Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
patamatix píše:
Ale jo balkon mám :) Ale nemám ani základní vercajk...

Ono na takové "obyčejné" stavění toho moc nepotřebuješ. Stačí lupenková pilka, nějaký ten pilníček, něco typu Dremel, hobby hoblík NAREX, nějaké pravítko (aspoň 50 cm), balsoříz a trojúhelník s pravým úhlem. Pokud bys chtěl později dělat něco většího a maketovějšího, tak bys musel samozřejmě vercajk postupně rozšiřovat. Dělám to stejně. Ale po pravdě, dílničku mám ve sklepě. Bohužel sklep je relativně malý, to také omezuje velikost mnou stavěných modelů a možnosti jejich skladování.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 13:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Souhlas, já se taky ke stavění nemohl dokopat, ale přes prázdniny jsem posháněl/povyráběl a jak se mi teď hezky staví. I balsoříz jsem nakonec dal dohromady a oproti řezání nožem je to paráda. Jen ten balkon mi chybí, přes léto jsem brousil v parku a teď chodím do sprchového koutu :D

Kdybych si měl vybrat teď, tak ten hoblík využiju třeba víc, než toho Dremlíka. Tedy přímo ve stavbě, na různém dalším kutění zase uplatnění najde..

Co třeba Vosa - pokud trváš na elektro, dá se s pylonem..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 15:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
A co třeba konstrukční vekovu Čajku - http://www.vekamodel.cz/historici/ ? Dal jsem tam "celou stránku", má tam toho víc, ale Čajka je velmi elegantní.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 15:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Vaccc píše:
Jen ten balkon mi chybí, přes léto jsem brousil v parku a teď chodím do sprchového koutu :D.


Brousit se dá i v obytné místnosti, chce to připravit ještě před broušením vysavač, aby se to nerozneslo - vysát okamžitě, pomalu aniž bys vstával, nefoukat do toho, ale spíš oklepávat atd..
Ideální to samozřejmě není, ale zas tak extrémní bordel to taky není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 15:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
tomashr píše:

Brousit se dá i v obytné místnosti, chce to připravit ještě před broušením vysavač, aby se to nerozneslo - vysát okamžitě, pomalu aniž bys vstával, nefoukat do toho, ale spíš oklepávat atd..
Ideální to samozřejmě není, ale zas tak extrémní bordel to taky není.
Já vim, ale to je problém i u nás, neb máme jen takové malé prdítko na baterky, co toho moc nevysaje.. ale sprcháč je v cajku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
keď konštrukčne tak niečo "retro" inak si dokážete aj sami navrhnúť krabico let. To je môj "krabico let" len krídlo je z polystyrénu polepené preklepovím papierom a lakované liehovým lakom.


Přílohy:
Snímka001.jpg
Snímka001.jpg
[ 96.47 KiB | Zobrazeno 2985 krát ]

Snímka002kra.jpg
Snímka002kra.jpg
[ 94.52 KiB | Zobrazeno 2985 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
ingwarr píše:
keď konštrukčne tak niečo "retro" inak si dokážete aj sami navrhnúť krabico let. To je môj "krabico let" len krídlo je z polystyrénu polepené preklepovím papierom a lakované liehovým lakom.



To je docela výzva :)

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Jestli jsi nic nestavěl tak bych svůj návrh nedoporučoval. Rozcvič se na rozsypu.
Rozsyp tě ničím nezdržuje, když si nachystáš věci předem prostě jedeš a je to vidět pod rukama.
Moje zkušenost..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
skybreaker píše:
Jestli jsi nic nestavěl tak bych svůj návrh nedoporučoval. Rozcvič se na rozsypu.
Rozsyp tě ničím nezdržuje, když si nachystáš věci předem prostě jedeš a je to vidět pod rukama.
Moje zkušenost..


To bylo myšleno s nadsázkou :)
Samozřejmě rozsyp bude první.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
jestli se toho neboji ja po par a1 a3 si postavil vlastvi RC dvoumetrovku s crd profilem a vop bez nosniku v obchode mi rekli jak udelat nosnik 3x8 smr stojinu dvojka balsa oracover a litato paradne do dneska......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 14:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Zdravím pánové, rád bych toto téma oživil. Také bych rád již dospělý model, konkrétně nějaký elektrovětroň s rozpětím min 2metry. Doposud jsem létal jen s EPP. Vím jen, že se určitě nehodlám pouštět do stavby, takže kompozit, přemýšlel jsem již o hotovém modelu, v merku mám modely od JP Models (ION NEO, ale v kuloárech se povídá o nástupci na ION PRO+, který by měl být pomalejší a více na termiku), ale taky mě oslovily modely od Valenta model. Ovládání modelu mám myslím že v merku, víceservové křdídlo si napípám taky, mixy na výškovku problém nejsou.

Je tato cesta ideální? Popřípadě co by jste jako "dospělý" model doporučili vy? Nebo jakou jakou cestou jít, budu rád za nasměrování, cestičku si už vyšlapu sám :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 18:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
petr1990 píše:
Zdravím pánové, rád bych toto téma oživil. Také bych rád již dospělý model, konkrétně nějaký elektrovětroň s rozpětím min 2metry. Doposud jsem létal jen s EPP. Vím jen, že se určitě nehodlám pouštět do stavby, takže kompozit, přemýšlel jsem již o hotovém modelu.

Na takový přechod bych osobně doporučil modely od Leoše Svobody: http://lsmodel.cz/index.php
Skvělá letadla za výborný peníz, s Leošem navíc skvělá domluva na čemkoliv.

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 1:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Z EPP na ION no neviem? Podla mňa dosť rýchle (hot) na to že sa ti budú klepať kolena. Skôr niečo od toho Leoša, alebo od Reicharda. Pekne lietajú aj modely od Top Model. Výber je veľký, záleží či chceš skôr ísť do thermiky, alebo skôr rýchlosti a akro. Ale na začiatok skôr viac účelový model napr. Challenger, Slávia, Electra Pro (Top Model). Classic robia aj s Kl. (Reichard) atď.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 7:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Zkusil jsem oslovit pana Svobodu, tak uvidíme, děkuju :-) Již v minulosti jsem byl v kontaktu s panem Paláčkem z JP Models a ten mi IONa rozmluvil s tím, že na letošní sezonu chystá model nový, s jiným typem křídla, ale stejným rozpětím, který by měl být pomalejší a vhodnější do termiky.

Sám se nepovažuji za akrobata, ale přece jenom bych byl rád za vyšší odolnost, uvažuji o rozpětí do 3 metrů. Můj požadavek na všechny výrobce je osazení modelu včetně komponentů, v tomto mi vyšel zatím vstříct pan Paláček, tak uvidíme.

Co se týče LS Model, oslovil mě "nový" model pro sezonu 2017 - Etalon 3000, popřípadě Vektor XXL, to jsou krásné větroně. Sám přemýšlím jestli zvolit něco univerzálního, což by nástupce IONa bezpochybně byl a nebo jít cestou 3metrovek vhodnější do termiky a na svah.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 8:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
petr1990 píše:
Můj požadavek na všechny výrobce je osazení modelu včetně komponentů


Myslím že ti po dohovore bude ochotný každý výrobca osadiť model. A má to výhodu, že ti ponúknu overené osadenie a nemusíš laborovať pokiaľ ťa to nebaví, respektíve niesu podmienky. (čas)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz