Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 6:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2018
Příspěvky: 14
Bydliště: Mořkov
Ahoj, chtěl jsem si vyzkoušet řezání odporovkou a dospělo to do té fáze, že jsem z XPS nařezal díly na éro v zásadě na první-druhý pokus (jak co).. vzhledem k tomu, že šlo primárně o laborování s pilou, tak jsem rozměry, poměry a úhly začal řešit až jak jsem to měl na hromadě.. chtěl bych vás tímto, jako jistě zkušenější, poprosit o názor zda to bude lítat, připadně kde ubrat/přidat, dokud to není slepnutý, aby to lítalo pěkně.. cílem je hodné letadlo (začátečník), co bude pěkně plachtit, ale nemám ambice na termického větroně.. cílová váha 800-900g, tj. plošné zatížení 17,5-19,5g/dm2 a počítám s křidýlky
Parametry (všechny údaje v cm/cm2):
trup délka 115, rozpětí 180, hl. křídla 21,5, plocha křídla 3870, plocha výškovky Svop 740, plocha směrovky Ssop 252, délka ramene 71,Avop=0,63,Asop=0,25, profil křídla Clark Y, SOP i VOP symetrický (zkopnul jsem z plánku větroně Orlík a zvětšil jsem si "bajvoko")

Nastudoval jsem si, že Asop by pro větroně mohlo být na hodnotě 0,25 ideál, ale co Avop 0,63? není to moc? VOP mám dělenou, není problém kousek odříznout..
Úhel nastavení 2°? VOP nechat v ose trupu?
A ještě mám dilema s křídlem - říznul jsem díl v délce 125cm v kuse + druhý stejný díl, který uprostřed má kaz, takže jsem z něj chtěl použít krajní třetiny a dát křídlu uši - poradíte prosím pod jakým úhlem je chytit?
Nebo myslíte, že pro takové křídlo je vhodnější jednoduché V se vzepětím cca 3°? (tj tu pěknou 125tku bych řízl, nastavil konce, ale nechal v rovině, jen usazení v trupu by bylo 3° nahoru)
Mám možnost lítat kousek za barákem, ale stabilně nám tu fouká přes 5m/s (5dní ze 7dmi), tak možná bych šel i do trochu vyšší váhy..

Předem díky za zhodnocení a názory.
MD

_________________
Turnigy i10; Q.B.15 Revival 1450mm, Handsel 1400mm, Multiplex FunGlider 1300mm, Bird Of Time 3000mm


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 10:32 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vlož výkres modelu.

Josef Gerstner: "Výkres je řečí techniků".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.01.2018 18:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2018
Příspěvky: 14
Bydliště: Mořkov
v příloze aspoň náčrt.. Cad zrovna po ruce nemám.. :)


Přílohy:
img012.jpg
img012.jpg
[ 37.9 KiB | Zobrazeno 1312 krát ]

Poznámka: náčrt k variantám křídla, u ušatého modelu předpokládám 0 vzepětí na rovné části, nebo?
img019.jpg
img019.jpg
[ 35.95 KiB | Zobrazeno 1312 krát ]


_________________
Turnigy i10; Q.B.15 Revival 1450mm, Handsel 1400mm, Multiplex FunGlider 1300mm, Bird Of Time 3000mm
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz