Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 16:44 
Mazák
Mazák

tak čistý obdélník to nebyl, to je pravda. Byl to ale model neskutečně stabilní a na to, že byl ovládaný jen V a S i dobře řiditelný. Uváděl jsem jej jen jako příklad V2ky s pylonem mezi křídly. Někde bych ještě mohl mít i plánek, ale najít ho, do bude něco. :D

PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 16:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
On takovy Lion ma kridlo taky cisty obdelnik (frezuju 40 stejnych zeber) a jak lita. A kolik jich novych lita :lol:

PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 17:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

a když to dobře půjde,bude na jaře nový Admirál

PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 17:44 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
S tím laminátovým trupem co si myslíš že je od nás? :)

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 19:19 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
lubostom píše:
a když to dobře půjde,bude na jaře nový Admirál

A když ne, tak to bude admirálka, nebo jen kapitán :lol: .
Padla zde zmínka o Asterixovi, plán, včetně návodu, stále existuje (v PDF). Dnes bych jeho trup v žádném případě nedělal žbrdlinkový, ale buď balsový. Kdo umí a má možnost, ať si to vyrobí z laminátu.

PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 23:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

nene .výřezy od jirryho,mimochodem krasna práce a naplň pro
zimní večery :D :D :D

PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 4:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obcas jsou dotazy na komplet stavebnici vcetne dilu balzoveho trupu a tuhych potahu kridla.
Neni a nebude. Prvotni duvod jsou rozmery - tak dlouhe dily moje frezka neudela a delit vsechny by byla celkem opicarna, staci delena vyztuha trupu. Poslat krabici prevysujici mozne rozmery doporuceneho dopisu je mnohem drazsi. Jak to tak sleduji, rozsypy si berou "stare paky" kterym to zrychli pripravu mensich dilu a ty dlouhe si snadno vykrouhaji.
A i tak jich uz po republice musi litat docela slusny pocet; nevedu si statistiku, ale myslim ze na "AdmiralCup" by to bohate stacilo :mrgreen:

PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 7:03 
Mazák
Mazák

"Má pravdu předsedo!" Na Admirála, či podobný model se přímo nechystal, ovšem stále pošilháván po Orionovi. Jen se mi nechce dělat ta kvanta žeber. Ve dvou době jsem tomu dal křídla z PS výlisků Modela (s naprosto příšerným profilem) a taky to letělo. Trup už pak je v podstatě brnkačka.

PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 9:14 
Mazák
Mazák

jyrry píše:
On takovy Lion ma kridlo taky cisty obdelnik (frezuju 40 stejnych zeber) a jak lita. A kolik jich novych lita :lol:

Lion je super (mám doma s žebrami poctivě pilovanými, ne CNC od tebe), ale pro pořádek bych dodal, že mezi V2 moc nepatří. Vzniklo to to jako klasický jednokanál menších rozměrů, navržený jako začátecnický model. Paradoxně se před revolucí po konci "jednokanálové éry" nijak zvlášť nerozvíjel, protože na tehdejší vícekanálové proporcionály byl moc malý atd., novou popularitu (třeba i právě od tebe) získal až jako retro při běžné dostupnosti mikroserv :-)

PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 9:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

DAF píše:
...pošilháván po Orionovi.

Koukam ze ma profil spis na svah...

PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 9:57 
Mazák
Mazák

To nejspíš ano, ale má jich na můj vkus fuctk dost. V nejhorším je jednou vysochám klasický interpolačním rašplováním. Ale to "jednou" je neurčitý pojem.

PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 10:21 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Já snad na tu půdu dneska vylezu a toho Oriona sundám. A taky zkontroluju. co tam ještě je za poklady. Ono to není tak jednoduchý, poklop nahoře na schodišti 60 x 80 cm, nejdříve štafle a otevřít dvojtej poklop, pak žebřík. No a pak se nad poklopem různě kroutit a protahovat mezi trámama. Nojo, děda co to stvořil měl o 30 cm a 30 kg míň než já. :) Když se dlouho nebudu ozývat, tak jsem spadnul ze žebříku a nebo jsem se na ty půdě zašprajcoval. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 10:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Kdyz ono s tim frezovanim je ten zadrhel ze se data pripravuji stovky minut a pak frezuje desitky minut... Proto jsou kusovky uplne mimo, krome tech pro sebe...
Navic pri "rucni digitalizaci" techhle starych veci se prijde na spoustu nepresnosti toho kresleni na prkne a musi se to dotvorit...

PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 11:18 
Mazák
Mazák

jyrry píše:
Kdyz ono s tim frezovanim je ten zadrhel ze se data pripravuji stovky minut a pak frezuje desitky minut... Proto jsou kusovky uplne mimo, krome tech pro sebe...
Navic pri "rucni digitalizaci" techhle starych veci se prijde na spoustu nepresnosti toho kresleni na prkne a musi se to dotvorit...

To je mi naprosto jasné. Kdysi jsem se seznamoval se základy programování pro NCéčka. Za dobu, co bych se to učil a pak tvořil, to stihnu vyrobit šablony a dvě sady žeber na jeden model. Spíš kdyby to někdo měl doma v PC a byl ochoten se o to podělit.

PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 17:01 
Mazák
Mazák

tomashr píše:
Vzniklo to to jako klasický jednokanál menších rozměrů, navržený jako začátecnický model. Paradoxně se před revolucí po konci "jednokanálové éry" nijak zvlášť nerozvíjel, protože na tehdejší vícekanálové proporcionály byl moc malý atd., novou popularitu (třeba i právě od tebe) získal až jako retro při běžné dostupnosti mikroserv :-)

ona ta obliba liona možná byla hlavně v tom, že na tehdejší nároky to už opravdu vypadalo díky trupu víc, jako ero--než třeba Tom, nebo Dana, ale šlo to provozovat i jako volný model, případně s časovačem---i když už v té době byli jednokanály, nebylo naprosto běžné, aby každý, kdo staví a létá modely měl alespon jednokanál.

U nás na poli jsme tady ty letadla létali a stavěli--Lion, Junior, dana, saper, ale časovač měl jen jeden z nás---hold měl bohatýho tatínka :lol:

o nějakém vysílači--jednokanálu jsme si mohli jen nechat zdát, byli sice pokusy si to postavit--vlastní vysílač, nikdy to ale nikdo nedotáhnul do fáze funkčnosti použitelné v letadle.

Lion byl velikostně ještě tak nějak v poho-- že když přistál jako volný model třeba na stromě, jen to odnesl většinou potrhaný potah, ale konstrukčně přežil.

S příchodem už dostupných vysílaču--třeba modela ale už byl na tehdejší elektroniku opravdu malý a vycházel pak těžký.

Jeho dnešní znovuvzkříšení si myslím, že je právě z nostalgického duvodu--i ten, kdo ho tenkrát jako dítě neměl ale už modelařil, určitě o něm snil----podobné to je asi se Saperem, který je ale konstrukčně oproti Lionovi opravdu stavebně podstatně náročnější.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další