Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: sob 20.07.2019 6:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
S radostí :) jsem zaregistroval vlákno k modelu ,který jsem si také pořídil.

Chtěl jsem vyzkoušet nějakého obříka,co bude i do větru a bude mít velké řídící plochy s klapkami a aby i byl svižný a co nejvíce obratný.
Motýl jsem nechtěl,ale proč ne,cena byla lákavá,tak proč to nezkusit,řada modelů jej má.
Tak jsem Geronimo 3000 taky objednal.

Negativní názory teoretiků mě nemohou odradit,zaručené názory jsem překonal v praxi už v mých začátcích.To jsem nejednou potřeboval radu jak co vyřešit,když bylo na éru něco dost špatně.
Nejeden "odborník" raději tiše odešel, aby nemusel v reálu na place přiznat,že nemá řešení.
To mě dost naučilo a snažím se k dané věci pochopit v čem je zakopaný pes.
A učím se stále,net je dobrým zdrojem informací,kdy je ale mnohdy těžší je v záplavě příspěvků najít.

Proto jsem rád,za každý příspěvek přímo od majitele provozujícího tento model.
U levných strojů je jednodušší (alespoň pro mne),se pustit i do nějakého radikálnějšího zásahu,který je přínosem,nebo i naopak.Pak je také přínosný a ukáže kudy ne.

Stavebnici (nějakou chvíli si poleží než na ni dojde řada) jsem ,až po tom co jsem tu přečetl
důkladněji prohlédl.
Musím potvrdit,že se v ní skrývá řada výzev :mrgreen: ,zkrátka pro modeláře,který se tu má zase co přiučit a překonat.
........ano potahy budou chtít ne nejednom místě přežehlit,....výchylky klapek strašně malé :? (taky mě hned napadlo je otočit),.....motýl vzadu ohledně snadnější přepravy plánuji také oddělávací (ty řídící dráty mě trochu děsí),........lanovody jsem prohlížel s nedůvěrou (ale snad budem kamoši),......křídla se mi zdají celkem rovná (více se spíše ukáže při a po kompletaci),.....trup se jeví ,že je geometricky také rovný,kabinka docela sedí (asi se trochu stáhne ,aby lépe sedla k trupu),jen ten křivý strašným způsobem přilaminovaný drát půjde !,
.......dále motorová přepážka je spíše patláním nějak "přilepená",to samé rámeček na serva (ale chápu,že není čas pro potřebné provedení,tak jej budu muset mít já !).Dále mi přijde při zjištění ,že trup je opravdu od křídla až k motoru velice slabě dimenzován,že má rámeček serv (má ze spodu vyztužující přepážku) plnit i funkci nějakého zesílení asi nejslabšího místa (no bude se nejspíše laminovat,uhlíkovat,uvidím sám).

Už se na začátek "boje" těším,......čtu ,že tento model dokáže slušně polétat,to je pro mne příslibem,že by měl plnit to k čemu jsem si ho koupil ! :D
.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: ned 21.07.2019 23:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Tak "gratuluji" :-)))))
Určitě doporučuji prekontrolovat úhel náběhu toho motýla. Třeba budeš mít štěstí na rovný trup, ja ho neměl. Motorova přepážka je taky bída, nejenom prilepeni tou ryzovou lepici pastou, ale i materiálem. No a pevnost trupu je dimenzovana presne na pristavani do peřiny :-)))))

Jinak já vesele létám, a nakonec docela spokojenost. V minimální termice se sice neudržím, ale pár 30 minutovych letů uz jsem take dal :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz