Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2021 18:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat na zkušenosti a postřehy s jednotlivými modely, případné přímé porovnání Djanga od VP model a Etalonu XL od LS model.

Chtěl bych si pořídit na rekreační termické létání model, který bude schopen mimo termiky létat také ve větru do cca 5 - 6 m/s. Zatím mě to z toho vyšly tyhle dva modely. U Djanga spíš verze D-Box pro přistání na trochu horším povrchu, Etalon ve verzi XL a větší gondole. Velikost křídel mě vyhovuje okolo cca 220 - 250cm.

Předem děkuji za odpovědi, doporučení, případně za další rozumné tipy. Závodit nechci, jen si pohodově užívat.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2021 20:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Moje zkušenost s LS model:
Objednal jsem a přijel si osobně pro větroně Virus, Leoš je velmi ochotný a precizní, krásně jsme pokecali, vše okolo výroby mi ukázal a vysvětlil.
Éro jsem měl na zakázku více vyztužený a poměrně dosti předdokončený (můžeš si domluvit podle svého přání)
Virus byl pár let mým oblíbeným modelem, pak jsem se přeorientoval na jiný druh letadel, tak šel dál k jinému spokojenému modeláři.
Byl jsem z něj nadšený, lítal jako po kolejích (ty krásné starty z ruky...), plachtění pohoda, a občas jsem ho protáhnul drsněji, všechny režimy mu chutnaly.
Joooo, dýchla na mne nostalgie... kouknul jsem na video z té doby, dneska už se takto létat ani nesmí...
http://rc.ludl.cz/index.php/nase-rc-modely/8-virus

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2021 20:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Srovnávat nemohu, jelikož mám jen Django. Zato ale dvakrát. :D

Těch 6m/s zvládne v pohodě, ono jinak zvládne i trošku více. Ale verzi s D-boxem bych si rozmyslel. Pokud vím, tak u této verze není možnost naložit balastem. A ve větru se to dost hodí.

A přistání na horším povrchu se neboj, je to RCEV speciál. Takže klapkama nad zemí zabrzdit na minimum a pak píchnout. Křídla se země ani nedotknou. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2021 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Woita píše:
Moje zkušenost s LS model:
Objednal jsem a přijel si osobně pro větroně Virus, Leoš je velmi ochotný a precizní, krásně jsme pokecali, vše okolo výroby mi ukázal a vysvětlil.
Éro jsem měl na zakázku více vyztužený a poměrně dosti předdokončený (můžeš si domluvit podle svého přání)
Virus byl pár let mým oblíbeným modelem, pak jsem se přeorientoval na jiný druh letadel, tak šel dál k jinému spokojenému modeláři.
Byl jsem z něj nadšený, lítal jako po kolejích (ty krásné starty z ruky...), plachtění pohoda, a občas jsem ho protáhnul drsněji, všechny režimy mu chutnaly.
Joooo, dýchla na mne nostalgie... kouknul jsem na video z té doby, dneska už se takto létat ani nesmí...
http://rc.ludl.cz/index.php/nase-rc-modely/8-virus


VIdea jsou moc pěkný, překvapilo mě nastavení plynu a buterfly společně na páce plynu. Je to perfektní nápad, možná bych to mohl okopírovat :-) Lítám taky motoráky, plyn na kniplu potřebuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2021 21:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
BoBik_CZ píše:
Srovnávat nemohu, jelikož mám jen Django. Zato ale dvakrát. :D

Těch 6m/s zvládne v pohodě, ono jinak zvládne i trošku více. Ale verzi s D-boxem bych si rozmyslel. Pokud vím, tak u této verze není možnost naložit balastem. A ve větru se to dost hodí.

A přistání na horším povrchu se neboj, je to RCEV speciál. Takže klapkama nad zemí zabrzdit na minimum a pak píchnout. Křídla se země ani nedotknou. :wink:


V hlavě se mě verze D-Box a klasika stále převaluje. nevím jestli je D-Box vystužený jenom po náběžce nebo i na spodku křídel. Balast to je pravda, de facto je tak možné používat "více modelů" současně. S tím zapíchnutím to u sebe nevidím, do země špičkou to posílám jenom v případě ztráty kontroly nad modelem ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2021 22:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ještě bych rád věděl, který z těchto modelů se dá lépe opravit. Django je vakuovka a Etalon myslím z balzy a polystyrenu (myslím křídla), tak netuším který je lépe opravitelný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 7:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Petronel píše:
Ještě bych rád věděl, který z těchto modelů se dá lépe opravit. Django je vakuovka a Etalon myslím z balzy a polystyrenu (myslím křídla), tak netuším který je lépe opravitelný.


A co bys na tom chtěl opravovat? Django vydrží neskutečně hodně. Jednou na soutěži v hodně silném větru jsem udělal hvězdu. Jedno ucho se zalomilo tak o 30°. Když jsem to viděl, tak jsem si říkal "to je konec". Ale drželo to. Pro jitotu přes to šla páska se skelným vláknem a už dva roky to s tím lítá. :lol:

Největší oprava byla při špatném vyhodnocení podmínek těsně nad zemí, kdy to šlo se silným větrem v zádech na přistání do čerstvě zoraného pole. Od šutru proražený spodek trupové gondoly - púl hodiny práce s epoxidem a skelnou tkaninou, na prasáka zvenku, takže ani nemusela elektronika ven z trupu. :oops: Pak přebrousit a je to skoro jako nové. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 7:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Petronel píše:

V hlavě se mě verze D-Box a klasika stále převaluje. nevím jestli je D-Box vystužený jenom po náběžce nebo i na spodku křídel. Balast to je pravda, de facto je tak možné používat "více modelů" současně. S tím zapíchnutím to u sebe nevidím, do země špičkou to posílám jenom v případě ztráty kontroly nad modelem ...


Jasně chápu. Píchání je špatně (i když je to letadlo na to stavěné), mnohem lepší je osekat křídlo od nějakého bordelu na zemi. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 7:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2009
Příspěvky: 98
Bydliště: Čtyřkoly
V porovnání těchto dvou modelů má navrch Django, ikdyž zde není důvod myslet soutěžně. Je výkonější, prostě se obecně ve vzduchu udrží déle a více naznačuje termiku a proto bude více zábavnější v aktivním vzduchu, i v pár metrech nad zemí bude jeho snaha dominovat, stejně tak i Tilia a podobné vakuovky na trhu. Opravy a poškození při přepravě bude možná mírně ve prospěch Etalonu, na to je potřeba myslet, ale překážka to není, vakuovka v uhlíku už je držák (otlaky a teplotní stabilita).

_________________
PRESTIGE 2PK UltraLight (1120-1260), Light (1430-1850), Windy (1540-2100), Demon F3F


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 9:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Poptej se u VP Model na DIANGO XL = 3,0m - na rekreační lítání skvělá volba :-)

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 13:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
BoBik_CZ píše:
A co bys na tom chtěl opravovat? Django vydrží neskutečně hodně. Jednou na soutěži v hodně silném větru jsem udělal hvězdu. Jedno ucho se zalomilo tak o 30°. Když jsem to viděl, tak jsem si říkal "to je konec". Ale drželo to. Pro jitotu přes to šla páska se skelným vláknem a už dva roky to s tím lítá. :lol:
Největší oprava byla při špatném vyhodnocení podmínek těsně nad zemí, kdy to šlo se silným větrem v zádech na přistání do čerstvě zoraného pole. Od šutru proražený spodek trupové gondoly - púl hodiny práce s epoxidem a skelnou tkaninou, na prasáka zvenku, takže ani nemusela elektronika ven z trupu. :oops: Pak přebrousit a je to skoro jako nové. :wink:


Jestli to jde opravovat takhle, proč ne. Mě jde spíš o to, pokud se podaří úplně přerazit křídlo, nebo přelomit trup, jaké s tím má kdo zkušenosti, jak to jde opravit. Chtěl bych doplnit letový park o další větroně, tentokrát již ne EPP. Typy f5J se mě líbí, mám jenom obavu z oprav materiálů, které ještě neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 14:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
BoBik_CZ píše:

Jasně chápu. Píchání je špatně (i když je to letadlo na to stavěné), mnohem lepší je osekat křídlo od nějakého bordelu na zemi. :roll:


Ber to tak, že jsem rekreační letec, zápichy neumím. Viděl jsem řadu videí na YT s Djangem, kde s tím normálně přistávali do trávy bez píchání. Proto jsem vycházel z toho, že je to možný a ostatní varianty přistání jsou pro soutěžní piloty, kteří honí body a umístění na bedně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 14:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
mch píše:
V porovnání těchto dvou modelů má navrch Django, ikdyž zde není důvod myslet soutěžně. Je výkonější, prostě se obecně ve vzduchu udrží déle a více naznačuje termiku a proto bude více zábavnější v aktivním vzduchu, i v pár metrech nad zemí bude jeho snaha dominovat, stejně tak i Tilia a podobné vakuovky na trhu. Opravy a poškození při přepravě bude možná mírně ve prospěch Etalonu, na to je potřeba myslet, ale překážka to není, vakuovka v uhlíku už je držák (otlaky a teplotní stabilita).


Díky moc za srovnání obou modelů, to jsem potřeboval :-) Rád bych lovil termiku i u "země", jako již lehce postarší pán mě oči pro vysoké lety tak dobře neslouží. Baví mě pomalé lety, točení na pětníku, termika v pár metrech. Etalon má výhodu ve výběru dvou gondol, pro rekreanty má pan Svoboda větší. Z oprav oproti Etalonu u Djanga mám největší obavu z poškození, D-Box bude pevnější, klasika se zase může naložit balastem. Potom ale babo raď ... Možná vzít B-Box a osadit těžší elektronikou, ale za slabého větru a bezvětří to nemusí být to pravý ořechový. Ale zase pro rekreační poletování nebo malou klubovou soutěž to bude asi úplně jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 14:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
AVALON57 píše:
Poptej se u VP Model na DIANGO XL = 3,0m - na rekreační lítání skvělá volba :-)


To mě vůbec nenapadlo, určitě se podívám, dobrý tip. Otázkou je, z kolika kusů jsou potom křídla. 3 metry jsou ale pro mě ještě v pohodě, s nimi se v bytě pořád otočím :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Django nebo Etalon XL
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 15:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Petronel píše:

Ber to tak, že jsem rekreační letec, zápichy neumím. Viděl jsem řadu videí na YT s Djangem, kde s tím normálně přistávali do trávy bez píchání. Proto jsem vycházel z toho, že je to možný a ostatní varianty přistání jsou pro soutěžní piloty, kteří honí body a umístění na bedně.


Ale jasně, že s tím můžeš přistávat normálně. Já jsem reagoval na to, že jsi chtěl pevnější křídlo, aby jsi neomlátil náběžku při přistání na ne zrovna dokonalém pažitu. No a protože letadlo je na zapichování stavěné, tak mi na ploše, kde hrozí poškození křídla, přijde rozumnější píchat než přistávat "maketově".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz