiz se opira o karburator. Potom, kdyz nasadim vrtuli tak ji mam cca 4mm od hrany krytu. Ten kryt je na YAK-54 tak je takovy zakulaceny a motor je schovany za nim.

Kdyz jsem pouzival dvoulistou vrtuli tak se nejprve navlekla na hridel deska z duralu, na ni vrtule a potom kuzel. Ted tam mam 3-list a tam neni ta duralova deska a vrtule je primo k unaseci a potom je kryci deska (je to anglicky kuzel), ktera stahuje vrtuli k unaseci a kuzel se sroubuje az do teto desky.

Potreboval bych nejakou radu jak dostat napriklad tu durolovou desku pod takovyto kuzel. To by mi posunulo vrtuli cca o 3mm dale od unasece a bylo by to lepsi.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 14:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Urcite nebude problem si udelat na soustruhu z duralu pod vrtuli podlozku a jestli nemas soustruch v dosahu tak nejakou nastrojarnu urcite.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 14:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Noo ono mi asi nic jineho nezbyde. Vytocit to nebude problem a udelat do toho lehke zebrovani proti protoceni pujde taky, ale jaksi nemam soustruh a nevim o nikom, kdo by to byl schopen udelat :-D. Jeste je moznost proriznou v tech zebrech misto na karbec a lehce posoupnout kryt dozadu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 15:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
No to je taky reseni pak se alespon dostanes lip na jehly ale v kazdem meste sou fabriky a kde sou fabriky sou i nastrojarny


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
S jehlama nemam problem. Hlavni jehlu mam vytazenou pomoci oceloveho dratu zahleho na konci nad krytem do L. V jehle je to potom utazeno cervikem. Tak mi nad krytem couha asi pouze 1cm. No a k volnobezne se dostanu taky zase zespodu dlouhym sroubovakem. Trapi me prave ten unasec. No a ted jsem si uvedomil, ze pokud posunu kryt o 5mm dozadu tak mi nebude sedet ta dira k jehle a vybrouseny otvor pred valcem :-( To bych potom musel zvetsovat a to by se mi uz nelibilo.

Jaky by mel byt asi odstup vrtule od toho krytu ? Nekde jsem cetl cca 2/3 tloustky vrtule.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 15:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Ja to delam vzdycky tak aby mi to licovalo s kuzelem. Nejakej centimert max. Pokud tam das tvrdiu vrtuli jako treba apc ktera se ti ani nehne tak to nemuze vadit masterky se ale docela kroutej a nebo drevo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 15:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Pockej ty pises ze si lital 2 liste a na tom si mel profi kuzel z hkinikovou podlozkou? Pokud jo tak si z toho tu podlozku vyrizni sice znicis kuzel ale mas po problemu :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Ten unasec vtule je jiz pred tim zebrovanim.

Zde je videt jak vypada kryt.
http://marcfly74.e-monsite.com/medias/a ... =r_686_600

Ono se prave to zebrovani opira jiz o karbec , tak to nejde posunout vic dozadu. A kraje toho krytu jsou jeste predsazeny a vrtule potom je jenom kousicek pred timto lemem. Pokud tam dam dvoulistou vrtulu a duralovy kuzel tak to posunu tou deskou na co ma kuzel a potom je to v pohode. Takto jsem to mel i s dvoulistou vrtuli a bylo to OK.

Jeste me napada pouzit jiny vrtulovy kuzel pro 3-list, nejlepe duralovy a prumeru cca 57mm Muze byt i uhlikovy, ale nikde jsem na takovy nenarazil a vsichni maji pouze ty anglicke, ktere nejsou ani hezke :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 15:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Vsak kdyz si z te podlozky kuzelu vyriznes ten stred s dirou na hridel motoru tak mas podlozku pod vrtuly a nemusis hledat nasrojarnu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Pokud jsem to potřeboval řešit na elektru, použil jsem podložku (nebo podložky), která se standardně dává z druhé strany pod matku na unašeči. (To zní krkolomně - pprostě pokud upevňuji vrtuli na std. elektro unašeč, tak dávám vrtuli, podložku a matku. No a tu podložku použiju k posunu vrtule.)

Soustružený díl by byl lepší, ale tohle fungovalo taky (opakuji, že u elektry).

Pro spalováka bych osobně v podložce udělal mělké zářezy dremelem a nevěřím, že se to pootočí.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 9:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Ještě tu nepadlo jaký by ta podložka měla mít rozměr??
Pokud by jsi chtěl není problém ji vyrobit

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
pocitam cca tak 3-5mm ale musim to zmerit. Jedu ted na moravu tak beru sebu unasec a zkusim zajit na strojirnu zda mi to nevytoci na soustruhu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 11:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
ok kdyby jsi neuspěl tak se ozvi. tohle není problémudělat

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Diky za nabidku. Pokud to nejak nevyresil tak pisnu a poslal bych nejakej vykres jak b asi mela vypadat a kam by mela pasovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz