Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 20:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

To zavětrování bylo již tolikrát kritizováno že mi nedá a chtěl bych vědět jestli jste tedy mněl nějaký konkrétní problém že vyjelo za letu nebo podobně. Je to věc která mně odrazuje. Z důvodu předpokládám snadnější dostupnosti bych se na Valentu obrátil. Přeji Vám krásný polítání a těším se na další srovnávací testy .

PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 20:49 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Bohužel se mi stalo, že se ovládací část křidélka zasekla právě v souvislosti s tou zavětrovací lištou. Prostě stejný průšvih, jako když vypoví službu servo, ale v tomto případě obě. Je fakt, že foukal vítr kolem 8 m/s a já jsem měl zůstat doma a ne blbnout s tak citlivým érem. S RAY X se má lítat maximálně do 5 m/s, tedy já si to myslím. Možná má někdo (jiný majitel) jiný názor.
Stačí taková odpověď?

OK

PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 8:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Tak to se pak špatně řeší . Třeba se něco změnilo, v každém případě to zřejmě vyžaduje osobní návštěvu. Dík za odpověď. Letu zdar

PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 10:56 
Mazák
Mazák

Nejlepší je tam fakt zajet. Valentovci jsou supr lidi. Ukážou ti i provoz když bude čas. Je to úžasná podívaná. Dobrý je si domluvit předem schůzku. Mají práce až nad hlavu.

OK

PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 18:46 
Mazák
Mazák

kovaco píše:
Tak Carbonita je novinka . Asi je to fakt nástupce RAY X. Ale hodně připomíná RAY X podle toho obrázku.
Zatím se mi jednoznačně jeví Stork 8 jako stabilnější letadlo. Dnes bylo dosti místy větrno a Stork se držel jako by jel po kolejích. RAY X jsem měl v letové hmotnosti 2350 g , Stork 8 mám 2010 g. Takže bych předpokládal, že RAY X bude stabilnější. Nebyl.
Tak tolik zatím.

OK

Carbonita F5J zas taková novinka není, podle mne létala už předloni, v loňském roce zcela jistě. On je problém naopak v tom, že Vojtu Valentu F5J nějak omrzelo (není tajemstvím, že má hlavní příjmy z jiných typů modelů) a letos podle mě neletěl žádné závody a tím stojí i vývoj. Nicméně co jsem viděl v reálu, tak bych ji před Ray-X upřenostnil, jevila se lépe.

Jinak Stork je podle mne z F5J modelů jasně nejhodnější. Netvrdím, že je nejvýkonnější, to se tvrdit nedá, ale létá se s ním fakt snadno a myslím si, že méně zkušený pilot by měl leckdy se Storkem lepší výsledky než s Perfectionem či Dynamicem právě kvůli snadnější pilotáži.

Ad zavětrování - hele on je to u lehkých modelů (pod 1500g) problém všeobecný, třeba na Perfectionu 1300g mám zavětrování pěkně pomrvené právě kvůli občasnému kousnutí. Nic si nenamlouvejme, tato křídla se prostě prohýbají a občas se to potká. Tys měl Ray-X tuším těžší, ale zase se s ním asi létalo o to razantněji a občas se prostě "zadaří".

PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 19:35 
Mazák
Mazák

Jo Tomáši, měl jsem RAY X něco přes 2kg. Ale taky to bylo éro do snad 3m/s. Fakt to zavětrování tam byl problém. Stork 8 je pohodové, lehce ovladatelné éro. Už mám za sebou asi 10 startů. V termice to táhne neskutečně. Reaguje na nejmenší závan termiky.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2