Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
jestli mohu, tak IonPro + je skvělý model. Mám jej na vydovádění. Na 3S je to slušný živý model, který umí i pěkně pomalu. A výhoda je, že se do něj vejde skoro každý motor a dělené 2 metrové křídlo. Mohu jen doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 6:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Tak ona fajn je i ta Optima. S vetsim kridlem to tu termiku umi taky. Ja mam teda tu mensi a je to supr vec na vyblbnuti v perfektni kvalite a je to uplne blbovzdorny letadlo...kam to posles tam to leti...jen to ma trosku vyssi minimalku,ale ja to mam dost nalozeny. Jedina nevyhoda je asi ten porod, ze to nema kabinu,tak musis pri vymene baterky sundat kridlo a trosku je pakarna nacpat do toho frnaku bez kabiny motor. Ale je to proste overena konstrukce, ktera leta. Pokud teda nechces kompozit. Ale je to trosku drazsi. Jinak jako naprosty univerzal, ktery je za rozumny peniz s dobrymi letovymi vlastnostmi, neni to teda zadny superbrus,ale proste univerzal je ten Filip 600 S, ktery mam a mohu doporucit. Nebo pry pekne lita i ten Extreme od Azero. A pevne verim tomu, ze pekne bude litat i ten Olympic od Topmodel, ale ten zatim spi v krabici

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 10:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Tak jsem se rozhodl, že dám ještě šanci Arianě V6. Vykuchal jsem motor s elektronikou ze Swische. Je to jakýsi Mega s vysokými otáčkami a celkem malou vrtulí. Swish s ním startoval kolmo z ruky, tak by to mohlo stačit i na Ariane. Nová motorová přepážka byla samozřejmě potřeba také. Spíchl jsem ji z duralového plechu 2mm asi za hodinu a vlepil místo odfrézované původní 4-minutovým epoxidem. Kužel je o něco málo menší než průměr trupu, ale trámec je dostatečně dlouhý, aby se vrtule točila kolem čumáku i složená. Baterii 2,2Ah jsem musel nacpat až do čumáku. V pohodě tam dám i 3,3Ah, ale chci začít s lehčí.

Teď už jen počkat, až přestane pršet a doufat, že všechny mé opravy trupu a křídla vydrží :-)


Přílohy:
IMG_20170915_200301.jpg
IMG_20170915_200301.jpg
[ 62.81 KiB | Zobrazeno 1926 krát ]

IMG_20170916_111117.jpg
IMG_20170916_111117.jpg
[ 52.36 KiB | Zobrazeno 1921 krát ]

IMG_20170916_111159.jpg
IMG_20170916_111159.jpg
[ 58.24 KiB | Zobrazeno 1921 krát ]


_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 16:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Vzdyt to mas vychatane v levo mas trup z lehouse v pravo z rychlouse a do stredu bych picnul jen neco ve stylu kadeta nebo surikaty a je to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 16:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Já prodávám tu Optimu, kdybys chtěl.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 16:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Ta optima je defakto to samé, jako Ariane. S tvým omotorováním ale větší běs. Uvidím, jak mi půjde s ní...

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Arianu s Optimou nejde srovnávat, i když Optima taky lítá dobře. Ale Ariana je trochu jiný level.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 6:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
No ja mel aj Ariane, ta umi aj termiku, ta optima tolik ne. Nicmene po zraneni ruky, jsem ji prodal, protoze byla uz na me moc rychla. Proto je i v tej mej Optime,ten pohon,co tam je. Neni to naky supr rychlik, v kluzu to leti rychleji nez na motor,ale kolmo vzhuru to vytahne bez problemu, ne tak rychle ale vytahne. Jinak co se tyce poslusnosti a letoveho projevu v obratech me to prijde dost podobny jako ta ariana.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
jimi-m píše:
Tak jsem se rozhodl, že dám ještě šanci Arianě V6. Vykuchal jsem motor s elektronikou ze Swische. Je to jakýsi Mega s vysokými otáčkami a celkem malou vrtulí. Swish s ním startoval kolmo z ruky, tak by to mohlo stačit i na Ariane. Nová motorová přepážka byla samozřejmě potřeba také. Spíchl jsem ji z duralového plechu 2mm asi za hodinu a vlepil místo odfrézované původní 4-minutovým epoxidem. Kužel je o něco málo menší než průměr trupu, ale trámec je dostatečně dlouhý, aby se vrtule točila kolem čumáku i složená. Baterii 2,2Ah jsem musel nacpat až do čumáku. V pohodě tam dám i 3,3Ah, ale chci začít s lehčí.

Teď už jen počkat, až přestane pršet a doufat, že všechny mé opravy trupu a křídla vydrží :-)

Dobré rozhodnutí, nechat takový stroj ležet ladem je škoda.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 16:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
*********************************

Ahoj lidi, tak jsem vyzkoušel tu Ariane, sice vehementně foukalo, ale dal jsem to. Jen ten pohon ze Swishe je celkem slabý, proti větru to mělo co dělat. Je tam Mega 16/15/4 s sklopnou vrtulí Graupner 6x3 a 3-článek.

Z předchozího pohonu mi zbyl trámec s dírou 5mm a sklopná vrtule Aeronaut Cam Carbon 10x8 (16000 otáček). Doporučil by mi prosím někdo vhodný pohon k této kombinaci? Aby to bylo tak 2x silnější než stávající osazení ... předpoládám, že se to bude řídit vypočteným tahem??? ..... vůbec ale nevím, která bije :roll:

Do pohonu nechci moc investovat, jsem rekreační letec, může to být třeba i Turnigy. Podmínka je hřídel 5mm, přední montáž, innruner, váha kolem 150g. Baterie budou lipo 3-článek, od 2,2 do 4Ah. Všechny mají 25C. Ariane bez pohonu a baterie váží cca 630 gr.

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Naposledy upravil jimi-m dne stř 04.10.2017 22:12, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 6:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
jimi-m píše:
Ahoj lidi, tak jsem vyzkoušel tu Ariane, sice vehementně foukalo, ale dal jsem to. Jen ten pohon ze Swishe je celkem slabý, proti větru to mělo co dělat. Je tam Mega 16/15/4 s sklopnou vrtulí Graupner 6x3 a 3-článek.

Z předchozího pohonu mi zbyl trámec s dírou 5mm a sklopná vrtule Aeronaut Cam Carbon 10x8. Doporučil by mi prosím někdo vhodný pohon k této kombinaci? Aby to bylo tak 2x silnější než stávající osazení ... předpoládám, že se to bude řídit vypočteným tahem??? ..... vůbec ale nevím, která bije :roll:

Za kolik a na jakou baterku (počet článků, kapacita, vybíjecí proud)?
Kolik celkově váží ?

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 7:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Ahoj, specifikaci jsem doplnil do předchozího zadání, až na ten vybíjecí proud, to netuším jak určit...

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 8:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/MEGA-ACn-22-30-2/792272/ na 10x6.
Ale jsou tu povolanější na stanovení pohonu, toto je jen můj rychlý tip podle zadání.
Jinak perfektní bude nějaká Mega s vyšším kv + převodovka.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
tak vzhledem k tomu, že se Mega dá docela bez problémů přetížit, bych bez rizika dal vrtuli 7/6 Aero Carbon s trámcem 32mm. Ariana myslím širší trámec nepotřebuje. mělo by to brát nějakých 33A, tah okolo 880g a rychlost kolem 154 km/hod. To přetížení 33A není vůbec nic drastického, během letu se proudy sníží podle úrovně vybití baterie.
Nebo 5,5/5,5 Graupner speed. Tam budou proudy okolo 27A, rychlost okolo 166 km/hod. a tah asi 600g, ale není to sklopka.
Ten tah v obou případech bude stačit.
Vzhledem k tomu, že Ariana je skutečný hotliner, ne jen jako, by si zasluhovala silnější motor. něco s vyššími otáčkami a menší vrtulí s větším stoupáním. Ale i tak to může mít zajímavý projev.
Když jsem si Arianu kdysi koupil, tak to byl docela adrenalin, po V2 větroních. Je to divočák.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 19:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Ahoj lidičkové,
hledám si tedy na vlastní pěst na webu vhodný motor a padlo mi do oka toto, co na to říkáte?
http://www.mvvs.cz/elektromotory.html typ #2045 MVVS 3,5/960
Velikost do trupu, průměr hřídele i doporučená vrtule sedí :-) Nebude to ani moc těžké a v případě požadavku na vyšší výkon pořídím 4-článek 8)
Holt to nebude HOTLINER jaksepatří, ale výkonnější než s tou Megou 16/15/4 to bude jistě, ne? :mrgreen:

Regulátor stačí doufám 50A? TO nevím, jak spočítat. Maximální zatížitelnost motoru je 35A, tak raději nějakou rezervu. Nebo to je až příliš?

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz