px

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 928 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 11:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Taky mívám teď éro spíš pod úhlem než nad hlavou a navíc dlouhé lety, takže to pak začíná být únavné na oči a soustředění. Když pak člověka rozptyluje třeba přelétávající čáp apod., to se pak vyloženě bojím, abych éro neztratil, když na chvilinku odvrátím zrak. :lol:
Jak má Vážka ty svítivé barvy, to asi taky může pomoct (na směrovce, na uších křídel a tak).

PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 15:36 
Mazák
Mazák

Virtual píše:
Taky mívám teď éro spíš pod úhlem než nad hlavou a navíc dlouhé lety, takže to pak začíná být únavné na oči a soustředění. Když pak člověka rozptyluje třeba přelétávající čáp apod., to se pak vyloženě bojím, abych éro neztratil, když na chvilinku odvrátím zrak. :lol:
Jak má Vážka ty svítivé barvy, to asi taky může pomoct (na směrovce, na uších křídel a tak).

Tak to máme stejné pocity, takže plně chápu :lol: :lol: :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 15:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Máte někdo ještě typ na osvědčená serva do Easyglidera? Četl jsem o Emaxxech, nějaká laciná, analogová, s kovovými převody. KST DS113MG jsem našel v jinu, ale nemají tam rozměry...

PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 19:20 
Mazák
Mazák

Virtual píše:
Máte někdo ještě typ na osvědčená serva do Easyglidera? Četl jsem o Emaxxech, nějaká laciná, analogová, s kovovými převody. KST DS113MG jsem našel v jinu, ale nemají tam rozměry...

VOP a SOP jsem dal HS-81 a na křidélka jsem dal 2x HXT-900 ...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 06.07.2017 10:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

BTW Já mám v křídlech MPX Nano-S, která jsem kdysi na e-bay koupil do křidélek pro ESII (SkyScout) a jedno teď trochu bručí, nicméně zatím funguje - EG4 má aktuálně odlétáno už přes 5 hodin. Proto se chci připravit na případnou výměnu...

PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 9:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Potkal jsem dva kolegy se staršími EGlidery a překvapil mě váhový rozdíl předchozích verzí. Vypadá to, že každá novější verze přihodila 100-150g váhy. Nejstarší (kterou jsem potkal) poháněla jen 2S baterka s letovou váhou kolem 3/4 kila. Blue Edition má psáno už přes 900g a pro EG4 udávají MPX rovnou 1100g!

PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 7:31 
Mazák
Mazák

Ona ta váha má i svoje pozitiva. Mě vůbec nevadí, že je těžší (mám EG Pro), aspoň to hezky sedí ve vzduchu i když lehce pofukuje...na svah tam pak nakládám závitovou tyč a 3S 3700mAh baterku :-))

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 18:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Jasně, má to ale dva úhly pohledu - když jsem viděl, jak se stará verze na 2s baterku "zadýchaně plazí" nahoru, jen jsem trochu překvapeně koukal. Stejně jsem ale koukal jak drží ve vzduchu, to zase s mou těžší čtyřkou napodobit nedokážu (a to mám lehčí baterku než je v návodu). Moje spokojenost s érem nicméně trvá, aktuálně jsem na necelých devíti hodinách ve vzduchu...

PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 0:09 
Mazák
Mazák

EGEmu bych se nebál naloži - 3S 2200 a závitovka do křídla je docela hezkej základ pro polítání v neklidnějším počasí. Termika z toho stejně neuděláš, tak proč se trápit pomalým plazením?

PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 5:53 
Mazák
Mazák

bitovod píše:
EGEmu bych se nebál naloži - 3S 2200 a závitovka do křídla je docela hezkej základ pro polítání v neklidnějším počasí. Termika z toho stejně neuděláš, tak proč se trápit pomalým plazením?

Tak já za sebe, měl jsem tam 3S 2200mAh, váha 1050g, žádná závitovka netřeba (maximálně na svah). Nevadil vítr 5-6ms, pěkně akrobatila (jen to nesmíš moc utahovat na rychlosti) a někdy jsem to zas musel sundávat z termiky na zádech, jak to bralo nahoru. S tímto modelem nemůžeš hledat termiku v 50-70m.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 13:26 
Mazák
Mazák

Zná někdo rozdíl mezi těmito modely:
https://www.jino.cz/easyglider-pro-rr-e ... dition_745
https://www.jino.cz/easyglider-4-rr-180 ... iplex_9390
V poisu se liší hlavně hmotností, délce a je u každého jiný motor s regulátorem. Tuhle kategorii modelů neznám.

PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 13:58 
Mazák
Mazák

Kromě toho co jsi vypsal je dost podstatný rozdíl v plošném zatížení. Ten Blue ho má jen 17 až 19,5g/dm^2, kdežto ten druhý 27,5g/dm^2. Takže ten Blue by asi měl být víc pro termické létání.

PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 10:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

bitovod píše:
EGEmu bych se nebál naloži - 3S 2200 a závitovka do křídla je docela hezkej základ pro polítání v neklidnějším počasí...
V neklidnějším počasí převážně lítám, váhou bude čtyřka podobně, jako starší verze se závitovkou...

Golfista píše:
Zná někdo rozdíl mezi těmito modely...
Jedná se o předposlední (pro blue ed.) vs. poslední (EG 4) verzi jednoho letadla. Rozdíly lze do detailu porovnat z návodů, dostupných ne webu Multiplexu (výrobce). EG 4 je o něco těžší a má "odendávací" výškovku a směrovku (letadlo lze složit do krabice), starší varianta to má slepené napevno...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 928 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62