Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blanik L13 FMS 1500mm
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 20:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Ahojte. Má tu niekto tento model? Kúpil som ho, nový, a už banujem kúpu a to ani neletel.

Problémy:
- osadenie výškovky - je na 2 polovice, obe skrutkované z boku. Aj keď som ju doskrutkoval na max, stále sa hýbala. Riešením bolo, že som ju natvrdo zalepil.

- krídla- buď mám vadný kus, ale absolútne to nepasuje, na ten plastový úchyt , ani na osadenie do trupu dobre nepasujú. Pripadá mi ,že tá vzpera - taký tyčka v krídle, je dlhšia ako má byť a moc pretŕča z krídla. Navyše, ako vzpera je gulatina, kovová, ktorú keď aj osadím, kým nasuniem druhú polovicu krídla, gulatina sa voľne točí a nieje možné dosiahnuť tvar, aby krídla išli do V ako majú. Uchytenie krídel spolu na konci je cez plastovú spojku. Prvé spojenie a rozpojenie, a už som musel lepiť plasty do ktorých sa zasúva druhé kridlo.....

Buď mám nevydarený kus alebo ten model je "o ničom".

Ak som nadával na čísnkeho blaníka, že treba skrutkovať 8 skrutiek pri skladaní na lietanie, tak už sa musím číňanom ospravedlniť. Po prvej skúsenosti s FMS, je čína úplne úžasna, tam aspoň všetko pasovalo, a nebol žiadny problém............. Mám/mal som viacero modelov FMS, toto je asi najblbší čo od nich mám, maximálne nevydarený z môjho pohľadu.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blanik L13 FMS 1500mm
PříspěvekNapsal: pon 26.02.2018 7:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj,

nemáš vadný kus, bohužel je to špatný model. Kulatina se mě sice neprotáčela, ale najít vzepětí křídel je trochu problém. Uchycení křídel k sobě plastovou spojkou je porod, horší systém snad ani neexistuje. Prostoru uvnitř málo, bublinky jsou hodně měkké. Je to škoda, model sice není klasickým větroněm, ale lítat by mohl rozumně. S FMS končím, měl jsem dva kusy a oba dva jsem musel hodně dodělávat ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blanik L13 FMS 1500mm
PříspěvekNapsal: pon 26.02.2018 10:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Ahoj, áno, už som to tiež zistil.

Výstuhy v krídle boli dlhšie ako mali, preto krídla nepasovali. V predajni mi to potom nejak zarezavaali, mali k tomu veci.

Tak isto čo sa týka výškovky, tak to uchytenie sa mi nelúbi. Naskrutkoval som ju, a nedržala dobre, som ju napevno zalepil.

S tou trubkou súhlasim, nechapem preco pouzili gulatu. Akoby nemohli aj hranatu vzperu spravit, aby to bolo jednoduchšie.

Jak som ho začal skladať, som začal aj lutovať že som ho kúpil.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz