Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

Indián - Topmodel cz

úte 06.03.2018 14:37

Zdravím. Docela mě zaujal model Indián od firmy Topmodel.cz
Chtěl bych skladné lehké letadlo s plnou mechanizací, slušnou pronikavostí, torzní skříní tzn, ne kompozit. Máte s tímto airoplánem někdo zkušenosti? Co se týče kvality, tak v ruce jsem pár topmodel výrobků měl a neměl jsem žádné výtky. Spíš mi jde o letové vlastnosti.
https://www.topmodelcz.cz/index.php?&de ... l&id=88372

Re: Indián - Topmodel cz

sob 17.03.2018 18:31

Známý ho myslím má, ale vlastnosti nevím.

Re: Indián - Topmodel cz

pon 19.03.2018 12:34

Plnú mechanizáciu krídla to nemá, lebo klapky sú riadené iba jednym servom. Takže mix ako dvojité krídielka nepoužiješ. (ale to sa dá oželeť) Mal som Siestu, lietala krásne (tam je 4 servové krídlo) a zvládala aj ten niaký citlivý premet, pokial som to neprehnal v dosť silnom vetre a nesklopila krídla. Vedela sa aj pekne rozbehnúť. Toto bude niečo podobné. Profil a stavba krídla cca. to isté, chvost myslím že ten istý. Má trochu väčšie plošné zaťaženie, takže bude rýchlejší, ale zase lepší do mierneho vetru (prenikavosť). (tak do 5m/s) S porovnaním so Siestou má výhodu novej gondolky do ktorej sa v pohode zmestí obežka 28mm a zdá sa my podla obr. aj pevnejšiu, masivnejšiu stavbu krídla. Ja osobne by som sa toho nebál, Topmodel má krásne, pekne lietajúce modely a máš ND po ruke. Já uvažujem do budúcna o Enigme, ale tá cena.

Re: Indián - Topmodel cz

pon 19.03.2018 14:06

https://www.topmodelcz.cz/index.php?&de ... &id=107662

Tady ji mají ve slevě.

INDIAN je pěkný model za mě tedy s klasickou směrovkou a výškovkou.
Loni jsem o něm taky guglil a v životě jsem neviděl tolik Indianskych topmodelek. :lol: Prakticky se o něm dá sehnat promálo informací.
Odeslat odpověď