Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

větroň - uchycení kabiny

ned 03.11.2019 12:50

Ahojte
Prave dokoncujem 3,5m vetron a premyslam nad uchitenim kabinky.Nie je to ziadna maketa ani len polomaketa je to nieco podobne ako f5j ibaze z objemnejsim trupom.
Neoiznate niekto nejaky jednoduchy no ucinny sposob uchitenia kabinky,
Přílohy
20191103_123948.jpg
20191103_124000.jpg

Re: větroň - uchycení kabiny

ned 03.11.2019 13:14

Kousek drátu, malej hranolek, lepidlo, případně tavnou pistoli a máš hotovo.
Přílohy
Screenshot_20191103-131029-01.jpeg

Re: větroň - uchycení kabiny

ned 03.11.2019 13:45

Toto riesenie samozrejme poznam ale tu je ta kabina 2x tak dlha ako otvor v trupe bude to drzat aj tak?
Aby toto uchytenie fungovalo mala by byt kabinka zapustena do trupu,na tomto modeli vsak je zapustena iba v predu zadok je iba volne polozeny na trupe.
Dala by sa sice obrusit aby zapadla ale nechcem ju zmensovat takto sa mi to paci.

Re: větroň - uchycení kabiny

ned 03.11.2019 14:00

Držet by to mělo si myslím. Případně zkusit sucháč. Dost používám na různé uchycení ty menší kolečka, 1-2cm v průměru a udrží toho dost.
Přílohy
kolecko.jpg

Re: větroň - uchycení kabiny

ned 03.11.2019 16:34

Mám veľmi podobnú kabínu na modeli Blizzard od Reicharda.

Pôvodne som mal taký zámok na kabínu - pozri tu:
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id=127&n=zalietavanie-miroslavovho-35-metroveho-blizzarda

ale neskôr som to zamenil tak, že vpredu aj vzadu používam malé 2mm skrutky.

Re: větroň - uchycení kabiny

ned 03.11.2019 16:50

mior ale ako pozeram ty mas kabinu rovnakej velkosti ako to osadenie na trupe ale to je jedno tie skrutky su sice dobre riesenie ale povolovat dve skrutky na kabine a zase ich utahovat pri kazdej vymene baterie mi pride dost kontraproduktivne.
Zrejme asi predsa len obrusim tu kabinu a nalepim tam ocelovy drot este sa na to vyspim a necham si to ulezat v hlave ale dakujem za napady

Re: větroň - uchycení kabiny

ned 03.11.2019 16:56

S úspěchem používám i na větším magnety. Na Ebay je výběr za pár kaček.

Re: větroň - uchycení kabiny

ned 03.11.2019 18:31

Anebo mě teď napadly stiskací patentky. V Galenterii je velký výběr.

Ale jelikož ten trup má pěkné osazení pro obvod kabinky, čili ta se nebude mít tendenci posouvat, použil bych to řešení se strunou. A v trupu bych kulatým pilníčkem vybrousil půlkulaté vybrání, ve kterém by ta struna pěkně držela. Místo struny jsem taky používaluhlíkovou kulatinku průměru 1mm. Hezky pruží a nikdy nezůstane prohnutá, dobře se lepí vteřiňákem i epoxidem.

Re: větroň - uchycení kabiny

ned 03.11.2019 18:44

Tomix píše:... ale to je jedno tie skrutky su sice dobre riesenie ale povolovat dve skrutky na kabine a zase ich utahovat pri kazdej vymene baterie mi pride dost kontraproduktivne.
...


No ja na Blizzardovi mením baterky tak raz za tri hodiny - tak dlho totiž lietam na jednu sadu.

Cca na 5 minút motorového letu asi 90 minút plachtenia.

Ja sa vlastne na tie skrutky teším - vycikám sa, dám kávu... :wink:

Re: větroň - uchycení kabiny

pon 04.11.2019 13:08

Asi by som urobil do toho "lemu" na trupe pilníkom vpredu aj vzadu tak 2 mm zárez a na kabínku zvnútra v strede nalepil hranolček balzy s 1 mm uhlíkovou tyčkou.
Presne ako na obrázku od DXS.
Odeslat odpověď