Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Když to tam už není..ani super lehouš nepomůže :mrgreen: :mrgreen:
Ale jinak je to nadhera .


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: pát 24.05.2019 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Můžete mi někdo vysvětlit..proč pilot v 28 min videa si prostě nezapnul motor a nedoletěl domů...čert vem umístění, ale éro by měl celé.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: pát 24.05.2019 21:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
graup15 píše:
Můžete mi někdo vysvětlit..proč pilot v 28 min videa si prostě nezapnul motor a nedoletěl domů...čert vem umístění, ale éro by měl celé.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Myslím, že to je "díky" výškoměru měřicímu výšku vypnutí motoru a čas do 30sec. pak už nelze motor spustit :-(

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: pát 24.05.2019 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Presne, ani za cenu bodovani za "0". Proste mas 30s motoru a vic ani tuk. A kdyz si ho vypnes driv, tak ho pak uz taky nezapnes. Aspon se pak vic snazis :D Ja se treba v Pace nechal jednou strhnout, startoval jsem nizko, nechal se unaset do dalky a nevratil se - sel jsem si cca 200m, protoze jsem pako nesledoval vzdalenost od startu, jen jsem mel zapichnute oci do era, abych se v tom stoupacku udrzel :) Ale ero v cajku.

A o tom to pri souteznim letani proste je. Na letisti s klukama, taky zkousim chytat bubliny nizko a "daleko", ale kdyz se nechytnes, tak si pustis motor a mas to jisty. Na soutezi proste musis brat v potaz i to, ze si to uz nezapnes a nezachranis se. Je to jiny level :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2019 6:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tak to jsem nevěděl...
Je to fakt jiný level :mrgreen: :mrgreen: aspoň mají výrobci pořád co dělat ... :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: pon 27.05.2019 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Pomalu se specifikuje moje Infinity.
Pro zatím jsem vybral pohon. Nakonec jsem zvolil kombinaci Lehner 1515/11 plus Reisenauer 5:1 Microedition.
Regulátor bude YGE 35A.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: pon 27.05.2019 11:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Může te mi někdo změřit rozměry ? Díky
Taková hříšná myšlenka..vsadit tam mikroložisko ..:-) Nebo aspoň futro z ložiskového bronzu....

(Tloušťka, šířka v místě kde je vsunuto táhlo)...
(Průměr táhla vstupujícího do páky)......


Přílohy:
V tail.jpg
V tail.jpg
[ 63.32 KiB | Zobrazeno 2799 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: pon 27.05.2019 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
..........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 7:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
šířka páky 3,4mm, tloušťka 2mm, průměr drátu 1,5mm. Ložisko, nebo futro tam rozhodně nevleze, navíc je úplně zbytečný. Futro by muselo mít tloušťku stěny tak 0,3mm. Drát by sice byl v jakémsi "ložisku", ale víc bych se bál, že se převrtáním a zeslabením stěny, páka při nějakém náznaku fletru roztrhne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
TomHlavinka píše:
šířka páky 3,4mm, tloušťka 2mm, průměr drátu 1,5mm. Ložisko, nebo futro tam rozhodně nevleze, navíc je úplně zbytečný. Futro by muselo mít tloušťku stěny tak 0,3mm. Drát by sice byl v jakémsi "ložisku", ale víc bych se bál, že se převrtáním a zeslabením stěny, páka při nějakém náznaku fletru roztrhne.


Díky...tak myšlenka padá jako nesmysl. Nebo spíš zbytečnost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
graup15 píše:

Díky...tak myšlenka padá jako nesmysl. Nebo spíš zbytečnost.


Používám páky z 1mm silného duralu a v nich přímo táhla pr. 1mm. Za dobu 5 let bez sebemenšího poškození. Ta páka 2mm silná je naprosto dostatečná.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Zase nejake info z moji stavby :)

O napajeni se stara BEC z regulatoru YGE 35 LVT, ktery zvlada stalou zatez 5A a spicky 10A. Leta ho jej i sam vyrobce, tak jsem jej zkusil vzit taky. Jako bonus mam, ze ma "by default" podporu telemetrie pro ruzne systemy (hott, sbus, jeti, multiplex). BEC lze nastavit v rozmezi 5,5 - 8.4V. Regulator se necha programovat 2 zpusoby:

1) programovaci kartou
Levne reseni, leckdo ma uz doma. Blby je, ze tim nenastavite vsechny parametry. V mem pripade jsem chtel aktivovat hott telemetrii + nastavit BEC na 8.2V. Takze smula :(

2) usb prevodnikem
Drazsi reseni, blbe se shani, nikde nebylo skladem :( Nastesti se nasla dobra duse, ktere mi jej (ac me vubec neznala) pujcila (jeste jednou diiiiky).

A u tehle krabicky bych se zastavil :) Co me prekvapilo, tak ze krabicka prevodniku byla vytistena na 3D tiskarne. Coz me privedlo na myslenku, ze uvnitr bude neco standardniho, lehce dostupnyho a tudiz levnyho. Protoze to bylo pujcene, tak jsem se neodvazil krabicku otevrit. Natavil jsem si regl a zacal jsem zkouset, co by tam mohlo byt.

Prvni me napadlo pouzit prevodnik od castle. Myslenka byla, ze by to mohlo byt podobne (nebylo). Pak prisel na radu prevodnik od graupnera (funguje jinak, tak jsem si rikal ze snad) - opet ne. Pak jsem kouknul, jak se original prevodnik hlasi v pocitaci a bylo vyhrano. Je to obycejny TTL/USB prevodnik. Takze staci z ebay ten nejlevnejsi za !!! 17Kc !!! a svete div se - funguje skvele ;) Pokud by chtel nekdo link, tak napr. tento (ale najdete jich mraky):

https://www.ebay.com/itm/FT232RL-FTDI-USB-3-3V-5-5V-to-TTL-Serial-Adapter-Modul-for-Arduino-Mini-Port/312519249465?hash=item48c3994e39:g:PogAAOSwz1Rc3lT~

Z prevodniku vas zajimaji jen 3 PINy:
RX
TX
GND

Co se tyka nastavovani "motorove" casti, tak jsem jen zvolil pomalejsi rozbeh, mekci brzdu a autotuning casovani.


Přílohy:
Poznámka: samodoma usb rozhrani pro YGE LVT regl
link.jpg
link.jpg
[ 69.34 KiB | Zobrazeno 2401 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2019 7:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2009
Příspěvky: 98
Bydliště: Čtyřkoly
Díky, to je záslužná práce :wink:

_________________
PRESTIGE 2PK UltraLight (1120-1260), Light (1430-1850), Windy (1540-2100), Demon F3F


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2019 8:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
[quote="creagel"]Zase nejake info z moji stavby :)

2) usb prevodnikem
Drazsi reseni, blbe se shani, nikde nebylo skladem :( Nastesti se nasla dobra duse, ktere mi jej (ac me vubec neznala) pujcila (jeste jednou diiiiky).

Není zač, když můžu rád pomůžu. Většinou se jedná o jedno nastavení a 39€ za převodník je docela dost, ale někdo ten převodník holt koupit musí. Mimochodem jsem porovnával data telemetrie regulátoru a daty z Unisens-E a rozdíly mezi sebou jsou minimální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2019 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
re Creagel

Dobrá práce...super!!!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz