Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 11:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ahoj, Chystám se dát dokupy malou Airacobru od alfamodelu. Otázkou je jen směrovka.
Pan Alfery po telefonu říkal, že obvykle směrovku nepoužívají, ale že zrovna jednu Airacobru se směrovkou na letišti mají a jde to u tohoto typu poznat. Po obdržení excelentní stavebnice se mi však do toho moc nechce. Tak, aby to vypadalo slušně, to bude chtít "fištrona". Vhledem k tomu, že od výroby jsou připravena táhla na obě půly VOP a v přepážkách díra pro serva, napadlo mě použít dvě serva na VOP a příslušné mixy.
Křídlo má jen jedno servo a vzhledem ke konstrukci moc diferenciace ladit nepůjde. Benefit by tedy mohl být v těch půlkách VOP, navíc mě to nic nestojí, všechno vybavení je doma.
Mám u podobných mlaých modelů (EPP) zkušenost, že "tahají ocas" v zatáčkách (výkluzová).

Nějaký tip a praktické zkušenosti ? Většinou se toto řešení používá jen na akrobaty. Prosím o slušnou diskuzi ke kávě.

PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 11:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 286
Blog: Zobrazit blog (3)
Měl jsem postavený Bf-109 od AlfaModel. Necítil jsem potřebu směrovky. Ale létal jsem s tím spíše na rychlosti.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 12:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

TomasC píše:
Měl jsem postavený Bf-109 od AlfaModel. Necítil jsem potřebu směrovky. Ale létal jsem s tím spíše na rychlosti.

Právě poselství p. Alferyho je to, že ta Airacobra je trochu specifická.

PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 16:51 
Mazák
Mazák

sice dvoudílná VOP je fajn třeba na výkruty, ale myslím že směrovku ti určitě nenahradí... řízni to, vsaď panty z tenké fólie a ani to nebude poznat :-)

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 21:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Měl jsem od Alfy Spitfírka,tam se řízlo kousek nahoře a zbytek se rozhejbal.Tady to bude vypadat blbě,protože to tak nepude.Nevím,co bys z toho chtěl mít,najdi si nějaký videa válečných ptáků za letu,nejlíp záběry z fotokulometů,abys viděl,jak byly nebo nebyly obratný a vyflákl bych se na nějakej vývoj hovadin.Možná se taky na ty modely díváš špatně,křidýlkama bez směrovky vznikne zatáčka skluzová,jen se směrovkou výkluz.Takle to je u letadel.U modelů to bude stejně.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 22:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Problém se vyřešil sám. Servo Dymond D30, které jsem plánoval na křidélka chodí velmi divně (je to digitál a jeho přenosová funkce je jak zhulená lomená křivka). Takže bude jen VOP a křidélka. V případě potřeby dodělám později SOP.

PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 14:30 
Mazák
Mazák

Téma už pér let mrtvé,tak se pokusím ho trošku oživit.Dnes mi došla krabice Airacobra od výrobce alfamodel a jsem opravdu příjemně překvape.Stavět není co,model se osadí elektronikou a hurá do luftu.Za ty peníze je to opravdu nádhera,maketovost je vynikající.Vše je absolutně dokonalé.žádné nepřesnosti.Dle přiložených vzorů a obtisků je možné éro namaskovat do 5 druhů kamufláží.Letadlo není z epp,takže je křehčí,ale jak píše výrobce,není určeno pro začátečníky.Pokud bude tak krásně lítat jak vypadá,tak to bude super.Za necelých 1200 Kč jsem maketovější stavebnici ještě neviděl.Klobouk dolů Pane výrobce! :D

PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 15:00 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 286
Blog: Zobrazit blog (3)
A za mě vynikající letové vlastnosti. Naprosto nesrovnatelné s něčím v podobné velikosti. Naprosto super polétání. Mám Bf-109.

PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 19:03 
Mazák
Mazák

Tak dík za povzbuzení,už se na lítání s tímto krasavcem moc těším.Konečně mi na barákem taky zakrouží "emerické" éro.Když jsem rozbalil krabici,tak mi fakt spadla čelist,takovou nádheru a dokonalost jsem si ani ve snu nepředstavoval.Snad je trošku škoda toho křehčího materiálu,i když nejvíce zranitelné části jsou plastové.Ale už nepadám,tak snad ho nepoškodím.Obtisky už jsem nalepil,s těmi žraločími zuby vypadá luxusně.Ještě ho stříknu lakem,nebo natřu tekutou laminací ať jsou barvy i obtisky chráněny.Pokud poletí jak píšeš,pořídím si určitě další éra od alfamodel,taková nádhera ani nemusí do luftu,jako dekorace se bude vyjímat všude! :)

PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 19:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
Měl jsem chvíli Me-262 (výhra) ale nakonec jsem ho prodal, bylo mi ho v mých rukách líto :mrgreen:
Představil jsem si ta přistání na travnatých plochách kde se vyskytuji ale tohle chce jemnou travičku a éro do ní položit jak dámskou prdýlku :wink:

PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mám od Alfy již několik let Spita a lítá naprosto luxusně. Mám v tom Axíka 2212/26 s APC vrtulí (myslím, že 9/7)
a tříčlánek 1300/1500 mAh. Je tedy o něco těžší, musí se držet trochu na rychlosti, ale ten
letový projev je opravdu stihačkový a dá se s ním létat i když není úplné bezvětří. A ač ten materiál působí křehce,
není se čeho bát, sedám s tím na posečenou trávu nebo do nízkého obilí a jsou na něm jen nepatrné oděrky.(bojové šrámy)
Je dobré mít pro začátek obě křidélka asi tak 1 mm nahoru kvůli stabilitě, ale jinak nebylo třeba nic seřizovat. Kolega má od nich
Tempesta ve stejném osazení jako já a nemůže si ho vynachválit. Má navíc ovládánu směrovku , takže
machruje se souvraty, ale jinak opravdu potřeba není. Do vitríny je ho škoda, ty éra si zaslouží
pořádný vzdušný souboj. :)

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 18:27 
Mazák
Mazák

Dnes jsem Airacobru od Alfamodel zalítnul a jsem maximálně spokojený.Stejně jak nádherně maketově vypadá,tak i lítá.Strašně hodné,nezáludné,poslušné éro.Hodně mě překvapila klouzavost modelu,není to žádná cihla,i bez motoru krásně pomaloučku doklouzává,takže v případě prostřelení nádrže v boji bez problémů doklouže na letiště :D .Ne maketové lítání kolem hlavy je opravdu vynikající.Ty nízké průlety nad zemí a pak rychlé stoupání s pomalým výkrutem jsou super.Ale bohužel jsem zjistil,že bude nutně potřebovat nějakého protivníka,tak to vypadá,že asi budu objednávat Fockewulfa od stejného výrobce.Poletuchy od Alfamodel jsou opravdu velmi podařená,maketově téměř dokanalá éra.Divím se,že i tady je o nich tak málo příspěvků,asi nejsou tak rozšířená mezi piloty,možná je to tím křehčím materiálem na který je potřeba být trošku opatrnější. :)

PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 9:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 2
Já bych tam bral hned nějaký model, ale... někdy to přistání není jak do peřinky a to co zvládne bublina bez jediného šrámu by tady mohla být konečná takže zatím jen další model v nekonečném seznamu přání.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 11:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
Možná by nebylo marný kdyby to prodávali jako bílý kit - pak to olaminovat nějakou tenkou tkaninou...

PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 12:21 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
jyrry píše:
Možná by nebylo marný kdyby to prodávali jako bílý kit - pak to olaminovat nějakou tenkou tkaninou...

jeden kit mi prijde snad ve ctvrtek.. :-) mikro lavocka.. :-D ale nevim jestli bude litat,nebo ji udelam jako kit do obyvaku.. :-D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další