Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
AVALON57 píše:

Tak jsem špatně pochopil :-( oml. se a přeju krásné polítání !
nic se nestalo, v pohodě. ..:-)

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 14:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Yeah píše:
pořídil jsem si Funraye asi před dvěma měsíci a nelituju toho, je to super stroj, přestože nejsem větroňář ani náhodou...kdo by ještě váhal, může mrknout na moje kratochvilné video, třeba ho přesvědčí :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Z toho vide jsem tak trochu jelen...

Na záběrech z venku má Funray klasickou šedou kabinu.

Na záběrech z kabiny je to ta průhledná, navíc mi kamera přijde dost vysoko na to aby vlezla pod překryt.

Střídáš dvě kabiny? Běžnou a kamerovou? Jaká je ta kamera a kde a jak je uchycená?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
zdzd píše:

Z toho vide jsem tak trochu jelen...

Na záběrech z venku má Funray klasickou šedou kabinu.

Na záběrech z kabiny je to ta průhledná, navíc mi kamera přijde dost vysoko na to aby vlezla pod překryt.

Střídáš dvě kabiny? Běžnou a kamerovou? Jaká je ta kamera a kde a jak je uchycená?


Jestli jsem to identifikoval správně - ta kamerová kabina je bez té průhledné části (to musí docela slušně brzdit), na rychlé lety má pěnovou.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 16:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
je to tak, jak říkáte, hoši :-)

Divočim se šedivou kabinou a točím s tou průhlednou, bez překrytu. Mám kameru YI 4K+, takže mám před "budíkama" nalepenej hranolek EPP a na něm je ta kamera přidělaná. Chtěl jsem, aby byly ty budíky trošku vidět, jakože "kouká pilot". Jak má kamera objektiv k jedný straně, tak to kouká trošku jakoby šejdrem (je to vidět)...

Jestli to brzdí - asi jo, ale ta kamera je dost mastná na to, abych jí ztratil, takže je jenom na "slušné lítání" :-)

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 22:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Taky teď hodně lítám s Funrayem - koupil jsem od Petra ten kousek "Fly Emirates", který je na fotkách v úvodu vlákna. Chtěl jsem ho jako univerzála do auta a nezklamal.
Na kuličky to lítá fakt dost rychle a přesně. Nejvíc se mi ale líbí dvě věci: úžasně rychlé složení a rozložení nacvaknutých křídel a jejich geniální pojistka. Ve vzduchu to křídla nepustí, ať dělám jakékoliv kraviny, ale při tvrdším přistání v blbém terénu nebo zachycení křídlem o trávu vyběhnou křídla bez škrábnutí krásně ven. To nemá chybu :-)

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Tak jsem si udělal v posledních krásných dnech trochu času na seřízení a otestování Funraye, a musím konstatovat, že přes počáteční ne úplné nadšení se můj názor začal s každým letem měnit směrem k nadšení. Letovým projevem se nemůže sice rovnat konstrukčním nebo kompozitovým elektrovětroňům, přece jen se tím vzduchem tak trochu valí, ale jinak je letový projev bezva. Snese celkem pěkné prasečinky, ale dostal mě tím, jak se popasoval s termikou, a jak létal ve větru. Pořídil jsem si ho právě na takové vyblbnutí, a vypadá to, že jsem chybu neudělal.

Letu zdar!

Edit: Jen ta ochrana spodku s kolečkem od Richarda Mrázka (RiMr) - ochrana funguje dobře, ale na posečeném letišti je z toho autíčko - klidně dojede po přistání i padesát metrů. :D :D Ale je to relativně realistické.

Příloha:
20181010_125940.jpg
20181010_125940.jpg
[ 108.06 KiB | Zobrazeno 6393 krát ]


_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
,,přitáhni´´ kolečko at klade odpor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
SKAY píše:
,,přitáhni´´ kolečko at klade odpor

To by bylo škoda, mě se to líbí. A zastavit se dá stále ještě motýlem. :D

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Aby to nebola len samá chvála....
Začal som lepiť uhlíkovú štvorhrannú trubku do trupu a yistil som, že je skrútená do vrtule......
Motorovú prepážku som mal už prilepenú...
Premeral som ju - ohnutá je cca +- 0,5 mm. To by nebol problém... ale do vrtule je 7 stupňov.... to už by zmršilo geometriu....
... koniec trubky
Příloha:
1000026.jpg
1000026.jpg
[ 51.66 KiB | Zobrazeno 6054 krát ]


.... stred
Příloha:
1000027.jpg
1000027.jpg
[ 63.28 KiB | Zobrazeno 6054 krát ]


...začiatok pri motorovej prepážke
Příloha:
1000029.jpg
1000029.jpg
[ 62.13 KiB | Zobrazeno 6054 krát ]



Reklamácia by trvala ktoviekoľko.... keďže nieje krivá, ale "len" zkrútená.... trošku som prebrúsil usadenie v plaste vo chvoste, aby sa dala vlepiť na šikmo, ako ustavovaciu podložku som vlepil 1 mm vrták do rohu a lepiť k plastu bude Purexom, aby vyplnil medzeru.....
Příloha:
1000030(0).jpg
1000030(0).jpg
[ 80.75 KiB | Zobrazeno 6054 krát ]


_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Já měl kit úplně v pohodě, hlavně nic nebylo slepené, vše v samostatných sáčcích. Pokud jsi kupoval kit, a ten měl něco slepené a trubku do vrtule, tak bych okamžitě reklamoval, přece jen to není levný kit.
Edit: Tím vlepením přepážky máš na mysli to, že jsi na trubku do vrtule přišel až po vlepení motorové přepážky?
Nebylo to v návodu tak, že se nejdříve slepí trubka s přepážkou, a tento celek se vlepí potom do trupu?

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
BoŠ píše:
Já měl kit úplně v pohodě, hlavně nic nebylo slepené, vše v samostatných sáčcích. Pokud jsi kupoval kit, a ten měl něco slepené a trubku do vrtule, tak bych okamžitě reklamoval, přece jen to není levný kit.
Edit: Tím vlepením přepážky máš na mysli to, že jsi na trubku do vrtule přišel až po vlepení motorové přepážky?
Nebylo to v návodu tak, že se nejdříve slepí trubka s přepážkou, a tento celek se vlepí potom do trupu?

Mám tiež kit....
... zlepil som trubku s prepážkou.... no a keď som to skúšobne vložil do trupu - videl som, že to nieje v rovine....
Tak som to premeral na stole... viď foto....
Ak by bola trubka krivá - to by som reklamoval... to skrútenie sa dá opraviť..... tak som to neriešil....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Ok

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 15:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
BoŠ píše:
Ok

Nemáš niekde zapojenie MPX konektorov v krídle?
Podľa tohto obrázku https://www.lindinger.at/en/airplanes/a ... y-complete
je to vidieť len z jednej strany. Zaujíma ma, či spodné dva piny oproti napájaniu sú nezapojené, alebo prepojené na plus a mínus...

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
lubo1 píše:
Nemáš niekde zapojenie MPX konektorov v krídle?
Podľa tohto obrázku https://www.lindinger.at/en/airplanes/a ... y-complete
je to vidieť len z jednej strany. Zaujíma ma, či spodné dva piny oproti napájaniu sú nezapojené, alebo prepojené na plus a mínus...

Já jsem si konektory pájel sám, mám to zapojeno 2x3 vodiče . Na obrázku z odkazu to vypadá, že mají zapojeny jen dva signálové piny, dva napájecí jsou pak společné.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funray
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Nazdar páni.
Riešim pohon -motor NTM 3542/1250 ot.
Aký pohon (motor vrtuľa) a aké napetie /prúd, prípadne otáčky máte u Funraya???
Na trojčlánok to berie s vrtuľou AE 9/5 cca 35A - točí cca 11000 ot. pri vrtuli AE 10/6 to točilo tiež 11000 s prúdom 47A a pri slabšom Aku 10500 ot pri 43A...
Pripadá mi, že by stačila aj tá 9/5... nebude to kolmolet, ale na polietanie by to mohlo stačiť....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz