Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 467 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2016 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
A mám doma svůj první rc hydroplán! :D :D :D Magnum jsem postavil na plováky a neodolal jsem. Provizorně jsem je uchytil pomocí špendlíků a hurá na vodu. Sice trošičku foukalo, ale Magnum se s tím popral.
Teď jsme připravení prubnout bazén na krnovském letišti, kam se chystáme na krátkou modelářskou dovolenou (snad ho nevypustili :D )


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: čtv 15.09.2016 14:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Tak se hlásím jako další do rodiny "Magnumářů". Minulý víkend zalétáno, dnes dodělána barva, takže zbývají ještě vyzkoušet plováky. Výřezy jsou od "chacharů", vybavení Dualsky od p. Hořejšího.
http://mihomk.rajce.idnes.cz/Magnum_Rel ... 152182.jpg


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: čtv 15.09.2016 20:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jak se vám MR chová bez motoru?

Mi jde poměrně strmě k zemi. Když ho seřídím při letu bez motoru, tak se s motorem neumím domluvit. Výsledkem je, že ho mám seřízeného na 1/2 až celý plyn, že letí rovně a holt při vypnutí motoru musím hodně tahat za výškovku a přistání je kategorie STOL.

Jinak dnes jsem opět vyzkoušel, jak se s tím létá při proměnlivém větru až kolem 5m/s. Jedním slovem Blbě. Je to modýlek do cca 2m/s.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 8:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
jio píše:
Jak se vám MR chová bez motoru?

Mi jde poměrně strmě k zemi. Když ho seřídím při letu bez motoru, tak se s motorem neumím domluvit. Výsledkem je, že ho mám seřízeného na 1/2 až celý plyn, že letí rovně a holt při vypnutí motoru musím hodně tahat za výškovku a přistání je kategorie STOL.

Jinak dnes jsem opět vyzkoušel, jak se s tím létá při proměnlivém větru až kolem 5m/s. Jedním slovem Blbě. Je to modýlek do cca 2m/s.

Zkusil jsi vyosit motor? Asi potlačit, jak to tu popisuješ.

To je jediné co mi vadí u tohoto modelu - citlivost na vítr. Chtěl jsem ho na cestování, ale asi nakonec zvolím Toro-900. I když už podražili ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 8:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Další potlačení má jediný efekt. Na půl plynu to letí rovné a drží letovou hladinu, s přidáním otáček to klesá a musím to rovnat výškovkou. Na poli jsem to srovnal mixem a doma potlačení zmenšil a jak píšu výše od půl plynu do max se to chová způsobně. Takže s tím problém nemám. Není to model pro plachtění, mě spíše jen zajimalo, jestli to tak funfuje u všech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 8:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Ono s tím vyosením motoru to není jednoduché. Mě největší problém dělala větší vrtule ve vztahu ke směru letu. Nakonec jsem to vyřešil menší vrtulí, kde ten problém skoro není.
Co se týká výškovky, tak model prakticky neplachtí. Já ho mám vytrimovaný na cca 1/3 plynu. Zajímavé je, že při plném plynu klesá, což jsem vyřešil namixováním potlačení výškovky. Jsem teprve po pár letech a citlivost na vítr je fakt největší problém. S tím jsem ale trochu počítal, holt to chce létat brzo ráno nebo navečer.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 9:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dík za odpověď. Takže stejný stav jako u mne.
Vzhledem ke konstrukci modelu se asi nadalo čekat nic jiného. Teď alespoň vím, že dobrou volbou bude nechat to tak, jak to je a nesnažit se z toho dostat něco, co tam není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 18:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
jio píše:
Dík za odpověď. Takže stejný stav jako u mne.
Vzhledem ke konstrukci modelu se asi nadalo čekat nic jiného. Teď alespoň vím, že dobrou volbou bude nechat to tak, jak to je a nesnažit se z toho dostat něco, co tam není.


Taky mi vadilo jak Magnum lítá natažené a jak reaguje na vyosení motoru.

Na natažení mi bylo doporučeno změnit geometrii křídla prostým potlačením křidélek, vzhledem k tomu že je mám po celé délce křídla, tak jsem zakřivil profil .... a funguje to, prostě jsem subtrimy pohnul ve správném směru.

S vyosením motoru jsem si hrál podkládáním podložek a furt to nebylo ono, no tak jsem nasadil mix s pětibodouvou křivkou a ejhle funkuje to výborně v celém rozsahu rychlostí, korigovat za letu již není skoro co :) Ještě uvažuji finální stav doladit křivkou plynu, bo moje dětská Futaba víc jak 5 pevných bodů na křivce neumí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 18:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Tak jsem využil ještě slušné počasí a stihl zálet na vodě
http://mihomk.rajce.idnes.cz/Magnum_Rel ... 2210.1.jpg
Let s plováky vyžaduje více plynu na pohodový let cca 2/3 a vzlet je potřeba trochu natrénovat (získat rychlost a s citem zvedat z vody, protože samotnému se nechce a potom se zase lehce utrhne), ale všechno v pohodě. Tak už jen počkat na sníh :lol:
Jen bych ještě k plovákům dodal, že se mi nechtěly polepovat páskou a tak jsem je před barvením vytmelil šlehaným tmelem (ne do hladka, ale aby se zaplnily všechny póry a povrch přeci jen zarovnal) a potom přestříkal lihovkou Agama. Takhle je jejich hmotnost cca 40g a letová cca 250g. I tak s vrtulí GWS 7/3,5 let v pohodě na 2/3 plynu, přemet zalétne v pohodě a bez problémů vzlétne z ruky. Letový čas cca 10 min s rezervou 1/3 kapacity.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 19:02 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Snek píše:
S vyosením motoru jsem si hrál podkládáním podložek a furt to nebylo ono, no tak jsem nasadil mix s pětibodouvou křivkou

Tohle funguje dobře, ale pozor na rychlé přidávání plynu. Výškovka zabere rychleji než se model zrychlí. Ideální je nastavit poněkud opoždění mixu. Dneska to umí lecjaké vysílačka.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 20:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Snek píše:
Na natažení mi bylo doporučeno změnit geometrii křídla prostým potlačením křidélek, vzhledem k tomu že je mám po celé délce křídla, tak jsem zakřivil profil .... a funguje to, prostě jsem subtrimy pohnul ve správném směru.

Petře, ty máš ale ten akro, ne? Nebo jsi dával křidélka i na ten klasický?
Jinak ten mix s potlačením začátku funguje i bez křivky. U mě to bylo -4% a posunutý začátek na 15%. Po podložení motoru už to není třeba. To bylo ale u MPX RoyalEvo, tam křivku na mixu udělat neumím. Asi to jde přes volný mix, ale kdo to má studovat, že. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 20:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
jio píše:
Petře, ty máš ale ten akro, ne? Nebo jsi dával křidélka i na ten klasický?
Jinak ten mix s potlačením začátku funguje i bez křivky. U mě to bylo -4% a posunutý začátek na 15%. Po podložení motoru už to není třeba. To bylo ale u MPX RoyalEvo, tam křivku na mixu udělat neumím. Asi to jde přes volný mix, ale kdo to má studovat, že. :-)


Já mám china kopii Magnum z HobbyKing Fidget, je to magnum co má křidélka a křídlo s klenutým profilem.
Chtěl jsem to nahradi za Magnum Acro, uši mi tam vadí, původní záměr byl pro syna jako pokračovací model ....

Akorát jsem nesehnal/nenašel kdo by v CZ vyřízl Acro verzi, ale s pořádnými křidélky/směrovkou. Ty výřezy co jsem našel měly křidélka a směrovku stejně řízlou jako u klasického Magnum, a to je málo na blbnutí ve visu ....

Zpoždění náběhu mixu myslím moje Futaba T10J neumí (J=junior=hódně očesaná verze)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 20:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jo, tak o ano. Já vycházel z dostupných EPP výřezů made in czech. V každém případě se ukazuje, že MR je motorový model a není to kluzák. :-)
Když fouká tak do 2m/s, tak je s tím po seřízení opravdu na půl plynu příjemný relax. Jen tu půl hodinu, co tady byla zmíněna, bych asi nedal. Tak dlouho relaxovat nevydržím. Naštěstí tam mám dvoučlánky koupené 04/2009 a ty tu půl hodinu nedají a 10 minut stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 21:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
Fidget zvládá visení i větší vítr, ale ve větším větru je to pak o trénigu reakcí na páčkách a couvání :)
Pohodové malé EPP éro do i většího větru jako doplněk k magnum je od LM Model FW-190A.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Reloaded
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2016 6:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Snek píše:
Fidget zvládá visení i větší vítr, ale ve větším větru je to pak o trénigu reakcí na páčkách a couvání :)
Pohodové malé EPP éro do i většího větru jako doplněk k magnum je od LM Model FW-190A.

Zkoušel jsem 4 modely od LM, no a nejhodnější se jevil Corsair. Měl jsem ho na výlety a dovolené, třeba i do hor. Stačil malý plácek na přistání.
Už jsem se tu ptal a zůstal jsem bez odpovědi - Je letově znát u MR když má křídlo prohnutou desku a nebo prohnutou desku s profilem?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 467 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz