Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 23:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Za mne dobrý,budu sledovat. Při tom proudu a času co ta sestava poběží nemá cenu o tom diskutovat.Navíc tyhle motory vyzařují většinu tepla pláštěm o nějakém profukování skrz otvory nemá cenu polemizovat,leda že by měl ventilátor na rotoru


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 8:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
JirkaA píše:
Kabely z motoru samozřejmě zkrátit bez problémů jdou, jen musíš zajistit pocínování všech vodičů - pokud je samopájitelnej lak, není to problém, pokud ne, musí se očistit každý vodič zvlášť a to je trochu pruda..


ano, já to zjednodušil , protože je tohle opravdu pruda. A bez protestování motoru nemáš jistotu, že se opravdu povedlo .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 14:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Normalne jste to privolali. Pouze jsem pripojil regl do rx a zapojil pohone baterky. Lehce roztocil pro kontrolu udaju z cidla proudu. Vypojil baterku. Po 5 minutach znova pripojil ze zkusim plny vykon a regl ani ťuk. Je mrtvej. Nic neshorelo..Neni na nem videt zadne poskozeni...se na ty emericky srajdy fakt muzu vysr...
Pro kontrolu jsem na motor pripojil YEP 30 a vse normane funguje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 14:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
graup15 píše:
Normalne jste to privolali. Pouze jsem pripojil regl do rx a zapojil pohone baterky. Lehce roztocil pro kontrolu udaju z cidla proudu. Vypojil baterku. Po 5 minutach znova pripojil ze zkusim plny vykon a regl ani ťuk. Je mrtvej. Nic neshorelo..Neni na nem videt zadne poskozeni...se na ty emericky srajdy fakt muzu vysr...
Pro kontrolu jsem na motor pripojil YEP 30 a vse normane funguje.


Takhle mě vobčas zloběj ty echtovní regulátory na méně pólových motorech když mám blbý konektory nebo špatný spoj .Se to asi blbě načte či co a hraje to mrtvýho brouka.To asi nebude tvůj případ :lol:

Ps. prdni na něj vícepólovou oběžku a jestli poběží , víš kde hledat


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 15:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
dudaj píše:

ano, já to zjednodušil , protože je tohle opravdu pruda. A bez protestování motoru nemáš jistotu, že se opravdu povedlo .


Řešil jsem tenhle problém v práci, jak odstranit z více vodičů najednou (placatej drát na indukčnosti do spínanejch zdrojů s vysokou frekvencí, tam už se hraje na skinefekt, jednotlivé žíly jsou zvlášť izolované) příšerně odolnej polyimidovej lak. Odstraňovat mechanicky to je nesmysl.. Nakonec jsme po nějakém tom pátrání objevili metodu roztaveného hydroxidu (oni to kdesi v Americe prodávají za nekřesťanský peníze, údajně supersložení, tajné atd..), tak jsme to vyzkoušeli s obyčejným NaOH do kelímku na cínování, 380°C. Z laku se jenom zakouří, na neutralizaci stačí slabá kyselina citronová a výsledek je lesklá měď, okamžitě super pájitelná.. Jo, pro naše účely trochu overkill, na tenký drátky z motoru stačí rozplést a po jednom vzít na kusu PVC kapkou cínu, ale na polyimid by to bylo krátký..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
JirkaA díky, to je skvělá informace a nejspíš to ani nesmrdí jako ten novodur. Chce to ale hodně opatrnosti, takže bacha na kopýtka.

Edit: možná by stálo za to tu informaci okopírovat i do vlákna o pájení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
tratonah píše:
Takhle mě vobčas zloběj ty echtovní regulátory na méně pólových motorech když mám blbý konektory nebo špatný spoj .Se to asi blbě načte či co a hraje to mrtvýho brouka.To asi nebude tvůj případ :lol:

Ps. prdni na něj vícepólovou oběžku a jestli poběží , víš kde hledat


To jsem udělal hned když jsem Talon35 odmontil z Megy. To samé, jo a na servokonektoru není napětí z UBEC.
Ten šmejd umřel naprosto bez příčiny. A mimochodem jsem to už u Castle i zažil, ale bylo to mnohem dramatičtější.
Castle 200A v F5B...sám od sebe chytnul plamenem asi minutu po vložení a připojení baterií. Bez toho aby se vůbec zapnul motor.
...grrrrrrrr


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 17:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
No, vylejt do bot bych si to rozhodně nechtěl.. Smrad z toho nepatrně je, pravděpodobně z toho laku. NaOH sublimuje, asi ne nějak výrazně při těchto teplotách, ale rozhodně bych to nedoporučoval k inhalaci.
Použili jsme levnej kelímek na cínování z TME, psali tam nějaký reklamní bláboly o titanu, ve skutečnosti šlo jenom o nějaký ochranný povlak asi ve formě laku, takovej zelenej lesklej povrch, a to ten hydroxid bez problémů sežral jako první.
Pro domácí použití, kde není potřeba odlakovat drát silnej jak tužka, mám vyzkoušeno použití pecky NaOH na kusu dlaždičky a pocínovat ten drát na tom podobně, jak se to dělávalo s acylpirinem nebo na tom novoduru. Je to stejně účinné, ale samozřejmě to předpokládá neutralizaci (stačí citron nebo ocet) a pořádnej oplach vodou.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 18:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
graup15 píše:

To jsem udělal hned když jsem Talon35 odmontil z Megy. To samé, jo a na servokonektoru není napětí z UBEC.
Ten šmejd umřel naprosto bez příčiny. A mimochodem jsem to už u Castle i zažil, ale bylo to mnohem dramatičtější.
Castle 200A v F5B...sám od sebe chytnul plamenem asi minutu po vložení a připojení baterií. Bez toho aby se vůbec zapnul motor.
...grrrrrrrr


No pokud z UBEC nic neleze tak je asi v pr.
Při těch proudech co píšeš , to chce kvalitní český regulátor,ne ty emerický fajnovky :lol:


Přílohy:
111.jpg
111.jpg
[ 38.51 KiB | Zobrazeno 3379 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 18:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
To je nový Jeti reglík? :mrgreen: :mrgreen:
Já ten Talon35 bral pro pocit,že to je ..hm takové fajnové,programovatelné přez PC a je na až 6S. A tím jsem na sebe přivolal kletbu spolehlivě fungujících YEP reglů:-) :-) Ty jsou bohužel jen do 4S.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tak zase malá aktualizace.
Musím se omluvit Castle reglíku....nebyl vadný. Než jsem na to přišel, tak jsem ho vyměnil za Jeti Spin 33. Na fotkách je řešení jak jsem to nacpal vše do krytu. Pohon na finálních 5S-Li-Ion 3000mAh VTC6 baští 25A. Takže přesně tak jak jsem chtěl.

Bylo mi divné,že Castle naprosto na nic nereaguje, ale když se pod napětím vytáhl signálový kablík z RX..tak motor jednou pípnul.
A pak když jsem měl vše s novým Jeti reglem hotové, jsem si vzpomněl na něco podobného před mnoha lety.
Nestává se to často, ale uvnitř a v pruběhu servokablíku z regulátoru, byla přerušená žíla minus vodiče. Po naletování nového servokablíku regulátor normálně funguje.
Přivádí mi to na myšlenku, že spolehnout se jen na BEC z reglu a model pak hodit do luftu, mohlo to dopadnout blbě. Naštěstí závada se projevila ještě v dílně..


Přílohy:
WP_20180803_18_59_41_Pro.jpg
WP_20180803_18_59_41_Pro.jpg
[ 106.72 KiB | Zobrazeno 3013 krát ]

WP_20180803_18_59_46_Pro.jpg
WP_20180803_18_59_46_Pro.jpg
[ 91.34 KiB | Zobrazeno 3013 krát ]

WP_20180808_10_14_09_Pro.jpg
WP_20180808_10_14_09_Pro.jpg
[ 55.49 KiB | Zobrazeno 3013 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
SSL bude mít přijímačové baterky (2S life) a pro měření spotřebované kapacity mi dorazil malinký senzorek (do 10A).
Zatím to nemám otestované, ale předpokládám,že fungovat bude :)


Přílohy:
WP_20180808_10_16_25_Pro.jpg
WP_20180808_10_16_25_Pro.jpg
[ 100.78 KiB | Zobrazeno 3006 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tak sensorek pro měření proudu a kapacity palubního systemu funguje luxusně. Podpora výrobce excelentní. Trošku jsem nepobíral jak to nastavit aby v systemu běhali dva sensory se stejným názvem. Odpověděl na e-mail do 1hodiny.
(na S-Bus2 mi teď jede jak Unisens 140A čidlo, tak i rcsense 10A čidlo)


Přílohy:
WP_20180809_19_00_24_Pro.jpg
WP_20180809_19_00_24_Pro.jpg
[ 52.48 KiB | Zobrazeno 2889 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 19:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
graup15 píše:
Bylo mi divné,že Castle naprosto na nic nereaguje, ale když se pod napětím vytáhl signálový kablík z RX..tak motor jednou pípnul.

Nestává se to často, ale uvnitř a v pruběhu servokablíku z regulátoru, byla přerušená žíla minus vodiče. Po naletování nového servokablíku regulátor normálně funguje.


Pochopil jsem správně,že problém nebyl v konektoru - pájeném spoji ale nekvalitní vodič,zlomený někde po trase ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SSL Super Star Lite elektro-V tail
PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Ano presne tak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz