Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Ahoj, dochází mi nápady, prosím o radu.

Jak přesvědčit Altis V4+ a G-RX8 (FrSky) aby to fungovalo?

Altis mám zapojený dle návodu viz. obrázek tzn. žlutý RC signál jsem z konektoru reglu vytáhl a zapojil jsem ho do Altise.

Nastavení Altise provedené v PC také přikládám.

Když zapnu motor, tak se motor rozběhne, kdykoliv ho můžu zapnout, vypnout a když ho po prvním zapnutí nechám běžet (i když ne na 100%), tak po 30s (ani později) nedojde k jeho zastavení. Displey Altise ukazuje celou dobu od zapnutí po odpojení od baterie stejnou obrazovku.

Tak jsem Altise zapojil do PC a stáhl data. Je vidět, že výšku to po zapojení ukládalo, ale na displeji nezobrazilo.

Takže, co prosím dělám špatně a jak z toho ven? V neděli 5.6.2022 jsem se registroval na moji první RCEP soutěž.

děkuji

PS: ještě se zmiňuje v návodu upravit šířku signálu. Mám nastaveno -100/+100, když jsem nastavil -110/+110 tak se nic nezměnilo

PS2: pro soutěž mám v rádiu uloženo nastavení, kde je komplet vypnutá telemerie z interního varia tzn. nepípá, nehlásí, neukazuje


Přílohy:
Altis_nastavení_obr.1_logování.jpg
Altis_nastavení_obr.1_logování.jpg
[ 83.91 KiB | Zobrazeno 2245 krát ]

Altis_nastavení_obr.2_soutěže.jpg
Altis_nastavení_obr.2_soutěže.jpg
[ 107.46 KiB | Zobrazeno 2245 krát ]

Altis_nastavení_obr.3_obrazovka.jpg
Altis_nastavení_obr.3_obrazovka.jpg
[ 98.74 KiB | Zobrazeno 2245 krát ]

Altis_nastavení_obr.4_COM a telemetrie.jpg
Altis_nastavení_obr.4_COM a telemetrie.jpg
[ 75.01 KiB | Zobrazeno 2245 krát ]

Zapojení REGL vs Altis vs přijímač G-RX8_dle návodu.jpg
Zapojení REGL vs Altis vs přijímač G-RX8_dle návodu.jpg
[ 51.58 KiB | Zobrazeno 2245 krát ]

IMG_20220601_204540.jpg
IMG_20220601_204540.jpg
[ 37.59 KiB | Zobrazeno 2245 krát ]

IMG_20220529_124950.jpg
IMG_20220529_124950.jpg
[ 41.35 KiB | Zobrazeno 2245 krát ]

Altis_uložená data_výška.jpg
Altis_uložená data_výška.jpg
[ 59.49 KiB | Zobrazeno 2245 krát ]


_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
S GRX přijimačem ten altis vlastně ani nepotřebuješ :-D ale bohužel s Altisem nepomůžu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2022 5:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Luboš, nechcem ta strašiť a možno sa mýlim ale mam taký pocit ze na sútaže kde sa používa Altis sa G-rx8 s variom používať nesmie.
Neviem či stačí vypnúť telemetriu, niesom si istý...
Radšej si to prever...
Ale ak sa mýlim tak som nič nepovedal :wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2022 7:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Pravidla telemtrický výškoměr/vario opravdu nepovolují. Ale když máš vypnutou telemetrii, tak to nikdo neřeší, minimálně na "malých" soutěžích v ČR. Na RCEP to určitě problém nebude, pokud teda z vysílačky nebude slyšet houkání varia. :wink:

Ono to je obecně dost neřešitelný problém, já třeba létám Spektrum a od loňska neexistuje sedmi a vícekanálový přijímač bez varia. Takže mám tři možnosti:
1. Vypnout hlášení výšky a vario a doufat, že to nikdo nebude hlouběji řešit.
2. Používat čínské přijímače (Orange, Lemon). Do RCEV ještě možná, ale do F5J?
3. Změnit značku RC soupravy. No jenom abych ji za rok nebo dva zase nemusel měnoit znovu, tohle je trend.

Nebo ještě možnost číslo 4, přestat chodit na soutěže. :(

Když jsem komunikoval s podporou Spektrum, tak z toho vyplynulo, že segment trhu, který je zajímavý, jsou hračičkáři, kteří chtějí stabilizaci, telemetrii a modely připravené k letu rovnou z krabice. Nějakých pár bláznů, kteří jezdí na soutěže, nikoho nezajímá. Slyšel jsem taky argument "no tak si změňte pravidla". 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2022 8:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Nahraj tam FAI fw (5.7 či 5.9) a otestuj. Pokud to bude blbnout pořád, tak jsou blbě rozsahy přijímače či kalibrace reglu - prostě postup k izolaci chyby, u FAI fw není možné regl nastavit blbě.
Když to naopak pojede, tak teprve má cenu řešit případné nesrovnalosti v RCEP firmwaru...

Ad telemetrie - v podstatě jak padlo, na velkých akcích jsou přijímače s variem nelegální, ale na RCEP to prakticky jistě nikdo řešit nebude, pokud bude vše vyplé a něčím "nevzbudíš podezření".
Mimochodem řečeno ty argumenty Spektrum mi přijdou dost mimo (i když je znám), v současné situaci na trhu se s trochou nadsázky hodí každý segment trhu. V jistém smyslu bych řekl, že pro velké výrobce RC (Spektrum, Futaba, Jeti...) důležitost soutěžních pilotů roste, protože v hračkovém (obecně lowend) segmentu je obrovský tlak od čínských noname jako Jumper či Radiolink, už i FrSky s tím má docela problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.06.2022 22:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.2.2020
Příspěvky: 59
Doporučuji se s problémem obrátit na fa Hořejší (www.horejsi.cz), která je oficiálním distributorem Altisu v ČR.
Přikládám odkaz na popis a český manuál:
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=2718
Láďa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.06.2022 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Tak jsem zjistil že to bylo rozsahem plynu, protože v cca 0-20% to Altis nespustilo (měl jsem tak kousek rozsahu, kdy se ani nespustil motor, a i když se spustil, tak to přesto Altis nezaznamenal, což mi ale při nesoutěžním létání bylo jedno, tak jsem to neřešil, a teď mě to dohnalo). Startuju tak, že si plynovou páku nastavím na cca 75% rozsahu a při odhodu přepnu bezpečností spínač plynu a tím se spustí motor, následně přidám na 100% a je to OK. Nebo když jsem váhu na kanálu plynu stáhl na 89, tak se taky plyn spustil hned s Altis to spustilo. Děkuji za rady.

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz