Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 11:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
skybreaker píše:
Podle mého skromného názoru dynamický větroň nebude nikdy z EPP a rovněž zmenšenina velkého vzoru.


No to tu nikdo netvrdí :mrgreen:

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 17:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
http://www.reichard.cz/modely/elektrovetrone/surikata/
HOLA hola. Kdyby jsi krapet slevil z rozpeti tak tento model je nadherny. Asi mi ho najezi Jezisek. Na ,,jutubku.,, jsou letovky a stavba je na rajceti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 17:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
HOLA hola a kdyby to mela byt dvoumetrovka tak od topmodelu Adriana.Nevadi li ti motylek.http://www.topmodelcz.cz/index.php?desk ... tail&id=93


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 18:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
jimi-m píše:
eeee, tak já do něj raději nepůjdu. S mými, ne více jak ročními zkušenostmi, bych to jistě poslal někam do pole. Model je to hezký, ale ta plocha křídla opravdu malá na tu váhu. Adrenalinové létání pro mne nebude :mrgreen: Viděl jsem pár videí a přečetl pár článků a počkám si raději na něco s menším plošným zatížením. :oops:

Plošné zatížení (v kombinaci s profilem apod.) je zodpovědné za minimální rychlost. Ale to, co se stane pokud zpomalíš pod tuto rychlost, už udávají jiné věci. Např. poloha těžiště nebo úhel náběhu křídla v různých vzdálenostech od trupu.
Pokud je u trupu větší úhel náběhu než na koncích křídel, tak při zpomalení se letadlo pouze prosedne. Pokud je to naopak, tak se letadlo sklopí na jednu stranu a začne vrtat.
To je ostatně důvod proč se vztlakové klapky umísťují k trupu nebo proč někteří modeláři často havarují, když použíjí křidélka na koncích křídel jako flaperony (a pak se hrozně diví).
Jinak vyšší plošné zatížení většinou znamená pouze svižnější letový projev a klidnější chování za větru ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 18:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.6.2014
Příspěvky: 98
Bydliště: Zábřeh
Volil bych proximu od reicharda, mám ji a je moje nejpoužívanější letadlo, dá se dat do auta na zadní plato dveří. Lítá paradne ...

_________________
Proxima II, Beta major 3m, Shark 6m, VSO-10 4m, Velox krill 80ccm, ocelot, minicorado .. Frsky Horus


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 20:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Grugh píše:
Plošné zatížení (v kombinaci s profilem apod.) je zodpovědné za minimální rychlost. Ale to, co se stane pokud zpomalíš pod tuto rychlost, už udávají jiné věci. Např. poloha těžiště nebo úhel náběhu křídla v různých vzdálenostech od trupu.


U těch menších polomaket skutečných větroňů je hlavní průser strašně malá hloubka křídla (hlavně konců, ale ono to není nic moc ani jinde).
Reynoldsovo číslo je tragické a proudnice se trhnou strašně snadno (proto ty zmiňované turbulátory atd., které to trochu maskují).
V podstatě nic z toho nelétalo pořádně, není náhoda že tyto polomakety z Hobbykingu prakticky úplně zmizely. Polomaketa štíhlého ASW či DG pořádně funguje až tak od 3,5m rozpětí, raději ještě více, jinak je to nouzovka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 20:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Je mi to jasné, prostě něco s hlubším křídlem. Budu tedy sledovat bazar pečlivě :-) Díky všem za tipy

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 5:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Nebo pokud netrvas na plne mechanizaci, tak supr ero je Filip 600 sport. Ja ho mam, trosku jsem vyztuzil trup, protoze jsem myslel, ze to nak brutalne namotorim, nicmene nakonec je v tom pohon kolem 500watt a lita to fakt pekne. Umi to letet docela rychle, zvlada to vsechny zakladni akrobaticke obraty a zaroven to umi letet i neuveritelne pomalu, ze se divim, ze se to jeste nesvalilo na drzku...Do vyvrtky to nepada. Ale je to dvojmetrovka. Nicmene ja jsem s tim spokojenej.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
jimi-m píše:
Ahoj kolegové. Rád bych si pořídil elektrovětroň s rozpětím 2m a více z dospělého materiálu. Tedy už žádné EPP. Nejsem žádný honič termiky, ani rychlostní šílenec, rád bych tedy něco předvídatelného a univerzálního s vyšším rozsahem rychlostí, z čeho budu mít radost.

Požadavky: skladné, plná mechanizace křídla, ideálně na 3S, dobrá klouzavost, velké stoupání. Prostě model pro zábavu.

Je prosím vás třeba toto vhodná volba?
http://lsmodel.cz/index.php?page=model&model=amper

Děkuji za rady


Kolik do toho chcete investovat?

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 7:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Asi tak 5000 max. Samozřejmě že bazarovku.... :-)

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 8:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
jimi-m píše:
Asi tak 5000 max. Samozřejmě že bazarovku.... :-)

Ještě mně napadla Ariane V6, nová je do 5 tis. s klapkama, sice vypadá jako super dělo, ale když není moc těžká, tak chytá i termiku. Je tu o ní vlákno.
Vybavení stačí i čína.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 8:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
semi píše:
Ještě mně napadla Ariane V6, nová je do 5 tis. s klapkama...


Ariane mám v garáži... aktuálně rozbitou, je to splašené hovado :mrgreen: .... Já myslel 5000 včetně vybavení. Vybavit to neumím, hlavně co se týče výkonu motoru, jeho vyosení, volby vrtule, atd... :oops: Letadla nestavím, jen létám. Prostě potřebuji již hotový zalétnutý výrobek :lol: :lol: :lol:

Je to holt se mnou těžké, ale i tací jsou :roll:

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Citace:
"jimi-m" Ariane mám v garáži... aktuálně rozbitou, je to splašené hovado :mrgreen: .... Já myslel 5000 včetně vybavení. Vybavit to neumím, hlavně co se týče výkonu ..


Jo, máte ji v popisu. Jak moc je rozbitá?
Do 5 tis. to bude těžké :(

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 8:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Ten Filip Sport je vyborny, mam ho doma.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 8:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Ariane zahučela čumákem do pole, předtím než vystřelila asi 50m do nebe. Takže se spálil regulátor (nějaký JETI). Jelikož je motor dvoudrátový a tyhle regulátory jsou drahé, nekupoval jsem nový. Navíc je motor až příííííííliš těžký (taková velká tlustá kráva). Trup jsem opravil, měl drobné praskliny, křídlo bylo také mírně popraskáno, pravděpodobně jsou to jen kosmetické vady, jnak drží. Utržené křidélko jsem přidělal zpět, vnitřnosti nahrnuté do přední části jsou již také na svém místě (servo, táhla). Jako o no by to létalo, ale nemám ten regulátor a tento motor tam určitě dávat nechci... Vlastně nevím teď co s tím..

Momentálně je k tomu přidělán aerodynamický čumák a trocha závaží, s tím že to někdy vyzkouším na svahu. No, ještě jsem se k tomu nedostal :mrgreen:

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz