Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bílá barva na křídlo
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 18:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2017
Příspěvky: 106
Zdravím všechny v novém roce!! Dostal jsem jsem od kolegy z letiště poškozená křídla na model Vektor od Leoše Svobody. Protože jeho modely dobře létají, rozhodl jsem se křídla opravit. Koupil jsem od Leoše novou gondolu, přidal uhlíkovou trubku od Ivana Hořejšího - je lehčí, postavil novou VOP a SOP. Moje představa byla poškozená (tmelená a broušená) křídla natřít bílou barvou. Používám na svoje modely barvy Eternal, kde bílá špatně kryje, nedělám si iluze o schopnostech jiných barev, křídla mají polystyrenové jádro, tak by to neměla být acetonová ap. barva. S důvěrou jsem si objednal bílou barvu Vallejo, to, že Španělé neumějí dělat dobrá auta, ví každý, ale já netušil, že neumějí ani barvy!! Po třech nátěrech mi stále prosvítá plnič. První náter v podstatě není vidět, lahvičku jsem míchal, že to skoro nepřežila, takže žádná usazená báze na dně :(
Kluci je možné někde sehnat bílou, která by opravdu kryla???

Příloha:
P1030028.JPG
P1030028.JPG
[ 139.23 KiB | Zobrazeno 2171 krát ]


výškovka po třech nátěrech ...

Příloha:
P1030029.JPG
P1030029.JPG
[ 89.97 KiB | Zobrazeno 2171 krát ]


konce křídel po prvním nátěru, to bílé je původní bílá barva, barva Vallejo je to co na broušených místech není vidět ....


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílá barva na křídlo
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 19:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Napiš možnosti které máš na lakování.
Nejlepší je autolak na malé věci. Ale musíš před tim sjednotit povrch plničem.
Nastříkáš plničem do jedné barvy. Lehce přebrousíš aby jsi neprobrousil plnič. A následně stříkneš bílím autolakem.
Ideální je vše do pistole. Ale v nouzi jde použít i sprej. Tam je nutné počítat s hodně vrstvami.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílá barva na křídlo
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 19:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Koukám na to fotku jako blázen, jak hodně to prosvítá.
Nedávno jsem použil barvu Valejo, ale šedou a byla to základovka šedá light grey, použitá ve funkci finální barvy (na bojovou helikoptéru, a ještě jsem dělal patinu, takže ta základovka byla ideální). To byla ale základovka nějaká snad polyuretanová, takže něco jiného než jejich akrylátové (vodové) barvy. A kryla fantasticky, povrch byl růžnobarevný - i černý, i bílý nebo zelený. Krylo to už při lehkém nástřiku airbrush pistolkou.

Nicméně, ty jejich vodové barvy (Valejo) jsem použil taky, i když ne bílou, ale černou, světle modrou a pak odstín "stará rez". Připadalo mi, že kryjou perfektně.
Napadá mě při pohledu na tvou fotku, jestli se ti ta barva nevpíjí do té dýhy. Jedno Leošovo letadlo jsem měl taky (Viruse) a pamatuju si, že jsem při stříkání měl taky problém s bílou barvou (autolak ve spreji, opatrně a zlehka kvůli polystyrenu) - nakonec jsem vzdal aby to vypadalo vzhledově jako kompozit, prostě jsem přiznal že je to dýha. Měl jsem bílo-černé pruhy (černá byla OK ale bílá mi taky trochu prosvítala). Potom neonové uši zelené a červené. Pod ty jsem musel dát bílý podklad, jinak nechtěly neonově svítit. S bílým podkladem ale byly neony jako na vývěsním štítu žlutého majitele večerky :D
Tady koukni jak mi ty póry pily tu barvu:
Příloha:
Servo.JPG
Servo.JPG
[ 63.2 KiB | Zobrazeno 1924 krát ]


Tady je vidět ten neon a také jak v tom pruhu před ušima ten vzhle byl pořád "dřevěný" (to byla zelená neonová bez bílého podkladu):
Příloha:
PB160239.JPG
PB160239.JPG
[ 139.55 KiB | Zobrazeno 1924 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílá barva na křídlo
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 21:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2017
Příspěvky: 106
Používám nátěr štětcem a jemným chlupem, malý plochy stříkám modelářskou pistolí od Revellu. Stavím warbirdy, tam moc bílý není. Na tom prvním obrázku je VOP stříkaná plničem, povrch byl sjednocený, teda dokud jsem nezačal natírat tou bílou. Křídlo jsem plničem nechtěl stříkat, kvůli tomu polystyrenovýmu jádru. Takže křídlo jsem nakonec natřel jednou vrstvou starý syntetický bílý základovky, je to úplně jiná liga než Vallejo :D . Myslím, že když tomu dám čas a tak pět vrstev bílý Vallejo, bude to OK. Léta tam samozřejmě budou vidět,


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz