Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 15:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
SAM_2716.JPG
SAM_2716.JPG
[ 69.59 KiB | Zobrazeno 2600 krát ]

tomashr píše:

Jedelsky je na termiku naopak v pohodě, omezení jsou na rychlosti...


Jsem rád , že pan Hiesbok dotáhl konstrukci SAMURAIe do tolika variant. Na jedné straně je to super a ten jeho model zdá se být opravdu promyšlený. Tolik modifikací se málo kdy vidí , dokonce i rakeťáka tam má.
https://www.letadel-modely.cz/Samurai-d325.htm

Takže pomalu dozrálo rozhodnutí koupit jeden trup se dvěma křídly a možná že si vyzkouším i toho rakeťáka.
Jednoho Jedelského už mám ,byl koncipován coby A2. Teď jej čeká motorizace .
Co se konstrukce a životnosti celobalzového křídla s Jedelsky profilem týká , řekl bych , že je to předchůdce bublinek ,prostě ozembouch
a pevný pohodář, po dvaceti letech stačí obrousit přelakovat viz obrázek .


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 19:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
https://www.letadel-modely.cz/Samurai-d325.htm

S jakým motorem od KLIMY by Samurai mohl létat.... C2-P?
Průměrný tah 2N, doba hoření 5s, to by mohlo fungovat, ne....?

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 20:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Dle infa od konstruktera :
http://www.raketenmodellbau-klima.de/Ra ... 885&p=1885

Je to on.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 5:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 316
Dobré ráno přeji,
křídlo Samuraie v podstatě nemá Jedelského profil. Vycházel jsem z Jedelského, ale profil křídla je úplně jiný :) , a v podstatě i konstrukce. Dobré vlastnosti křídla jsou dány přesně vybroušenou profilovou lištou. Zkráceně.
Samurai vznikl při testech dvoumotorového Easyho. Přijel jsem na letiště a byl takový vítr že všichni seděli a nelétali. Říkám si co , maximálně s tím "plácnu". Posunul jsem těžiště (baterky) dopředu co to šlo a šel jsem na to. Křídlo naprosto perfektně pronikalo tím vychrem jako samurajský meč slepicí. (proto Samurai) S Easym jsem si perfektně zalétal a začal jsem uvažovat o výrobě malého větroně na svah.
Někdy se člověku něco povede aniž by na tom měl nějaké zásluhy. Po výrobě prvního prototypu jsem začal modifikovat počítat a vážit. V podstatě těch modifikací lze udělat mraky.

Raketové motory jsem od firmy Klima dostal na test. Vzhledem k tomu, že jsem něco nalétal s Rapírama, jsem dle výpočtů zjistil, že to půjde. Při létáni s Rapiérama jsem si ověřil, že pro optimální létání volného modelu musí mít model svoji specifickou váhu. Ani málo ani moc.
Lehký model dobře startuje, ale v určitou chvíli překročí svojí mezní rychlost a většinou se roztočí a spadne. Těžký model svoji mezní rychlost nepřekročí, létá skvěle, ale odstartovat je někdy velký boj. Modely s Rapiérem jsem tedy zkonstruoval relativně těžší a počáteční rychlost modelu jsem řešil hozením modelu jako házedlem. Tato kombinace funguje spolehlivě. Časem jsem si to potvrdil v nějakém textu (zkráceně), že někdo úspěšně použil ke startům tuším V1 pomocný parní katapult. Takže jsme v podstatě s "někým" došli ke stejným závěrům. Proto startovací rampu Samuraie také opatřím nějakým gumovým akcelerátorem. (Smyčka gumy tan + kolíček na prádlo nebo něco podobného.) V konfiguraci krátkého křídla s křidélky a řízenou VOP bych se měl spolehlivě vejít do letové hmotnosti 200g což by mělo být to prvé ořechové.
Uvidíme co přinese praxe.
Přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 8:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Nieje to rozsyp je to KIT, ale je to lacné:
https://www.banggood.com/OKEN-EPO-1400m ... rehouse=CN

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.12.2018 18:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Doporučuju tu čejku i když je o něco větší... dá se s ní skvěle poblbnout a stavěj jsem ji jako svoje první dřevěný éro a myslím že i tak lítá dost dobře :D

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.12.2018 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Já mám doma Quark Micro. Co se týká přepravitelnosti tak je to skutečně nesmírně skladné, křídlo bez vzepětí, na půlky, výškovka plovoucí na drátech .Složíš to do malého placatého balíčku. Je to takové rychlejší letadélko, na termiku špatné, na svah fajn, na kraviny taky dobré protože to má ovládané křidélka. Koupil jsem to v rozsypu, stavění byla naprostá pohodička.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.12.2018 20:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Troll píše:
Já mám doma Quark Micro. Co se týká přepravitelnosti tak je to skutečně nesmírně skladné, křídlo bez vzepětí, na půlky, výškovka plovoucí na drátech .Složíš to do malého placatého balíčku. Je to takové rychlejší letadélko, na termiku špatné, na svah fajn, na kraviny taky dobré protože to má ovládané křidélka. Koupil jsem to v rozsypu, stavění byla naprostá pohodička.


Prave z duvodu spatne skladnosti usatych kridel ,jsem navrhl verzi jakoze Cejky, ale s kridlem do V.

Tentyz problem jsem zohlednil i pri navrhu kocepce me Vosy 2015..... viz fotky v predchozim prispevku. Zustal ji historicky vzhled ,ale provozne i vykony patri k soudobym modelum.

Pricnou obratnost jsem z duvodu zjednoduseni konstrukce kridla hodil na bedra vzepeti usi. Myslim, ze pro dany typ modelu je vyhovujici,viz videa v drivejsich prispevcich.

Navic u bezkridelkoveho kridla v letovych rezimech, kdy nerozeznam jednoznacne polohu modelu, nemam problem s rizenim.... staci udrzovat smer a vysku (nekdy jenom tmaveho bodu na obloze ) , coz mi prijde pro relaxacni poletuchu celkem dobra vlastnost. :)

Pozn. taky historicke poletuchy Sokol, nebo Lunak jsem upravil tak,aby spojky byli i v lomeni kridla ... pak se i 3m opacha da poskladat do placate krabice.


Příloha:
cejka _v kridlo_3.JPG
cejka _v kridlo_3.JPG
[ 185.42 KiB | Zobrazeno 1796 krát ]


Příloha:
kompletni sada dilu modelu soko _001.jpg
kompletni sada dilu modelu soko _001.jpg
[ 65.61 KiB | Zobrazeno 1796 krát ]


Příloha:
sokol _h_ 010.jpg
sokol _h_ 010.jpg
[ 151.82 KiB | Zobrazeno 1796 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 17:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Veka 1: existuje jeste nejaka jina variata stavebnice k vyse uvedenemu obrazku historika? Nebo to je vsechno dle obrazku a nabidka se omezuje
jen na vyrezy zeber a prepazek, tedy toho nejnarocnejsiho pro stavbu,ale zbytek je kde?
A ta sama otázka se tyka napr. Cejky, nebo i LIONA CI ADMIRALA. Proc jen vyrezy a ne komplet stavebnice po kterych mi zustane v krabici jen prazdna tuba od lepidla a planek? Kde jsou bocnice trupu,kde je bizuterie? Pak se nedivim ze vyhravaji bublinkoidy,je to o tom vybalit a litat,nebo postavit a litat a ne litat po obchodech nebo hledat po prodejcich abych si to doplnil,neb vyrobce nema odpovidajici karton. V tomto pripade zlata Dana,Tom, Saper..


Naposledy upravil HONZIK 22 dne pát 14.12.2018 18:23, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 17:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
A jeste jedna otazka,proc je tak malo stavebnic balsovych modelu v kompletu s potahovym papirem,lepidlem,tahly,panty nabezkama a odtokovkama?Bocnicema atd atd? To se opravdu bojite ceny za komlet?
Nemluvim o elektronice. Ale o materialu v krabici! Nebere mi to hlava, zvlaste pri cene Rakusanu,ci Nemeckych stavebnic, pod ktere se prece hrave dostanete a jste ceneni vic nez oni svym umem a invenci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 21:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
A jeste jedna otazka,proc je tak malo stavebnic balsovych modelu v kompletu s potahovym papirem,lepidlem,tahly,panty nabezkama a odtokovkama?Bocnicema atd atd? To se opravdu bojite ceny za komlet?
Nemluvim o elektronice. Ale o materialu v krabici! Nebere mi to hlava, zvlaste pri cene Rakusanu,ci Nemeckych stavebnic, pod ktere se prece hrave dostanete a jste ceneni vic nez oni svym umem a invenci.



Nikomu neberu moznost kliknout sem: http://www.vekamodel.cz/ .. ten web neni v rezimu utajeni. 8)

Nad fotkou akrobata ( to zlute letadlo ve spanelskem lufte) jsou tri modre radky ... odkazy.

Po kliknuti na kterykoli z nich , by se melo objevit dostatek informaci o tom co delam, jak to leta a v jakych provedenich to jsem schopen ( a nekdy i ne) dodat.

Ad uplnost a ceny dodavanych setu..... vzdy je to o domluve s konkretnim zakaznikem. Na webu, nebo na fb webu je jenom orientacni nastrel ceny a uplnosti dilu.

Po navazani komunikace dotycny sdeli predstavu, ja realnou nabidku a pokud to obe strany akceptuji, probehne obchod.

Po zjisteni, ze drevaky nejsem z kapacitnich duvodu schopen dodavat na klic, omezil jsem nabidku pouze na sady obrabenych dilu s minimem kupovanych komercnich veci.

Myslim, ze koupit prkenko balsy, nebo paku kormidla zvlada kazdy stavitel a mnozi maj doma slusnou zasobu matrose.
Nicmene , pokud to zakaznik pozaduje,nakoupim a dodam veskery stavebni ( mnou nezpracovany) material i s kompletnim vybavenim.

Poptavka pouze po zakladnim opracovanem rozzsypu ma vsak drtivou prevahu .... takova jest moje prakticka zkusenost.

Prikladam ilustracni fotky a ceny nejcasteji kupovanych rozsypu CEJKY .Pro ostatni modely mam podobne zpracovane podklaldy ( vcetne podrobnych cenniku) ... zakaznik je obvylkle obrzi v emilu pokud o vyrobek projevi zajem.

Da se rict, ze verzi rozsypu muze byt tolik, kolik bude zakazniku... kazdy si muze objednat sestavu dilu dle sveho uvazeni... :wink: )

Pozn. pokud bych mel k rozsypu CEJKY dodat uplne vsechen matros tj. vcetne balsy na tuhe potahy kridla a vyskovky, matros na objemove dily (SOP, kabina , koncove oblouky) vcetne laku a lepidel , cena setu by splhala k hodnote 2700-3000 Kc,dle toho, jake lepidla, lak a redidlo by zakaznik vyzadoval . :)


Příloha:
cejka_1_zakladni sada_cena.jpg
cejka_1_zakladni sada_cena.jpg
[ 105.98 KiB | Zobrazeno 1446 krát ]


Příloha:
cejka_1_zakladni sada_pylon_cena.jpg
cejka_1_zakladni sada_pylon_cena.jpg
[ 125.84 KiB | Zobrazeno 1446 krát ]


Příloha:
cejka_set uplny_ lhk 009.jpg
cejka_set uplny_ lhk 009.jpg
[ 151.36 KiB | Zobrazeno 1446 krát ]


Příloha:
cejka_set uplny_ pylon_eppler.jpg
cejka_set uplny_ pylon_eppler.jpg
[ 142.45 KiB | Zobrazeno 1446 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 21:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
veka1 píše:
... drevaky nejsem z kapacitnich duvodu schopen dodavat na klic, ...
Poptavka pouze po zakladnim opracovanem rozzsypu ma vsak drtivou prevahu ....
Vidím to také tak.
A šel jsem ještě dál, dokážu základní frézované díly na Admirála nacpat do placaté krabice která se dá poslat relativně levně jako doporučený dopis - v tom vidím dost silný argument (přinejmenším pro mně). Ona taková metrová krabice taky něco stojí...
Ty základní rozsypy si v drtivé většině kupují retropamětníci, kteří doma už ledasco mají, jen se jim nechce pižlat s kupkou žeber. Ti, kteří musí vše nově dokoupit, těch bylo snad na prstech jedné ruky.
A jedna kacířská myšlenka - když to bude komplet stavebnice, naláká to i méně zkušené stavitele; pro ty ale budu muset vyplodit podrobný návod... a to se mi vůbec nechce :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 22:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
jyrry píše:
A jedna kacířská myšlenka - když to bude komplet stavebnice, naláká to i méně zkušené stavitele; pro ty ale budu muset vyplodit podrobný návod... a to se mi vůbec nechce :|


... nekde jsem zaslechl ze snovodobi stavitele a uzivatele navodny ctou az v nejvtssi nouzi, nebo sebeobrane. :?

Ps ... spachal jsem enem jeden ( k Vose) a myslim, ze je pouzitelny i pro dalsi klasicke drevene rozsypy ... vzdyt to je vse na jedno brdo , jen ksichty ptaku se lehce meni. 8)

Navic,fotek ze stavby klasiky a jinych nesmyslu ,co visi na ruznych foto ulozistich, ... staci se jenom chvili soustredit a prohlizet, prohlizet, prohlizet a tise dumat ,jak to udelat ve svych podminkach , no ne? :D

.......mne taky napadla kacirska myslenka.... kde se ztratil zakladatel vlakna? Pleskl dotaz a zmizel. :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 10:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Veka 1 , Ty poslední varianty tvé stavebnice jsou skvělé , díky za info.
Zakladatel vlákna ? No buď je v práci nebo kupuje ten batoh , přece. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 16:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
Ale prd, batoh mám koupený :) , jenom jsem z toho všeho tak trochu v pr... i. 8O Čekal jsem max návrhy na nějaké bubliny apod. Projíždím web Hiesboka, Veky....a nevím, asi to co se dá nejak poskládat do toho batohu nebo na kolo, když jedeme někam na výlet a kolikrát mne se. e, že sebou nemám "něco na hozeni do luftu". :? Kdo tohle zažil, ví o čem mluvím.

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz