Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Ahoj. Chvíli to trvalo, ale Bellanca je doma, postavená a dnes proběhl úspěšný zálet:-))
V Neděli teda došlo na pojížděcí zkoušky a poskoky, ale foukalo víc, než jsem si přál, tak jsem zůstal na zemi. Trochu mě vyděsila náchylnost na boční vít při pojíždění a snaha pořád se překlápět na čumák. Dnes jsem strach překonal a poslal ji do vzduchu a byla to paráda. Náchylnost na vítr byla tat tam.Vůbec nebylo třeba trimovat a myslím, že i vyosení motoru bude OK. Na půl plynu letí hezky rovně. A to mám poměrně silný pohon Power HD 3530/10. Při pojížděcích zkouškách se to s vrtulí 9x6 na čtvrt plynu zvedalo ze země. Tak jsem dal 9x4.5 a je to lepší, nebo spíš kultivovanější. Ono stejně nemělo cenu to hnát na plnej plyn. Přišlo mě, že si Belča letí svým tempem a polohou plynu se moc nezaobírá:-))
Jinak u nás jsou ještě zbytky sněhu, takže zálet byl na lyžích(NoNa). Na to jsem se fakt těšil.:-)
Bellanca je můj druhý model od Va- models a opět musím říct, že mě model nezklamal....
Pouze při stavbě jsem si trošku zkomplikoval situaci při lepení podvozku. Ten jsem zalil Purexem a model otočil na záda. No a lepidlo mě proteklo do trupu a zalilo díru pro protažení kabelu od reglu včetně provázku pro jejich protažení.. A protože jsem to lepil večer před spaním, tak jsem průšvih zjistil až druhý den. Ale poradil jsem si s tím a vše dopadlo OK..
A ještě na okraj musím dodat, že syn( 3,5roku) se konečně přestal letadel bát:-)) Tohle prý lítá potichu...(no nevím, ale Pegasus nebyl téměř slyšet a ten mu vadil) :-))

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.02.2015 6:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Gratuluji ke koupi a úspěšnému záletu :D motorově jsi na tom opravdu dobře :lol: já s motorem POT 200 a baterií 3S 2200mAh dostahuji letového času okolo 13-15 minut a když opravdu kravím a ženu to na plnej tak cca. 11 min. Taky se mi povedlo poletovat víc jak 2O min. Tak pak napiš jak jsi na tom ty?
A kdyby jsi v rámci akrobatění chtěl zkusit viset na vrtuly, tak se neboj, bude to umět :D

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.02.2015 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
On je ten motor pozůstatek po jiným letadle, ze ktrerýho zbyla hromádka špejlí:-) Už dřív jsem kvůli jeho velikosti psal výrobci, jestli se tam jako vejde a ono akorát. Dokonce mě vyšlo i těžiště tak, že 3s lipol 2200mah je zasunutý vepředu a těžiště je jak má pro začátek být. letová hmotnost mě vyšla 820g. Akorát mám v křídle místo horního drátu uhlíkovou pásnici. Prostě proto, že mě ležela doma:-)
Jinak včera jsem popojížděl a poletoval 10min. motorovýho času a v lipolce zbylo 11.6V. Víc zjistím až po dalších letech a po nabití...
jinak mám doma ještě lipolku 3000mah a s tou to hmotní 920g takže ji tam asi taky někdy narvu:-)) to unese:-)

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19.02.2015 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Ahoj. Dnes jsem si krasne zalital. 9min. ve vzduchu a dobijel jsem 758mah, takze by asi 20min. bylo jeste v poho u aku 2200. Tech9 min me stacilo,protoze jsem prestaval citit prsty.

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.02.2015 11:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Ahoj, je ještě zima a je to znát i na těch Lipo :( kurňa ať už je konec března :D

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2015 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Tak se po nejaky dobe ozyvam. Snih je pryc, tak jsem dal na Belcu kola a trochu zklamani. Ero se chova tezce na cumak. Porad musim pri letu pritahovat. Teziste je Ok. Napada me jestli treba ty kola nemaji velkej odpor. Mam tam asi d80mm siroky bantamy:-) Pri letu s lyzema bylo vse Ok.

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 6:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Letový projev s lyžema potažmo plovákama a kolama je jiný. Pokud jsi byl zvyklý na lyže tak první dojem z kol může být rozpačitý. Takto jsem prodal plováky na FunCuba protože létat s nimi na sněhu byl opruz a na vodu nechodím. Dej tomu pár letů a uvidíš. Možná bych jen pro jistotu zvážil lyže a kola jaký je tam váhový rozdíl. Já mám na Bellance takové ty mechové průměr asi 75 mm s váhou okolo 100g. Pokud ti těžiště vychází zkusil bych jen ťuknout do trimu výškovky :D

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
No prave. Do trimu vyskovky jsem tuknul uz docela razantne:-) Jeste budu laborovat. Vyoseni motru je snad Ok. Ono to pada stejne bez motoru jako na pul plynu. Akorat na plnej plyn lehce zacne stoupat, ale mam dost premotorovano:-)

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 12:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Tak to bych řekl, že to může být taky uvolněné zajištění drátu VOP, taky se mě to stalo, nevypadlo, ale posunulo. To bych zkontroloval. :cry: hezky se to radí na dálku co :D :lol:

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Nedalo me to a provedl jsem inspekci:-) Zjistil jsem uvolnenou vystuhu VOP na jedny strane a hlavne asi bylo blbe teziste. Ja ho zkousel jen tak na prstech a zdalo se byt Ok. Tak jsem se ted dokopal upravit pripravek na vyvazovani a ejhle. Letadlo klonilo cumak k zemi. Tak jsem zacal posunovat aku az jsem ji posunul asi o polovinu delky a to p
si lak Belca hovela hezky vodorovne... Dost me prekvapilo jak moc je treba aku posunout aby vubec byla zmena teziste poznat. Vsechny predchozi modely davaly polohu teziste jasne najevo, ale u Belci to chce asi trosku pozornosti:-) Az se umoudri pocasi tak zjistim jestli jsem se dal dobrou cestou. Ono asi pri letu s lyzema to teziste kompenzoval vztlak od lyzi jak maji spicky nahoru.:-)

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2015 19:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Slava!:-) Posun teziste pomohl. uz to lita k me spokojenosti (momentalne-postupne si zas neco ke zlepseni najdu:-)) Akorat jsem si trubka neoznacil novou polohu aku,ale to zmaknu priste:-) A snad si v zime zas vzpomenu ze mam teziste posunout vpred:-)

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 23:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Plánuju Bellancu osadit dle tabulky/doporučení výrobce:
Verze ECO
Motor EMAX GT2812/08
Vrtule APC 10x5
Serva 2xGO-09, 2xGO-13MG
Baterie (LiPol) 1700 - 2500mAh 3S

cílem je pohodové létání - je z tohoto vybavení něco, co je špatně a rozhodně bych to měl něčím jiným nahradit?

děkuju za tipy

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 7:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Bellancu jsem měl,je to dobré éro na pohodové lítání i trošku akrobacie.To osazení je o.k.,jen si nejsem moc jistý motorem,mě motory emax hodně zklamaly,ale je to pár let,třeba šla kvalita nahoru.Podívej se na motory Leopard do E-motors,jsou vynikající a zase nejsou o tolik dražší.Ale pokud už méš ten udávaný motor doma,klidně ho použij! :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Motor koupený nemám, i když v šuplíku mám funglovku RAYc3530/14, který ale asi není vhodný, taky se už na něho neprodává zadní montážní kříž a s novou generací křížů to nepasuje :-(

Leopard, který?:
Leopard LC3536-8T 960KV brushless outrunner
https://emotors.cz/elektromotory/6849-l ... unner.html

nebo menší

Leopard LC2835-9T 900KV brushless outrunner
https://emotors.cz/elektromotory/6847-l ... unner.html

regl mám Jeti 44A spin

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 10:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Prostějov - Vincencov
Obrázky: 1
zdravím, v Bellance mám Emax BL2215/20 (1200KV) a vydržel mi s 2200mAh 3s asi 20min klidného poletování. Emaxe mám jen v té Bellance zatím měním jen ložiska, mám ho ale strašně dlouho(kolem 7 let asi)

_________________
Cesna 182,Belanca & Ultimate X3 od VA Models,Somethin Extra a Smith MiniPlane od SIGu+Futaba T10


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz