Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

Jaký elektrovětroň - Ardea, Opál nebo jiný?

stř 28.10.2020 10:32

Hledáme s tátou nějaký plánek na větší elektrovětroň (ideálně kolem 3 m nebo i větší)...doma máme plánek na Opála (odkaz) a zvažujeme zda-li pořídit plánek také na model Ardea (odkaz), která by si mohla něco málo nechat líbit. Nebo další možností by bylo pořídit jen nějaký pěkný trup a navrhnout si vlastní křídlo a atd...

Máte nějaké zkušenosti s modely Ardea nebo Opál? Který by jste případně doporučili...u Ardei bychom pravděpodobně zvětšili rozpětí k těm 3 m.

Nebo to jsou už zastaralejší konstrukce a bylo by lepší pořídit nějaký trup a postavit vlastní křídlo a ocasky? Popřípadě nějaký osvědčený trup pro 3 m a více větroně?
Třeba trupy od Topmodel?

Mě se líbilo třeba něco na způsob K3000, ale podle toho co jsem pochytil, tak je to spíše větroň do klidnějších podmínek...nebo něco na způsob topmodel Samsara nebo Elite...uvítám jakýkoliv návrh a radu.

Momentálně se doma dokončuje Georgina

Díky

PS: upravil jsem celé téma nejen na větroň Ardea...(první reakce byla pouze na Ardeu)
Naposledy upravil leve89 dne sob 31.10.2020 21:19, celkově upraveno 2

Re: Ardea 2,6 m - sportovní elektrovětroň

stř 28.10.2020 17:52

Kolega koupil na tento model výřezy a plánek od pana Knebla na adrese ZKneblova@seznam.cz.Je to cca 1 rok.Je to hezký model ,letové vlastnosti normálni.Já jako senior nejraději létám s Majkem od pana Mrvy.

Re: Jaký elektrovětroň - Ardea, Opál nebo jiný?

ned 01.11.2020 10:03

Ahoj,
záleží co od toho větroně očekáváš. Pokud rádi s tátou stavíte myslím že s Ardeou neuděláte chybu. Mám ji už hodně dlouho. A od pana L. Knebla jak bylo uvedeno výše jsem kupoval celý komplet dílů nejen výřezy ale i laminátový trup, spojky křídel už sesazené a slepené do patřičného vzepětí a bižuterii. K dokončení jsem dokupoval jen nosníky a balsu na potah torzních skříní. Ardea je taková univerzálka téměř do každého počasí.
Co se týče uváděných modelů Elit a Samsara tak si myslím že budou na tom letově hodně podobně jako Ardea.
Větší lehčí model bude lepší do klidu, ale pokud bude trošku foukat je lepší model těžší a rychlejší.
No a kdyby jste byli víc na to lítání na hraně fyzikálních zákonů tak jedině nějaký kompozitový brus, ale to je již jiná dimenze modelaření

PS: ten Opál je taky ok a na fotce v odkazu je osobně pan L. Knebl tak můžete zvážit a napsat mu email zda má trupy a díly.

Re: Jaký elektrovětroň - Ardea, Opál nebo jiný?

ned 01.11.2020 11:34

Já jsem to udělal stejně jako wisky. Koupil jsem u pana Knebla model Opál (ještě jsem se do něj bohužel nepustil). Bral jsem to komplet, tedy plán, výřezy, spojky křídla a motýla včetně pouzder, laminátový trup, laminátové krytky serv v křídle, bižuterii. Byl jsem si pro to osobně a bylo to velmi příjemné setkání. Dokonce jsem si mohl vybrat barvu trupu i laminátových krytek. Mohl jsem si sice koupit třeba jen výřezy, ale když jsem to vše viděl tak nebylo naprosto co řešit. Prostě maximální spokojenost.

Re: Jaký elektrovětroň - Ardea, Opál nebo jiný?

ned 01.11.2020 22:57

Když jsem hledal 3 metrovku, uložil jsem si tyto stránky. U nás v klubech létají jejich 2metrove Resky. Když jsem pátral po adrese výrobce našel jsem je ve Švýcarsku. Jejich pojetí konstrukce křídla je nádherná. A rozpětí 2.7. i víc než 3.m
Uhlíkový trup není klasika ale,, praktika.,, Nicméně, to kridlo všechno prebije.
Je to samozřejmě stavebnice.
Tak jen tak po porovnání.
http://www.cad2cnc.ch/2016/10/28/tango-3-15/

http://www.cad2cnc.ch/wp-content/upload ... ad2cnc.jpg

Re: Jaký elektrovětroň - Ardea, Opál nebo jiný?

pon 02.11.2020 11:39

Mám plán na trojmetrovku White Trash.
Odeslat odpověď