Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 9:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 469
Pěkné
Prosím tě pokud jde o nástřik co jsi použil za barvu popř.jakou péči jsi dal tomu elaporu před nástřikem
díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 10:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Děkuju to mě těší.
Nástřik jsou jen konce křídel oboustranně, zbytek je vyřezaný z folie Oracal 751.
A před stříkáním jsem to obrousil brusnou hobičkou 150 a pak odmastil tech.lihem.
Mám to tak vyzkoušené a funguje to dobře. Stříkám sprayem na lexan od Tamiya, 3 tenké vrstvy.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 16:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Tak mi letová váha Lentuse vychází na 2.300g, což je docela dobrý, že?

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: čtv 25.11.2021 13:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj, mám prosím dotazy. Lítám lehké Django, potom mám Multiplex Heron a na blbnutí FunRay. Lentus mě láká, ale pár věcí nevím. Jak je na tom ve srovnání s Heronem nebo případně obecně? Myslím ve stylu létání ve slabší termice, jak jde dobře vyhledat, případně jak jde v ní kroužit apod. Líbí se mě větší rozpětí, viditelnost, váha je zase větší. A jak je na tom s přistáním - při větší váze to lze srovnat s Heronem nebo bude rychlost prostě vyšší? Lentus myslím může také výborně létat v silnějším větru díky váze a rozpětí, je to ale jenom předpoklad.

Děkuji předem za odpovědi a případně další postřehy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 18:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj pánové,

odpovíte mě někdo prosím na předchozí dotaz? Pokud nemáte možnost porovnat s Heronem, napište mi Vaše zkušenosti s Lentusem obecně. Zajímá mě především jak se chová v termice (nejenom v silné, ale i ve slabší), jak ji detekuje, jak točí. Dále chování ve větru, záludnost/nezáludnost modelu při letu, možné pády po křídle. Obavu mám z jeho váhy, přece jenom 2,5 kilogramů na 3 metry je myslím pro termiku hodně. Ale můžu se samozřejmě mýlit, Lentus se mě líbí.

Moc děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Ja s nim jeste neletel ,nebyl cas.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Vážka píše:
Ja s nim jeste neletel ,nebyl cas.


Díky za info a odpověď. Snad někdo už zkušenosti má a podělí se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Petronel píše:

Díky za info a odpověď. Snad někdo už zkušenosti má a podělí se.


Nemám přímo Lentuse, ale v podobném tvaru a rozměru Condor magic evo4 rozpětí 3m letová váha 2,8kg oproti 3,8, nebo 4,2m ASW to ještě bez problému odstartuji bez rozběhu i na rovině , termiky tomu stačí podstatně méně, než těm větším maketám, ale na obyč rovné louce je to v pohodě létatelný.

Mám ještě Culárise roztaženého také na 3 metry, tel létá trochu huř než ten condor, ale to je ještě stará multiplexácká konstrukce kde jsou v křídlech jen ty dvě vím prd, jestli alespon uhlíkový trubky, takže docela mává , ale létá taky, takže i pokud by byl Lentus letově někde uprostřed,jako že nepředpokládám, že by byl horší, než culáris, pořád super.

Já ho také zvažuji--pokud rozmastím Condora.

Samozřejmě nejde s tím vylizovat každou pidibublinu jako třeba s Djangem, mám něco podobného, to je nesoutěžně až nezábavné, jak s tím jde vytočit každý prd.

Já to hodnotím takto---už to je kus era, vypadá to už jako nějaký skutečný větron a pořád se s tím ještě dá létat v podstatě na kdejakém plácku a i za podmínek, kdy předpokládám, že ten den asi nebude termika nic mnoho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 22:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Petronel píše:
Díky za info a odpověď. Snad někdo už zkušenosti má a podělí se.
Psal jsem své zkušenosti na třetí straně tohoto vlákna.

Celkově pro termiku spíš zklamání. Prodal jsem ho a koupil prastaré F5J EOS I. To mi vyhovuje mnohem líp stabilitou i točením na malém poloměru při nižší rychlosti, kdy už měl Lentus tendenci zvrtnout se do pádu po křídle. To mi bylo dost nepříjemné. Mám celkem tři stará bývalá soutěžní F5j a ty to prostě nedělají.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 22:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
zelkar píše:

Celkově pro termiku spíš zklamání. Prodal jsem ho a koupil prastaré F5J EOS I. To mi vyhovuje mnohem líp stabilitou i točením na malém poloměru při nižší rychlosti, kdy už měl Lentus tendenci zvrtnout se do pádu po křídle. To mi bylo dost nepříjemné. Mám celkem tři stará bývalá soutěžní F5j a ty to prostě nedělají.


Nemužeš chtít po větroni tvarem připomínající proporcemi skutečný větron letové vlastnosti ultralehkého koštěte , to nejde a pokud to bude v případě kompozitové makety do velikosti 4m, tedy maketová křídla s malou maketovou hloubkou, bude to ještě horší. Viděl jsem na Rané zalétávat 4m kompozitového Discuse, pár minut a byl totálně na srágoru, mě to přišlo, že vrtnul na ztrátu rychlosti a už to pilot nesrovnal--ve vývrtce až do země, podobně jedovatě se mi choval čínský cs Discus, typově era podobná předlohám ASW 15/17/28 nebo Vosa, to se díky větší hloubce křídlá chová i jako model vcelku v pohodě, ale era jako Discus, a jiné modernější--malá hloubka křídla, to je jako model na louku, nebo české pidisvahy opravdu peklo .

Jedno doporučení---na odtokovce začněte zkoušet používat letový režim termika teprve tehdy, až budete mít s tím modelem, nebo jakýmkoli jiným s vyšším plošným zatížením už opravdu hodně odlétáno.

Moje zkušenosti jsou takové, že vyjma mixu výškovka-- odtokovka končí letový režim termika--klapky křidélka trochu dolu při kroužení v piditermice téměř vždy vrtnutím.

Nikomu nezakazuji přenastavovat odtokovku, jen si ujasněte, jestli ten který model má opravdu tendenci vrtat i s křídlem bez přenastavení odtokovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 23:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj pánové,

díky za rady. Teď jsem s koupí a postavením Lentuse nalomený. Lentus bych díky možným pádům na nižších rychlostech nebo po křídlech nechtěl hned na začátku rozložit na kousky. Jak píše Pepin, je to už pořádný kousek a trochu už maketový, je potřeba s ním lítat jinak než s typy F5J. Ty díky "Djangovi" znám a trochu umím lítat. Takže buď risknout a jít do Lentuse a nebo zkusit těžší model ve stylu F5J. Django mám, potřebuji ale do větru těžší model. Ale jaký? Žádná jiná varianta mě nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 1:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Petronel píše:
Takže buď risknout a jít do Lentuse a nebo zkusit těžší model ve stylu F5J. Django mám, potřebuji ale do větru těžší model. Ale jaký? Žádná jiná varianta mě nenapadá.


za sebe bych před něčím jako maketa doporučil Nimbuse od Reicharda.

http://www.reichard.cz/modely/elektrovetrone/nimbus/

Já jsem ho hodně používal na Rané jako detektor termiky, pokud s ním byla termika zadarmo, tak jsem bleskurychle sednul a šel létat termiku s nějakou větší maketou, nebo jsem s ním chodil nahoru svahovat, protože s maketama se tam sedá blbě. Pokud bych si někdy musel nechat jako větroně pouze jedno ero, asi by to byl právě Nimbus, protože s ním spláchnu všechno, jak termiku, tak i vítr na svahu a pořád to ještě alespon trochu vypadá jako větron.

Mám i kompozitové koště, jako mladas jsem po kompozitových učelovkách slintal, ale nějak mě to časem přešlo, jak to nevypadá ve vzduchu jako letadlo, tak mě s tím létat nebaví.

V každém případě jéčkem si coby s postupovým erem před nějakou maketou vubec ničím nepomužeš.

Bylo tady o Nimbusovi myslím i vlákno a měl ho mám pocit chvilku i Vážka, pokud se nepletu, tak ho dal pryč, když zjistil, že se o nekuličkové ero bojí.

Ono u těch kuličkovejch větronu bude si myslím všeobecně problém, že nebude moc větronářu, co létají kompozity, makety a občas si koupí i kuličkovýho větroně ,přecijenom to jsou spíš začátečnický era a si myslím, že i pokročilejší začátečník bude z era jako je Lentus už přecijenom vykulenej, ale to by byl z jakéhokoli jiného, které už bude mít trochu vyšší plošné zatížení a k tomu, aby ho udrželi ve vzduchu křídla potřebuje mít pořád nějakou dopřednou rychlost.

Nemužeš se s takovým erem jako Lentus učit létat termiku, nemužeš se s takovým erem učit létat na svahu, to musíš umět a jen pak jdeš s takovým erem zjistit, kdy to s ním smysl má a kdy ne a je lepší si vzít jiné ero.

Tady jsem našel jedno video když jsme na Nimbusovi zkoušeli nadýmáček.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 18:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
[quote="pepin"][/quote]

za sebe bych před něčím jako maketa doporučil Nimbuse od Reicharda. http://www.reichard.cz/modely/elektrovetrone/nimbus/
Já jsem ho hodně používal na Rané jako detektor termiky, pokud s ním byla termika zadarmo, tak jsem bleskurychle sednul a šel létat termiku s nějakou větší maketou, nebo jsem s ním chodil nahoru svahovat, protože s maketama se tam sedá blbě. Pokud bych si někdy musel nechat jako větroně pouze jedno ero, asi by to byl právě Nimbus, protože s ním spláchnu všechno, jak termiku, tak i vítr na svahu a pořád to ještě alespon trochu vypadá jako větron.

Ono u těch kuličkovejch větronu bude si myslím všeobecně problém, že nebude moc větronářu, co létají kompozity, makety a občas si koupí i kuličkovýho větroně ,přeci jenom to jsou spíš začátečnický era a si myslím, že i pokročilejší začátečník bude z era jako je Lentus už přecijenom vykulenej, ale to by byl z jakéhokoli jiného, které už bude mít trochu vyšší plošné zatížení a k tomu, aby ho udrželi ve vzduchu křídla potřebuje mít pořád nějakou dopřednou rychlost. Nemužeš se s takovým erem jako Lentus učit létat termiku, nemužeš se s takovým erem učit létat na svahu, to musíš umět a jen pak jdeš s takovým erem zjistit, kdy to s ním smysl má a kdy ne a je lepší si vzít jiné ero.

*******
Moc díky za komentář a rady. Pro mě je Nimbus již moc velký, rozpětí 3,6 metru nedám. Mohl bych poprosit o radu něco do 3 metrů při slušné váze do větru? U kuličkových větroňů není nabídka prakticky žádná. Heron moc neplachtí, FunRay je spíš EPP hotliner a dál mě nic nenapadá. Reichard má pěkná éra, možná tam se podívat, dál ještě nevím. Lentus vyřadím, díky za posouzení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 19:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Zkus se mrknou na LSmodel. Treba na Vektor XXL nebo novesi http://lsmodel.cz/index.php?page=model&model=vektor-V
Ony umi vsechno , vetrno, termiku klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Lentus Thermik
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Petronel píše:
Pro mě je Nimbus již moc velký, rozpětí 3,6 metru nedám.Reichard má pěkná éra, možná tam se podívat, dál ještě nevím. Lentus vyřadím, díky za posouzení.


https://eshop.reichard.cz/proxima-ii.html
Pár lidí odsud ty Proximy létali a co si pamatuji, tak na ně nenadávali.

Udávaná váha 1450g bude spíš váha holé stavebnice a letová bude nejspíš přez 2kg.

viewtopic.php?f=23&t=9254


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz