Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2021 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Ahoj Michale.
To co píšeš, ale platí pořád...fyziku neochčiješ. ( Sice se o to různé neziskovky snaží, ale marně :-) )
Pořád platí,že (Ja jsem holt z jine doby, kdy byl kazdy pekny kruh v termice male umelecke dilo ).
Protože to stojí nejmíň energie...a jakákoli ztráta energie je pro závodníky odsun na pozice hanby :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2021 13:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ono je mimochodem kroužení u té naprosté elity už tak trochu přežitkem :-) Nemyslím v termice, tam se krouží pořád, ale při hledání a vyčkávání se dnes občas letadlo v ultralight verzi prakticky zastaví (nadojené, naklapkované) a model tak nějak trčí na místě proti větru se zvedlým nosem, jakmile přijde bublinka, tak přijde zatáčka až v rozporu s fyzikou :-) Přirozeně do extrému je toto už nějakou dobu vidět u Arjana Hucaljuka, ale jsou vidět i další, na Sambě občas podobně manévroval Tomasz Frak...
Je to docela zajímavý styl létání, tradicionalisté sice šílí, ale z druhé strany to je hodně zajímavé sledovat a létání to posouvá trochu jinam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2021 13:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
To nevylučuje co jsem napsal.
Protože pokud už trefí řádnou bublinu, můžou lítat jako prase a poletí to.
Ve slabé , ale musí řídit čistě.
Viz poslední graf v Infinity threadu. V 25 metrech kdy 15 metrů od země nejde využít páč je tam barák, musíš lítat čistě, jinak problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 10:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
O víkendu jsem mezi koly soutěže F1E provětrával Eternity na jižních svazích Rané, tentokrát počasí vyšlo neskutečně!


Přílohy:
IMG_20210925_172309_1_resized_20210927_103842775.jpg
IMG_20210925_172309_1_resized_20210927_103842775.jpg
[ 121.57 KiB | Zobrazeno 5521 krát ]

IMG_20210925_183051_resized_20210927_103841666.jpg
IMG_20210925_183051_resized_20210927_103841666.jpg
[ 63.4 KiB | Zobrazeno 5521 krát ]

IMG_20210926_074834_resized_20210927_103841256.jpg
IMG_20210926_074834_resized_20210927_103841256.jpg
[ 68.93 KiB | Zobrazeno 5521 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: úte 28.09.2021 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Taky pridam nejakou fotku z vikendu - moje prvni 4 starty s Eternity na zavodech (v patek v 18h vecer jsem stihl jen tak tak zaletat) :)


Přílohy:
Screenshot 2021-09-28 at 14.08.23.png
Screenshot 2021-09-28 at 14.08.23.png
[ 556.37 KiB | Zobrazeno 5398 krát ]

Screenshot 2021-09-28 at 14.03.42.png
Screenshot 2021-09-28 at 14.03.42.png
[ 827.76 KiB | Zobrazeno 5398 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: úte 28.09.2021 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Zdá se mi to, nebo má Eternity výrazně větší vzepětí než InfinityEvo?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: úte 28.09.2021 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Zalezi, jakou spojku das do stredu a jakou na usi. Eternity ma navic jedno lomeni usi navic. Nevim, jestli bude na zadost a nebo standardne dodavana, ale je i stredova 4st spojka. Kdyz pak das vetsi spojky na usi, tak je to vzepeti poradny :)

Pri zaletavani jsem prekopiroval program z Infinity EVO a upravil vychylky. Kde jsem ladil nejvice, byla vyskovka pri butterfly. Neni potreba takova kompenzace (a to opravdu o hodne mene). To pak vede i k tomu, ze pri pristani se ochotne potapi cumak dolu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: úte 28.09.2021 22:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
creagel píše:
Zalezi, jakou spojku das do stredu a jakou na usi. Eternity ma navic jedno lomeni usi navic. Nevim, jestli bude na zadost a nebo standardne dodavana, ale je i stredova 4st spojka. Kdyz pak das vetsi spojky na usi, tak je to vzepeti poradny :)

Pri zaletavani jsem prekopiroval program z Infinity EVO a upravil vychylky. Kde jsem ladil nejvice, byla vyskovka pri butterfly. Neni potreba takova kompenzace (a to opravdu o hodne mene). To pak vede i k tomu, ze pri pristani se ochotne potapi cumak dolu.


Tahle informace mě zaujala. Mám letos nové Infinity Evo, je to moje první F5J. Do teď samé stopalcovky (Djanga). Infinity je skvělé letadlo, ale co mě překvapilo je snaha o vyplavání při plném vysunutí klapek i přes kompenzaci výškovkou někam k 90% rozsahu. Je fakt, že výchylku dolů mám na výškovce o něco menší než Bohouš Majerčík doporučuje, ale jen cca o 1,5mm.

Jako žít se s tím dá, naučil jsem plížit k bodu spíše na menší klapky a na plno brzdit až s čumákem už sklopeným dolů. Ale celou dobu jsem žil v domění, že je to spíše můj problém (viz ta menší mínusová výchylka VOP), z Tvé informace mi tak trošku plyne, že je to standardní chování Infinity Evo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: úte 28.09.2021 23:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Standardni chovani to neni. Pokud dodrzis vychylky vyskovky, tak neni problem, aby pri plnem vytazeni klapek (mel jsem 90st) letelo EVO s cumakem trochu dolu a jeste aby si mel vychylku na potlaceni a klidne i "bodnuti" na bod. Ale musel si pocitat s tim, ze to "bodnuti" neprijde hned po potlaceni, ale je tam trochu prodleva. U Eternity je to bleskove. Pro nesoutezaky ne tak podstatny rozdil, pro soutezaky je to hodne podstatna zmena ;) Je to dano stihlosti kridla.

Ohledne brzdeni na tom je Eternity vyborne - ty klapky jsou hodne ucinne ;) A co se tyka "klapkovani", tak Eternity vyzaduje vetsi naklapkovani oproti Infinity EVO (kolik zalezi na vzduchu, osobne mam na kniplu plynule zakrivovani celeho kridla a v ruzne casti kruhu si priklapkovavam podle potreby).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2021 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
https://www.facebook.com/groups/1615693 ... 898544295/

Velka gratulace!!!
Dalibor


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2021 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Tak tohle je ten muj kousek. Eternity Light s letovkou 1260g. Na zavodech zatim pro letosek jen 4 lety. Celkove mam naletano zatim jen neco pres 2h.

Dneska jsem u nas na placku ladil pristani (vyskovka vs klapky). Uz je to tak, jak bych si to na zavody predstavoval - v jakekoliv fazi otevreni klapek leti porad rovne. Brzdy jsou opravdu ucinne ;) Kridlo je je sice stihlejsi, nez na Infinity, klapka je jeste vetsi. Budu si muset nekdy Eternity nechat natocit pri pristani "z boku". Pri nacviku pristani jsem vzdy proti eru, takze si to neuvedomim. Ale kluci, co to sleduji z boku plochy, byli udiveni, jak to zabrzdi a pri zavreni brzd se to zase ochotne rozjede bez nejakeho potlaceni.

Ted uz jen letat, letat, letat a letat :)

btw: moje kridlo nema jeste nalepenou pasku na zavetrovani sterbiny. To dodelam v zime (neni to klasicka kapton paska nebo izolacka) ;)


Přílohy:
eternity_light_3.jpg
eternity_light_3.jpg
[ 161.48 KiB | Zobrazeno 4779 krát ]

eternity_light.jpg
eternity_light.jpg
[ 109.44 KiB | Zobrazeno 4779 krát ]

eternity_light_2.jpg
eternity_light_2.jpg
[ 651.6 KiB | Zobrazeno 4779 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
O vikendu jsem si privezl novy kousek - je to Eternity Performance. Bude to moje druhy ero (mam jeste Light) do vetrnejsiho pocasi - o te lehke jeste napisu zkusenosti s letanim v poradnem vetru :)

Moje Eternity Performance vychazi vahove takhle (trup je uhlikova varianta):

Hlavice trupu: 75g
Trubka trupu: 74g
Kridlo (usi): 338g
Kridlo (stredy): 503g
Spojka stredu: 28g
Spojky usi: 18g
Motyl: 48g

K tomu nejaka drobotina (ramecky, konektory, motorova prepazka, sroubky, ...) 45g.

Jak uz byva od vyrobce (http://www.infinity-f5j.com) zvykem, model je vcetne vseho prislusenstvi (ramecky, konektory, motorova prepazka), vcetne obalu kridel a vcetne balastu ;)

Ad balast - do Eternity se dava do sachet do stredu kridla a do Performance verze se muze dovazit 680g.

Prvni kousky Eternity mely motyla stejneho, jako ma Infinity EVO. Nove dostalo Eternity noveho motyla, ktery je stihlejsi a ma vetsi plochu. Uz jsem ho mel moznost pred nedavnem otestovat na mem lehkem Eternity - a proste ho budu muset vymenit :D

Doma uz je vse potrebne, vcetne pohonu, serv, prijimace, vyskomeru, aku, ... takze nic nebrani se pustit do osazeni ;)


Přílohy:
Eternity_performance.png
Eternity_performance.png
[ 992.17 KiB | Zobrazeno 2839 krát ]

Poznámka: Pro porovnani - stary a novy motyl
Eternity_VOP.png
Eternity_VOP.png
[ 607.48 KiB | Zobrazeno 2839 krát ]

Eternity_VOP_2.png
Eternity_VOP_2.png
[ 553.5 KiB | Zobrazeno 2839 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: ned 05.06.2022 11:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Osazovani jsem zacal trupem. Nic na tom neni a jde to pomerne rychle. Tim, ze je trup na 2 casti, muze se vse udelat najednou (mysleno motorova prepazka a loze serv).

Zacal jsem spickou, kam (krome konektoru pro kridla) staci zalepit motorova prepazka. Ta je soucasti dodani a staci do ni vyvrtat diry pro konkretni motor. Performance osazuji motorem Tenshock 1515 s reisenauer prevodovkou. Mam udelany na 3D tiskarne pripravek, ktery zacvaknu do motorove prepazky, oznacim diry a vyvrtam. Jednoduche a presne ;)

Prepazka se lepi krasne a jednoduse. Lehce se zdrsni vnitrek trupu, vnejsek trupu naseparuju pastou na parkety. Pak si rozmicham epoxy s uhlikovym prachem, nanesu na prepazku, nanesu trosku na horni a dolni stranu trupu (protoze tam byva po vsunuti prepazky mezera) a zatlacim prepazku do trupu. Pak vlozim motor s prevodovkou (omotany papirovou paskou, aby se do nej nedostal epoxy) a pridelam k prepazce. Na motor nasadim kuzel, abych vse perfekne vycentroval.

Po zaschnuto z naseparovaneho trupu jednoduse odloupnu epoxy, co vytekl ven a je hotovo.


Přílohy:
Poznámka: Vytisteny pripravek s prepazkou (jeste bez der)
pripravek_s_prepazkou.png
pripravek_s_prepazkou.png
[ 924.42 KiB | Zobrazeno 2672 krát ]

Poznámka: Zacvaknuty pripravek v prepazce.
pripravek_v_prepazce.png
pripravek_v_prepazce.png
[ 486.95 KiB | Zobrazeno 2672 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: ned 05.06.2022 11:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Do zadni trubky trupu se lepi jen loze serv (v mem pripade KST X08plus). V lehkem Eternity mam loze jeste tisknute na 3D tiskarne (primo od vyrobce). Nove uz ma Eternity loze na miru od Servorahmen (stejna firma, co dela LDS do kridel).

Zadni cast trupu ma vylaminovane tunylky pro takhla. Zase je to posunute o kus dale :) Takhla uz nejsou z tenke trubicky, do koterych byl na konci nasunuty ohnuty drat, ale i konec tahla je uhlikovy a je do nej vlozen kratky cep. Cele je to bez vuli, lehke a pevne.

Nez jsem loze serv zalepil, namontoval jsem do nich serva (vcetne pak a vidlicek), vsadil do trupu, nasadil motyla (se zafixovanou klapkou v neutralni poloze) a oznacil, kde je potreba zariznou uhlikova tahla. Pak jsem loze zase vyndal a vymontovla serva. Trosku jsem zdrsnil loze v miste, kde se bude lepit a zdrsnil jsem i vnitrek trupu. K lepeni jsem pouzil epoxy rozmichane s uhlikovym prachem. Takhle smichany epoxy ma vyhodu, ze netece. A cerny uhlikovy prah vypada lepe, nez bile mikrobalony :D (jinak jdou pouzit samosebou i ony).

Po zaschnuti jsem v trupu vyvrtal 2 diry pro sroubovak pro utazeni pasky pritlacujici serva k loze.

A zbyvalo tahla zelepit do vidlicek. Namontoval jsem serva, opet jsem rozmichal epoxy, nakapal do der vidlicek a nasunul na tahla. Pak jsem do epoxy pridal opet uhlikovy prah a na tahla okolo vidlicek jsem udelal takovy lem.

Po zaschnuti jsem zkusil pevnost a opravdu se nebojim, ze bych tahlo z vidlicky za letu vytrhl :D


Přílohy:
Poznámka: Zadni cast trupu - detail na tahla.
konec_trupu.png
konec_trupu.png
[ 489.43 KiB | Zobrazeno 2665 krát ]

Poznámka: Loze serv vcetne kryci packy.
loze_serv_se_servy.png
loze_serv_se_servy.png
[ 691.18 KiB | Zobrazeno 2665 krát ]

Poznámka: Loze serv se servy z profilu
loze_z_profilu.png
loze_z_profilu.png
[ 365.84 KiB | Zobrazeno 2665 krát ]

Poznámka: Uz zalepene loze serv z profilu
loze_serv_v_trupu_z_profilu.png
loze_serv_v_trupu_z_profilu.png
[ 490.51 KiB | Zobrazeno 2665 krát ]

Poznámka: Detail loze serv v trupu - vcetne zalepeni tahel do vidlicek.
detail_loze_serv.png
detail_loze_serv.png
[ 657.35 KiB | Zobrazeno 2665 krát ]

Poznámka: Osazene loze
osazena_serva_trupu.png
osazena_serva_trupu.png
[ 625.26 KiB | Zobrazeno 2662 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eternity F5J-4m
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2022 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
K osazeni trupu mam jeste jednu fotku - paky a vidlicky na servech. Paky jsou zariznute, aby zbytecne netrcely. Pouzita je v poradi druha dira od stredu serva.


Přílohy:
serva_motyl.jpg
serva_motyl.jpg
[ 56.19 KiB | Zobrazeno 2295 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz