Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hobbyking Bushmaster
PříspěvekNapsal: pon 14.07.2014 23:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.4.2014
Příspěvky: 16
Bydliště: Zastávka u Brna
Jak uz bylo zmineno ve vlakne o Fun Cubovi, HK ma par tydnu v nabidce Bushmastera. Troufl jsem si usoudit ze si zaslouzi vlastni vlakno, dneska se mi podaril zalet takze se pokusim podelit o zkusenosti.

Link na EU sklad: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Na HK se o tom asi nesmi moc mluvit, ale je to vicemene zvetsena kopie Fun Cuba. Cena za PNF je v soucasnosti 160 USD (152, pokud uz par objednavek mate a s lepsim clenstvim jeste min). Ma to litat na 4S aku, vzal jsem k tomu 2x Zippy 2650mAh 4S po 30 USD, takze to ve finale bylo cca 212 USD za letadlo s dvema baterkama, chybel akorat prijimac.

Stavba byla celkem primocara, sice na webu pisou ze se jen sroubuje a nic neni potreba lepit, ale musel jsem si prilepit panty na klapky. To se samozrejme na prvni pokus nepovedlo (dal jsem tam moc lepidla a pant se slepil v kloubu), takze jsem jeste musel zajet pro par nahradnich pantu, pokud je na tom se zrucnosti nekdo jako ja, doporucuju rovnou za tech par kacek koupit nahradni :)

Po sestaveni nahrubo jsem si jeste vsiml ze se docela zahriva regulator (ikdyz jsem vubec nezkousel zapinat motor). Po par dnech se pak na HK zacaly objevovat zminky o tom ze ty regulatory to moc nezvladaji a lidem asi docela umiraji, takze jsem jeste radeji dal misto nej FOXY R-45SB, mela by tam byt nejaka rezerva a hlavne ma udajne 5A SBEC.

Po domacich testech jsem zaznamenal zhruba toto:
- Rozpeti kridel 1550mm, o trosku vetsi nez Fun Cub
- Hmotnost je uvadena kolem 1800g, netusim kolik ma ten muj ale asi to bude tak nejak
- Se setovym regulatorem a plnym plynem odber cca 30A, motor se nezahrival vubec, regulator hodne
- S FOXY a plnym plynem odber cca 33A (takze prikon lehce pod 500W), motor studenej, regulator studenej
- Po letu (viz nize) byl motor uz vyrazne teplejsi, ale ne nejak extremne a regulator byl mirne zahratej
- Serva na vyskovku a smerovku jsou vetsi, nemel jsem je venku ale hadal bych 25-30g
- Serva na kridylka a klapky jsou hadam HXT900, bohuzel se mi sesly asi z ruznych dodavek, takze klapky mi chodi kazda jinak daleko, kridylka mozna taky
- O motoru vubec nic nevim, jen ze je docela velkej. Na HK pisou: 3648 700kv
- Podvozek je na cca 3mm tlustych kovovych tyckach, pusobi celkem solidne, v trupu je ve dvou plastovych spojkach, kazda na dvou sroubech
- Kola maji 10cm v prumeru, jsou asi tvrdsi nez u Fun Cuba. Zadni kolecko ma 2.5cm a je klasicky spojeno se smerovkou
- Vrtule je docela velka a robustni (oproti mym predchozim modelum sakra velka), letadlo v obyvaku s plnym plynem ma docela silu. Rozmerem presne odpovida APC 12x7
- Po ulozeni aku uplne vepredu v prostoru pro aku, bez jakychkoliv uprav nebylo potreba nic dovazovat, teziste vyslo presne
- Kridla jsou samostatne, vprostred spojena dvema plastovymi hranoly. Ty jsou zasunuty do plastovych der a diry stazeny srouby. Srouby drzi v tom plastu
- K trupu jsou kridla na dalsich dvou sroubech, ty uz drzi v kovu
- Tahla pusobi dobre, ale vidlicky jsou katastrofa, pulka z nich se samovolne rozevirala, prozatim jsem poresil elektrikarskou izolackou
- Kabinka drzi na magnetu ale drzi hodne dobre (narozdil od Gamy, kde k ni nemam vubec duveru)
- Stavba (moje treti) mi mohla trvat 2-3 hodiny vcetne tech peripetii s pantama a regulatorem

Dneska se mi konecne podaril zalet. Nemam vubec zkusenost s Fun Cubem a navic jsem zacatecnik (litam cca 2 mesice), takze srovnani bohuzel neposkytnu.

Lita fantasticky, z asfaltu se zvedl snad na 5 metrech bez klapek s plynulym pridavanim plynu. Ke klapkam jsem nedelal mixy a pri pokusu vysunout je do pulky se silene vzepjal (sel behem 2 vterin prakticky kolmo nahoru), dalsi pokus byl o neco lepsi (s hodne potlacenou vyskovkou). Dal jsem s tim moc neexperimentoval a zkusim to vyresit nejakym mixem pravdepodobne na kridylkach.

Jinak me poslouchal na slovo, na kridylka a vyskovku reakce okamzite a presne, se smerovkou jsem to moc nezkousel ale zdalo se ze reaguje taky pekne. Nenastavoval jsem si mensi vychylky, vsechny tahla mam na konci paky jak na servech tak na kridlech. Let po zadech a lopingy uplne bez problemu, u nozoveho letu to narazilo na limity pilota ale rekl bych ze by to zvladl taky hrave. Motor ma dost vykonu na let kolmo vzhuru bez zadychani, pohodove se da litat kolem pulky plynu. Pri hybani s plynem od nuly naplno je uplne vklidu. Pri pristani to podvozek ustal bez problemu (mirne propruzil, ale rozhodne jsou ty tycky tvrdsi nez u Fun Cuba - podle videi co jsem videl na Youtube). Ve vzduchu byl dvakrat, na obou aku to mohlo byt cca 7-8 minut, baterky jsem vybil uplne presne na storage.

Finalni naklady:
- letadlo - 152 USD
- baterky - 2x30USD
- panty - 50kc(?)
- regulator - ~900kc

celkem kolem 5 tisic, strasne jsem chtel Fun Cuba a kdyz jsem videl toto tak jsem to hned objednal, a jsem opravdu hodne spokojenej. Kdyby byl zajem, muzu nadelat nejaky fotky.

Video ze zaletu jsem nejak nezvladl, ale na YT uz neco je, zaujalo me toto:
https://www.youtube.com/watch?v=IdSuFBh7L9U
https://www.youtube.com/watch?v=eMMHoAazoxU
https://www.youtube.com/watch?v=NYS-Nlfnnp0

Tak snad to nekomu pomuze kdyby o tom uvazoval :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Bushmaster
PříspěvekNapsal: pon 14.07.2014 23:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Nejsem sice letadylkar, ale toto me chytlo, paradni recenze :D

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Bushmaster
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2014 5:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
certik píše:
... dalsi pokus byl o neco lepsi (s hodne potlacenou vyskovkou). Dal jsem s tim moc neexperimentoval a zkusim to vyresit nejakym mixem pravdepodobne na kridylkach. ...

Jak bys to eliminoval na křidýlkách? Dej mix klapky do výškovky, odlaď poměr a je to.
Jinak dobrá recenze, taky jsem po něm chvíli koukal, éro na blbinky... :-)

edit: Jo, při lepení pantů jim do funkční oblasti kápni olej - zamezí proniknutí lepidla.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Bushmaster
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2014 17:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
nastav zpoždění klapek a potlačení výškovky.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Bushmaster
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 23:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.5.2015
Příspěvky: 60
Bydliště: Praha Uhříněves
Ahoj jak si psal mé touhy po funcubovi byly podobné a zvolil jsem taky tuto levnější variantu už čekám jen na přechodku z reglu na baterku...ale proč píšu, jak si vyřešil uložení přijímače a stačí ten sucháč uvnitř udržet baterku? Máš to nějak vystlané molitanem nebo polystyrenem nebo si dělal nějaké spešl úpravy na loži. Dík za odpověď a kdyby byla fotka i vnitřku tak bych se nezlobil. Díky

_________________
Turnigy 9x, Bushmaster, Flopík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Bushmaster
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2015 17:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.4.2014
Příspěvky: 16
Bydliště: Zastávka u Brna
mikymikes píše:
jak si vyřešil uložení přijímače a stačí ten sucháč uvnitř udržet baterku? Máš to nějak vystlané molitanem nebo polystyrenem nebo si dělal nějaké spešl úpravy na loži.

Prijimac mam prilepenej oboustrannou lepici paskou. K suchaci, uz si nejsem jistej, ale myslim ze to tam puvodne nebylo - dal jsem jeste jeden suchac pod baterku, takze nejdriv baterku prilipnu na to loze a tim paskem okolo uz ji jen zajistim. Drzi to jak pribity a to to rozhodne nesetrim. Jinak do dneska zadna uprava.

Jinak kolegum diky za ty tipy, ted uz mi to dava smysl :) Klapky kompenzuju vyskovkou, ty kridylka jsou blbina, akorat mi to predtim nedoslo.


Přílohy:
WP_20150528_19_05_33_Pro.jpg
WP_20150528_19_05_33_Pro.jpg
[ 58.26 KiB | Zobrazeno 1385 krát ]

WP_20150528_19_05_44_Pro.jpg
WP_20150528_19_05_44_Pro.jpg
[ 63.93 KiB | Zobrazeno 1385 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Bushmaster
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 8:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.5.2015
Příspěvky: 60
Bydliště: Praha Uhříněves
Ok díky za info a snímky!

_________________
Turnigy 9x, Bushmaster, Flopík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Bushmaster
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 11:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.5.2015
Příspěvky: 60
Bydliště: Praha Uhříněves
Ahoj tak už sem taky konečně vylétl jsem úplný začátečník a je to moje první letadlo, na první let byl špicar a zlomená osička motoru (bude to trošku aušus byl to úplně čistej lom) ale alespoň mě to naučilo orientovat se v elektromotoru! :lol: Druhý let při vzletu nešťastný pád a vylomené motorové lože ale na louce hned zalepené vyměněná osička podruhé a pak už paráda. Teď jen řeším podvozek, létám z hrubě posekaný louky a na těch setovejch kolečkách skáče jako koza chtěl bych tam dát větší a nějak vyřešit jednoduché odpružení máte někdo nějaký jednoduchý fígl??? Díky Michal

_________________
Turnigy 9x, Bushmaster, Flopík


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz