Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 11:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Resil jsem ted asi 2 mesice (prubezne) problemy s kuzely d=70mm na motorech 3536 az 3548 - silne vibrace s ruznymi kuzely, at plast, nebo hlinik, porad silenosti... Motor upnuty zadnim lozem (3mm sklotextit) na 8mm preklizce, ta pritazena svorkami ke stolu, na pul pynu by se to vyskublo nebo roztrhlo...
Nakonec jsem takto zkusil i presne stejnou konfiguraci co jsem letal loni a to same... Tak jsem to dal na kridlo a sice to vibruje, ale i plne tocky jsou tak nejak v pohode... Ono se to na kridle asi nejak dynamicky "usadi", kdyz muze vibrovat i loze v nejake protifazi a da to trochu pokoj...
Premyslim jeste nad predni montazi, kdyz vidim to rameno na kterem je tezky kuzel oproti zadnimu lozi...
Zkousel jsem ruzne kuzely od origo ze stavebnice DH98, Pelikan, RadioActive, nejaka Cina (nachlup to same co Pelikan...), ted mam hlinikove z HC pro troj i dvojlist... Nektere jsou lepsi, nektere horsi.
http://www.truturn.com/cgi-bin/store/ag ... t_match=on by treba bylo nejlepsi, ale ty ceny ... a u mne vsechno 2x, vlastne 4x , osazuju druhou Mossie pro mladeho...

Jake mate v tomto smeru zkusenosti vy?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 12:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Mám to i na zadní montáž, ale motory jsou Axi, kužely uhlíkové a vrtule vyvážené.
Není s tím abosoutně problém, životnost se ještě vylepší přední montáží.
Kužely z HC vůbec nezkouším, je to ztráta času a peněz

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 12:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
JMalik píše:
......

No co jsem mohl cekat :-)
Samozrejme bez kuzelu to je uplne v pohode, ty cinske s*acky s americkyma vrtulema toci uplne klidne a rad je tam necham...
Jde mi ciste o kuzely, 70mm, nejlepe bez vyrezu, davam 3-liste protibezne vrtule ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
JMalik píše:
kužely uhlíkové
Kdo rostou ??? :D

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
jyrry píše:
JMalik píše:
......

No co jsem mohl cekat :-)
Samozrejme bez kuzelu to je uplne v pohode, ty cinske s*acky s americkyma vrtulema toci uplne klidne a rad je tam necham...
Jde mi ciste o kuzely, 70mm, nejlepe bez vyrezu, davam 3-liste protibezne vrtule ...


Když dáš super vyvážený těžký duralový kužel na čínský" motor, tak ho rozvibruješ taky. Důvodem je hmota daleko před ložiskem a "kvalita" toho ložiska ve spojitosti s hřídelí.
Prostě ta čínská hřídel a ložisko není tak "rovná" jako stejná sestava těch kvalitních motorů. Můžeš zkusit lehký vyvážený kužel na sračkoidní motor, ale ani to, nemusí znamenat stoprocentní úspěch. Prostě tady moc neušetříš. Ty Axíky už dnes nejsou nejvýkonější, jsou i jiné alternativy, ale mechanicky je to prostě dokonalé. To samé např. kužely od Pohoda let, nebo ty lehoučké kvaliní kompozity.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
corsair píše:
JMalik píše:
kužely uhlíkové
Kdo rostou ??? :D


RF

("Rostou" taky např. u jednoho výborného výrobce kompozitů v Příbrami, ale ty se neprodávají :wink: )

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
no tak mám smůlu, škoda
jak jsem psal Jyrrymu, cestu bych viděl v kuželu z polyše-tedy teoreticky, udělat ho "zatím" neumím

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 12:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www.pohodalet.cz/product.php?id_product=229
peknej, ale tvar ma zrovna uplne blbej a cena v mym pripade x4 mne nenaplnuje nadsenim, za ty penize i metodou pokus-omyl najdu pouzitelne (dulezite slovo, hi...) a podstatne levnejsi; ted ty z HC mam 4 za cenu jednoho Pohodare; vyhovujou kdyz je pouziju jak jsem napsal, navic tu predni montaz asi dam...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 12:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
corsair píše:
... udělat ho "zatím" neumím

no to ja taky ne :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 13:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 253
Souhlas s ostatními , mám jen motory AXI 2826/10 , 4120/20 , 4130/20 , Megu53/30/11 a vystačím s profikužely od Pelikána - bezproblémový provoz . Raději ojetého Axika než novou Čínu . Raději šetřím dlouho . To je moje zkušenost .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
>jyrry
Používáš na těch motorech unašeč šroubovanej na rotor nebo máš přestavěnou hřídel a klasika kleština?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 13:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Doktor píše:
>jyrry
Používáš na těch motorech unašeč šroubovanej na rotor nebo máš přestavěnou hřídel a klasika kleština?

no prave ze unasec, proto mne ta poznamka o ohnutych hridelich pobavila ... :-)
O chinaklestinach mam svuj nazor, v jejich pripade bych se s JMalikem mozna i vzacne shodnul :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Já se přiznam že na žádném modelu nemam motor s unašečem šroubovaným na čelo rotoru. Takže mé domněnky mohou být zcela mylné. Ale málokterej rotor čínskýho motoru je udělanej tak, že nehází. Další věc je ta, jak ming udělá samotnej unašeč zadní montáže. Zda samotné tělo závitu je v jedné ose se zadní středící dírou. Když se potkají všechny tyhle věci najednou, tak je asi fakt velmi reálný, že se to rozvibruje. Největší průser je taky ten, že ač použiješ unašeč zadní montáže, tak to nakonec stejně musí držet pohromadě hřídelka na kterou se veškeré vibrace přenesou. Pokud je to navíc nějakej menší motor s hřídelkou jen 4mm, tak je zle. Čínská hřídel 4mm má asi dost co dělat jenom aby udržela samotný házející rotor, neřkuli pokud má rotor na zádech ještě navíc 70mm kužel s vrtulí. Tady se zase já shodnu s JMalikem, že třeba Axi je mechanicky (materiálově) a kvalitou příslušenství prostě jinde. Tak jako u všeho asi zase všechno souvisí se vším. Ale jak sem psal, může to být i jinak.:wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 14:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ale jo, nezpochybnuju vyssi (doufam) kvalitu AXI, to je jasny, kvalita ciny je mi taky tak nejak znama, navic myslim o dost vic z vlastnich zkusenosti nez u zaprisahlych anticinanskych bojovniku... Tyhle story typu dej AXI a budes mit pokoj uz nejak nemusim, to vim i bez neustaleho pripominani, nejsem ani mladej ani blbej...

Kdyby to hazelo tolik, ten unasec primo na motoru, tak to rozvibruje uz samotna vrtule, i kdyby byla krasne vyvazena
zkousel jsem tam Masterky (trojlisty i dvojlisty) od 9/7 az po 13/8 a zadny z mych motoru se zadnou vrtuli nehazel a nevibroval... zato se samotnymi kuzely to hazelo skoro vzdycky. Pak jsem to drzel v ruce (na kridle i na prkynku) a vibrace sice byly, ale myslim snesitelne. Ero mi to za lonskou sezonu nerozebralo (o to jsem se blbosti postaral sam...). Jen mne zarazilo, jaky bordel to dela na prkne, opravdu fest upnute.
Kdyby tak nekdo zkusil ten AXI, uplne stejne festovne upnout za zadni montaz, dat vrtuli tak 10/6, motor kV kolem 1200 a roztocit (tocky nevim, prikon byl 400-500W). Namontovany na eru to totiz skoro nemusi byt znat, to jsem si overil...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
jyrry píše:
... zato se samotnymi kuzely to hazelo skoro vzdycky

Pak se tedy zaměřit na samotné kužele a pokusit se je nějakým způsobem vyvážit. 70mm kužel je už fakt dost hmoty a navíc na celkem brutálním průměru a při určitě né malejch točkách. Takže lze očekávat že se bude chovat jako špatně vyvážená vrtule. Jak je vyvážit nevim. Ty si ale kluk šikovnej, tak si určitě nějak poradíš. Jestli používáš hliníkovou čínu, tak bude mít s největší pravděpodobností vršek odlévanej. Takže co kus, to asi jiná kvalita podle toho jak se zrovna kterej kus poved.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz