Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 9:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 72
Zdravím pánové,
minulý týden jsem fatálně havaroval s motorovým modelem na benzín 26ccm. Letadlo je bylo v provozu cca 10 let, celkem zachovalé, laminátový trup, polystyrén křídlo.....Létám na stejném letišti, v modelu prakticky pořád stejné vybavení (jen jsem přešel z 35Mhz na 2,4Ghz asi před 4 lety.) . Baterie na přijímač 5ks Sanyo 1700, serv tam bylo asi 10. Minulý týden při letu se najednou u letadla zpomalily rekace (přičítal jsem to zprvu větru) ale pak jsem ztratil signál. Letadlo padalo střemhlav na plný plyn dolů, pak se z ničho nic stáhl motor na volnoběh letadlo přitáhlo a přes loping se zabodlo do pole. Baterie před letem kontroluji zkoušečkou se zatížením 2A (bylo to popsáno v RC modelech jž je to nějaký čas). Shrábnul jsem to do pytle s tím že jsem předpokládal baterie - důvod jsem bohužel jen odhadoval. Doma jsem do baterek nabil cca 350Mah a dal jsem je kolegovi aby je pořádně prověřil. Nicméně pořád mi v hlavě zůstává nedořešená otázka čím to?
Od loňska je na našem letišti postavený Vodafone vysílač cca 40m vysoký, létáme okolo něj ve vzdálenosti do 50m protože je postavený celkem blízko v trajektorii letů co létáme. Doteď jsem neměl sebemenší problém s rušením, nikdy.......Vysílač Futaba T14SG, přijámč také futaba 14kanálový, vše na 2,4GHz.
Je někdo schopný z výše uvedeného poradit jak se může projevovat rušení na 2,4Ghz - musím zjistit co se stalo, baterie samozřejmě prověřím ale pravděpodobně to v nich asi nebude.
Díky za každý postřeh.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Na rusenie zvonku zabudni. Nemozne.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 9:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 72
Fajn půjdu po všem jiném, uvidím co ty baterie až je kolega prověří a dám vědět.....Vrtá mi to už týden hlavou a navíc ty baterie mě trochu překvapily, protože po nabití (po havárii) nevykazovaly že by s nimi něco bylo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 10:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Fida píše:
Minulý týden při letu se najednou u letadla zpomalily rekace (přičítal jsem to zprvu větru) ale pak jsem ztratil signál. Letadlo padalo střemhlav na plný plyn dolů, pak se z ničho nic stáhl motor na volnoběh letadlo přitáhlo a přes loping se zabodlo do pole.


Jak máš nastavený FS?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 10:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 72
Já ho nepoužívám.....asi škoda no..........je pravda že by havárie nebyla tak fatální.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 10:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Fida píše:
Já ho nepoužívám.....asi škoda no..........je pravda že by havárie nebyla tak fatální.....


Pokud nemáš nastavený FS, tak to rušení nebylo. Kormidla by zůstala v poslední poloze před zarušením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 10:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 72
FS lze přeci i nastavit, že se serva přesunou do polohy předem nastavené, neznamená to přeci že by zůstaly v poslední možné pozici před ztrátou signálu......tedy aspoň myslím...
U 35Mhz se stávalo že při rušení to začalo blbnout a pak se to třeba zase chytlo, proto jsem psal že nejprve to zůstalo v poloze plný plyn zatáčka - padal dolů a na horizontu najednou přitáhl a plyn se stáhnul na volnoběh. Pak loping a bum.
Proto jsem myslel, že v případě baterií se serva po ztátě šťávy zasekla v poloze plný plyn zatáčka (tak jak jsem letěl)............cca 5 vteřin nic a pak se vzpamatovala a cukla do jiné polohy kterou jsem měl na vysílači (samozřejmě po ztrátě kontroly jsem ubral plyn).......nicméně nevím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 12:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Fida píše:
FS lze přeci i nastavit, že se serva přesunou do polohy předem nastavené, neznamená to přeci že by zůstaly v poslední možné pozici před ztrátou signálu......tedy aspoň myslím...


Buď tak, nebo tak, ale nebudou cukat. O to jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 12:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 72
Jasně rozumím, ale jako cukání takové se to neprojevovalo, jak jsem napsal - bez možnosti řízení cca 5vteřin, pak oživení v podobě "přenastavení" serv do jiné polohy, ale mezi tím bylo 5-8 vteřin....ono těžko se to zpětně popisuje, nakonec jedna vteřina je hrozně dlouhá doba......ale cukání nebo něco podobného jsem neregistroval........právě mě zajímalo jak by se mohlo případné rušení projevovat, ale asi to rušení nebylo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 13:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Zkoušíš zkrácený dosah na zemi ?
Myslím, že nejpravděpodobnější příčinou bude poškozená, nebo špatně nainstalovaná anténa.
Pak to chodí, ale za určité situace se signál ztratí a než to znovu naběhne, tak je po všem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Aj na našom letisku je blízko postavený telekomunikačný stožiar. A skutočne sa stáva, že dochádza ku strate signálu. Hlavne tým trpia piloti, čo používajú Spektrum, tým dokonca hlási aj počet failov.
Spektrumov je u nás viac, asi 5 kusov a všetci majú v určitom úseku problémy. Nie vždy, len v určitých okamžikoch. A viacerí aj na tom mieste spadli...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 14:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
U nás kolega spadl před měsícem. Úplná ztráta signálu. Při prověřování se přišlo na to, že se mu uvolnil izolátor svíčky. Byl úplně volnej. Tím došlo k jiskření mimo a totální ztrátě signálu.
Jinak i u nás dochází v téměř stejném místě k hlášení slabého signálu. Zatím se to vyhýbá jen Jeti.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 15:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.6.2008
Příspěvky: 204
Některé z prvních serií přijímačů neměly příliš rády horko,nevím jak tehdy bylo,ale pokud by se v kabině na sluníčku přehřál procesor.....
a ještě-mám v benzínu nejstarší 14k přijímač,aktivní část anténky se dovede pod izolací uklepat,že to člověk ani nezpozoruje,nyní už je Futaba dává do tenké smršťovačky,naštěstí jsem uklepanou anténku odhalil včas..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 16:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 72
Dosah na zemi pokaždé nezkouším, horko nebylo cca 25°C ale podvečer, kolem 18:00. Na anténku mrknu díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení na 2,4Ghz
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2020 16:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
vitaa píše:
Některé z prvních serií přijímačů neměly příliš rády horko,nevím jak tehdy bylo,ale pokud by se v kabině na sluníčku přehřál procesor.....


Horkem to nebude. Přijímač přecházel do FS a setrval tam do poklesu teploty. Ani by se nehnul několik desítek vteřin.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz