Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 7:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
"díky bohu vyšlo a nebylo to hned při prvním startu--přistání na srágoru." No jo, ale správná V1 by měla být po prvním přistání na srágoru. A s ní všechno v okruhu několika desítek metrů. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2018 22:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Pozor na Parametry uváděné výrobcem a dodavatelem se nedá vůbec spoléhat!!! :!:
Byl jsem nemile překvapen, protože jsem model vybíral, tak aby se mi složený vešel napříč do auta nebo při sklopení 1/3zadních sedadel podélně do kufru.

Prostě jsem chtě jen otevřít dveře a hodit kufr na sedadla, nebo s dětmi na zadních sedadlech dát letadlo podélně.

Výrobce uvádí celkovou délku letounu 1510mm. Když jsem nalepil směrovku a namontoval kužel od Astry model měří cca 1605mm = cca o 10cm delší než uvádí!!!

Že bych něco blbě slepil?!? :oops: Nebo jsem přehlédl výrobní tolerance ±10cm :lol:

Model se mi tedy nevejde napříč do auta.

Snažím se nahnat každý cenimetr, zatím není jisté, že se mi letoun vejde do auta alespoň podélně. :evil: :evil: :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2018 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Teda nic ve zlém, ale nemyslíš,že z toho děláš rocket science??
Koupil jsi si dýhopolyš ero na rekreační blbnutí, ale vyvádíš tu jako by jsi koupil double carbon dělo za 60 litrů...:-) :-)
Na jednu stranu tě chápu a právě proto s jednou vyjímkou si dyhopolyš asi nikdy nekoupím. Ono se jaksi předpokládá,že u těhle modýlků se s tím nikdo moc nesere. Taky to nestojí raketu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 19:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ono se tak predpoklada, že se s tim nikdo nesere.... :?:
Prvne jsem jsi rikal, ze jsi prestrelil a pak jsem nasel toto video a fakt ze jo :roll:
https://m.youtube.com/watch?v=T_2Cch2-UWM


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 0:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Velmi zábavné video :lol:
Vzbuzuje ve mně obavy o příčetnost autorů natočeného "záletu" :P

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
No když vidím idiota co to éro hází jako tužku (drží palci pod křídlem) tak bych mu jednu vlepil.
Tyto hračky se hází takto..

Předesílám,že Big ceres je taky 4kg hračka.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 18:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Nechapu proc tomu rikas hracky 4kg /4m.Fakt o tom premyslim i ve spojitosti s,, nekrologem,, Martina Pilneho, kdyz se mu rozletel unasec vrtule na Ceresu.
Ja tedy kolem sebe nemam tereny na takove ero,auto by jsem mel, ale prostor v lufte ne. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
A co jako modýlky jsou??? Hračky..nic víc.
A je fuk jestli je to 30kg na turbínu, nebo 6m maketa.
Dokud v tom nesedíš..je to jen hračka.
PS..to bydlíš na Manhattanu, že nemáš místo na létání? Tyhle třeba i 4m větroně moc místa nepotřebují.
Já si lítám na zahradě...místo na přistání 25x35m..a i tam prdnu třímetrovku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 19:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Jojo prdnout jde vsude vsechno,ale jednou se ucho utrhne.
https://goo.gl/images/mB7eTE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Promiň, ale nějak asi nechápu tvé myšlenkové pochody.
Bavíme se tu o modelech !!! Né o skutečném létání. S modýlkem když budu třískat o zem, je to naprosto jedno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 18:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Hola hola, taky mi promin. Tve videa z pristani na zahradu znam. Jestli je ti 4 m/4kg hrackou o maketach a jetech dle tveho nemluve, se tady dost dobre rozepisovat nemuzu.Ctu vlakna, jak vyuzit lahvicku od Herkulesu na palivovou nadrz. Nemyslim si, ze investice do modelu nekolik desitek tisic je hrackojidni zalezitosti. Pro tebe, jiste schopneho cloveka asi ano.
Ta tva pristani beru coby blaznivy extrem, neco jako skok po hlave z mustku misto do bazenu do vymackane hadry! Staci jeden termicky poryv a jsi v r.i.t.i. a zametas trsatka.Samozrejme, že zadna skoda bo hracka!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
HONZIK 22 píše:
Hola hola, taky mi promin. Tve videa z pristani na zahradu znam. Jestli je ti 4 m/4kg hrackou o maketach a jetech dle tveho nemluve, se tady dost dobre rozepisovat nemuzu.Ctu vlakna, jak vyuzit lahvicku od Herkulesu na palivovou nadrz. Nemyslim si, ze investice do modelu nekolik desitek tisic je hrackojidni zalezitosti. Pro tebe, jiste schopneho cloveka asi ano.
Ta tva pristani beru coby blaznivy extrem, neco jako skok po hlave z mustku misto do bazenu do vymackane hadry! Staci jeden termicky poryv a jsi v r.i.t.i. a zametas trsatka.Samozrejme, že zadna skoda bo hracka!


Investice do modýlku (nebo jakékoli jiné hračky) je de fakto zbytečná (když se to vezme absolutně).
Za komančů se říkalo...co by se za ty prachy nabaštilo dětí z Ugandy :-) :-)
To víš,že to nechci rozmlátit, to není nikdy účel. Na zahradě přistávám jen pokud je vítr S, SZ, SV jinak ne. Takže to neber tak,že jsem magor co tam s tím plácne vždy a za každou cenu..to ne.

Ale zpátky k Epsilonu.
Podle mne docela hezké éro, za nijak dramatické peníze (vzhedem k velikosti). Na nedělní polétání, proč ne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 18:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Kdyz se to vezme absolutne, tak mas samozrejme pravdu,ale kdyz se to vezme konkretne, tak by jsme se bez toho naseho konicku zblaznili.
A ze snad kazdemu z nas ukapla nekdy slzicka nad rozbitym erem nebo se vytahly zapalky a ani domu se to neneslo, to je taky fakt. Takze uplne bez ceny ty hracky nejsou. Kazdopadne to ma cenu casu, ocekavani, nadeji teseni se a to je kolikrat nevycisletelne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
[quote="graup15"]No když vidím idiota co to éro hází jako tužku (drží palci pod křídlem) tak bych mu jednu vlepil.
Tyto hračky se hází takto..

Dalibore, ten strejda z toho PL. videa to přistání evidentně nezvládl. A co se týká těch idiotů, co to drží jako tužku, tak já k nim patřím taky. Hážu si tak sám třímetrovku skoro 3kg těžkou, protože mám omezený pohyb v zápěstí a za křídlem bych to neudržel. Ale díky za námět, konečně vím, jak to hážu. Jako idiot. A to už pěkných pár desítek let. O těch co to hází předpisově jako Ty, bych si mohl myslet něco podobného, co si myslíš o mě, ale nemyslím. Každý podle sebe, jak mu to pasuje.
To jen tak, že sem se nudil :mrgreen: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsilon XL3 4000 mm (Staufenbiel)
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Nemyslím si to o tobě!! Ale házet to jako tužku je prostě špatně. Už jsem viděl několikrát (podobně jak na tom videu) jak se ruka smekla a bum, nebo v horším případě..(stalo se mně osobně) mi sklouzla ruka , ale dopředu a prošla vrtulí. Spravilo to tenkrát pár stehů..naštěstí!! Víc mi sralo,jak je vysílačka od krve.
Když to držíš za křídlem a celou dlaní, tak se tohle těžko stane. A čím větší výkon pohon má, tím se problém stupňuje.
Tak proto.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz