Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

úte 06.02.2007 22:51

Jorges píše:To mnov:

Také uvažuji o koupi Decathlona s motorem ASP 8,5, ale bojím se, aby se tam vešel ten dlouhej tlumič. Nemusel si kvůli němu vyřezávat motorovou přepážku nebo nemáš náhodou nějaké fotky? Předem díky.


Je to přesně tak jak píše ZAO. Místa je tam dost, nic se upravovat nemusí. Já tam měl původně 6,5ccm MVVS s laděným výfukem a i to se tam vešlo, ale výfuk končil už dost nízko mezi podvozkem. To ASP 8,5ccm tam pasuje přesně. Můžu to sundat z police a nafotit, ale až ve čtvrtek.

stř 07.02.2007 10:32

Moc diky za informace :) Kdyz bude cas, tak si to pujdu v pristim tydnu koupit. Jen jeste trochu vaham mezi ASP 8,5 a MVVS 8ccm.

stř 07.02.2007 11:41

jeste bych doporucil zvazit O.S.Max. Cenovej rozdil v teto kubature neni tak markantni a z meho pohledu je pouzity material, spolehlivost, zvuk, apod. uplne nekde jinde

stř 07.02.2007 13:31

no nevím jestli jeto markanrní ale v této relaci seženeš akorát osmaxe modrou řadu s kluzným ložiskem.Je pravda že kluzný lépe těsněj ale kuličky jsou kuličky :o jinak asp??? A mvvs si budeš muset vyhrát, jen bych asi přidal 300,- a koupil desítku, já tam měl dvanáctku magnum a bylo to akorát, vždycky můžeš tu páčku dát k sobě ne???

stř 07.02.2007 14:18

urcite souhlas s desitkou, rezerva je rezerva :) . Mam tam 7,5 na kulickach. Je to s ni na pohodove politanicko, ale zadny velky divociny...

stř 07.02.2007 14:37

jo, páčka se dá dát k sobě, ale co nárůst váhy ?

stř 07.02.2007 14:53

u tehoto era bych ten, rekneme 200g narust snad ani neresil. Videl jsem ji litat s desitkou a pri rozhovoru s majitelem si na vahu rozhodne nestezoval. Spise to cloveka nalomilo k upgradu :)

stř 07.02.2007 15:09

Játam měl magnum 65 a dovažoval sem na ocas 10g což nejní tolik , jinak myslím si že naopak trošku váhy na víc neuškodí , vím co říkám 8O

stř 07.02.2007 16:20

tak tak... 8)

stř 07.02.2007 17:54

To je fakt , jinak jak seš Zao spokojenej s asp??

stř 07.02.2007 22:59

bedaa píše:To je fakt , jinak jak seš Zao spokojenej s asp??


Musim rict, ze spokejnost je pomerne velka. Cena/vykon z meho pohledu optimalni. Je jednoduchy a nenarocny na obsluhu. Ja mam tedy jen 25tku, sest hodin naletu a zatim ani jednou nezklamal. Hodne se tady popisuji jejich vibrace. Muj kousek nic takoveho ani nenaznacil. Svara ho ma take, dale disponuje jeste i 70tkou FS. Zatim proste rikame, ze na ne nedame dopustit. Snad nas nedonuti zmenit nazor :lol:
Ty o nem uvazujes?

čtv 08.02.2007 14:37

No scháním motor do dvouplošníku Smith Miniplane jestli to znáš a chtěl bych nějakou 7,5 protože si myslím že 6,5 bude málo holt víkon je víkon a 8 je moc
8)

čtv 08.02.2007 17:22

Po zvazeni vsech pro a proti jsem se rozhodl pro ASP 8,5 a myslim, ze to bude idealni pohon.

čtv 08.02.2007 20:38

Jorges píše:Po zvazeni vsech pro a proti jsem se rozhodl pro ASP 8,5 a myslim, ze to bude idealni pohon.

Myslím, že je to dobré rozhodnutí. Pokud budeš mít zájem o foto instalace motoru mohu zaslat na E-mail. Jinak stejné jako ASP jsou motory SY. Prodává je Hangar1 v Letňanech a jsou o něco levnější. Já v tom mám ASP 8,5ccm a jsem spokojen. V jiném modelu mám toho O.S.Max 46Fxi jak tu někdo doporučoval. Při provozu těchto motorů jsem mezi nimi nezaznamenal žádný rozdíl, ale nemají moc nalétáno tak uvidíme časem.

čtv 08.02.2007 21:18

Keď všetko dobre dopadne, od budúceho týždňa budem šťastným majiteľom Decathlona :D .Bude zalietaný, ale poprosil by som, kto má možnosť mi poslať hociaké manuály ohľadom tohoto éra, hlavne nastavenie výchyliek, ťažisko apod. Vopred vďaka. Jano
Odeslat odpověď