Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 20:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 284
Bydliště: ¨Libina
To zavětrování bylo již tolikrát kritizováno že mi nedá a chtěl bych vědět jestli jste tedy mněl nějaký konkrétní problém že vyjelo za letu nebo podobně. Je to věc která mně odrazuje. Z důvodu předpokládám snadnější dostupnosti bych se na Valentu obrátil. Přeji Vám krásný polítání a těším se na další srovnávací testy .

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Bohužel se mi stalo, že se ovládací část křidélka zasekla právě v souvislosti s tou zavětrovací lištou. Prostě stejný průšvih, jako když vypoví službu servo, ale v tomto případě obě. Je fakt, že foukal vítr kolem 8 m/s a já jsem měl zůstat doma a ne blbnout s tak citlivým érem. S RAY X se má lítat maximálně do 5 m/s, tedy já si to myslím. Možná má někdo (jiný majitel) jiný názor.
Stačí taková odpověď?

OK

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 8:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 284
Bydliště: ¨Libina
Tak to se pak špatně řeší . Třeba se něco změnilo, v každém případě to zřejmě vyžaduje osobní návštěvu. Dík za odpověď. Letu zdar

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Nejlepší je tam fakt zajet. Valentovci jsou supr lidi. Ukážou ti i provoz když bude čas. Je to úžasná podívaná. Dobrý je si domluvit předem schůzku. Mají práce až nad hlavu.

OK

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 18:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
kovaco píše:
Tak Carbonita je novinka . Asi je to fakt nástupce RAY X. Ale hodně připomíná RAY X podle toho obrázku.
Zatím se mi jednoznačně jeví Stork 8 jako stabilnější letadlo. Dnes bylo dosti místy větrno a Stork se držel jako by jel po kolejích. RAY X jsem měl v letové hmotnosti 2350 g , Stork 8 mám 2010 g. Takže bych předpokládal, že RAY X bude stabilnější. Nebyl.
Tak tolik zatím.

OK


Carbonita F5J zas taková novinka není, podle mne létala už předloni, v loňském roce zcela jistě. On je problém naopak v tom, že Vojtu Valentu F5J nějak omrzelo (není tajemstvím, že má hlavní příjmy z jiných typů modelů) a letos podle mě neletěl žádné závody a tím stojí i vývoj. Nicméně co jsem viděl v reálu, tak bych ji před Ray-X upřenostnil, jevila se lépe.

Jinak Stork je podle mne z F5J modelů jasně nejhodnější. Netvrdím, že je nejvýkonnější, to se tvrdit nedá, ale létá se s ním fakt snadno a myslím si, že méně zkušený pilot by měl leckdy se Storkem lepší výsledky než s Perfectionem či Dynamicem právě kvůli snadnější pilotáži.

Ad zavětrování - hele on je to u lehkých modelů (pod 1500g) problém všeobecný, třeba na Perfectionu 1300g mám zavětrování pěkně pomrvené právě kvůli občasnému kousnutí. Nic si nenamlouvejme, tato křídla se prostě prohýbají a občas se to potká. Tys měl Ray-X tuším těžší, ale zase se s ním asi létalo o to razantněji a občas se prostě "zadaří".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Jo Tomáši, měl jsem RAY X něco přes 2kg. Ale taky to bylo éro do snad 3m/s. Fakt to zavětrování tam byl problém. Stork 8 je pohodové, lehce ovladatelné éro. Už mám za sebou asi 10 startů. V termice to táhne neskutečně. Reaguje na nejmenší závan termiky.

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7421
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
SKAY píše:
super oštěp :D

maš nejake fotky z instalace ?

tož at to lita :)



Fotky budou až u dalšího kousku. Tenhle kousek skončil po řádném sešupu do průletu takhle :-) :-)

re Ondra.
a) když si nastavíš v rádiu logování, tak po cca 100ms budeš mít pak představu jak jsi vrklal kniplama a k tomu i udaje ze všech senzorů na palubě. A když si dáš na serva ocasních ploch i senzor serv, budeš tam vidět nejenom,jestli jsi včas přitáhnul, ale i jestli serva opravdu najeli do polohy. (jen to vyžaduje serva od Futaby pro S-Bus2)
b) na poslední fotce je ukázka logu z rádia a na něm příklad grafu z výškoměru (jedná se o zenzor od Rcsense...je opravdu velmi dobrý)


Přílohy:
IMG-20180930-WA0002.jpg
IMG-20180930-WA0002.jpg
[ 171.7 KiB | Zobrazeno 2033 krát ]

IMG-20180930-WA0003.jpg
IMG-20180930-WA0003.jpg
[ 173.6 KiB | Zobrazeno 2033 krát ]

400m_2.jpg
400m_2.jpg
[ 57.07 KiB | Zobrazeno 2033 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 10:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Sakrys to musela byti slupka. Uz vim co to je,,na trsatka,,! Toto bych radeji hned zakopal bo by me baba zabila, kdybych to primesl domu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Ano, byla to šlupka. Doslovně zamrzla výškovka. Bohužel, chybu jsem nenašel. V rukou to nebylo. Storka jsem odstrojil a hodil kompletně do kontejneru s pet lahvema. Už je doma nový, s novou směrovkou, o které psal TomasHr.

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7421
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Ondro...rukama to být nemuselo, ale taky mohlo. Právě pro to slouží ten log..pak je to bez divného pocitu ...přitáhnul jsem opravdu, nebo si to jen myslím.
Se jukni kolik času jsem měl na přitáhnutí..a kolik bylo nad zemí.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Ze 100m jsem vyzkoušel přitáhnout výškovku 3x. Času bylo habakuk. Vidím to na servo, ale bohužel zrovna výškovkové servo dostalo ránu od přijímačových NiMh. Bohužel.

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7421
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Mozne je cokoli...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 21:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2010
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha 8
kovaco píše:
Ze 100m jsem vyzkoušel přitáhnout výškovku 3x. Času bylo habakuk. Vidím to na servo, ale bohužel zrovna výškovkové servo dostalo ránu od přijímačových NiMh. Bohužel.


Stalo se mi něco podobného, ale se štěstim se Storkem 4. Po prudším sešupu jsem přitáhl a nic, plné brzdy a pak se mi ho podařilo vytáhnout nahoru a bezpečně přistát. Při kontrole výškovky jsem zjistil, že bez pohybu serva měla vůli cca 7 mm. Byla odlepená vodicí trubička táhla výškovky v zadní částy trupu před výškovkou. Přilepil jsem to (je to velmi špatně přístupné) a od té doby v pořádku, ale bojím se ho pustit prudce dolů, aby se to znovu neodlepilo. Při velké rychlosti je asi tlak na náhon výškovky vyšší než je schopen vydržet.

_________________
Aurora,EasyGlider, Tetra Telink, MiniCorado, Stork 6, Mistral 4.0, Infinity Evo, Asperatus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2018 11:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Zrovna selhání výškovky je situace, kdy se hodně vyplatí vysunutí brzd... Pokud by se při vysunutí náhodou model rozložil, tak to horší než rána do země nebude, ale když přežije, tak prakticky na 100% zpomalí, takže dopad na zem je mírnější a dokonce je nemalá šance (minimálně 50%), že se stabilizuje a srovná a může to dokonce skončit úplnou záchranou letadla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORK 8
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2018 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
K tomu vysunutí brzd. Měl jsem na rozhodnutí co s tím, možná 2-3 sekundy. Takže smůla. Ponaučení: Nedělat průlety na rychlosti. :-)

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz