Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zephyr V70 pády do vývrtky
PříspěvekNapsal: ned 16.07.2017 13:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Ahoj.Mám dotaz ohledně modelu Zephyr V70. viz odkaz níže... Model jsem sestavil...vyměnil serva v křídlech, protože jedno bylo vadné, a všechno se zdálo v pořádku. Model jsem vyvážil, nicméně to vyžadovalo trochu olova do čumáku a velkou 3600 3s baterku...Do kabiny tak tak, ale narval jsem to tam. Měl jsem strach ze startu,ale když jsem to mrskl vší silou, tak to letělo bez potíží. Nicméně problém nastal, že při mírné stoupavé zatáčce na plný plyn, celkem na rychlosti, se model přetočil přes levé křídlo do vývrtky bez jakéhokoli varování. To se stalo asi třikrát. Kupodivu i celkem pomalou levou zatáčku to zvládlo bez potíží. Krizová situace nastala vždy při mírném stoupání... Jinak model byl vytrimovaný, jen se trošku vzpínal, takže jsem se chystal na další přistání s tím že upravím táhla na motýla. Při další stoupavé zatáčce na plynu (byl jsem dlouhý a točil tedy na nový okruh) opět pád do vývrtky a následovala čenichovka...Trup přežil celkem bez úhony, křídla taky, jen se vytrhlo uložení, to už mám slepené. Moje otázka je tedy taková, zda má s tímhle někdo taky zkušenosti. Popřípadě jak to napravit. Model je dárek od dlouholeté kamarádky a tak se ho nechci zbavovat. Napadlo mě dát na horní stranu křídla v prostoru před křidélka až téměř ke konci turbulátor (třeba pásek hrubého smirku, nebo přilepit síťku ze sítka - cedníku. Díky za každou radu a nápad.

https://hobbyking.com/en_us/duraflytm-z ... m-pnf.html

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Naposledy upravil Paolo-K dne ned 16.07.2017 16:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zephyr V70 pády do vývrtky
PříspěvekNapsal: ned 16.07.2017 13:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
je pravděpodobné, že lopatky edf málo rovnají vzduch za dmychadlem a vzhledem k tomu, že dmychadlem nejsou ofukovány křidélka (jako vrtulí) a ještě malý výkon v kombinaci se stoupáním a zpomalením letu . Tyto kombinace zapříčiní tvůj problém.
Takže těžiště problém- s ohledem na něj těžké baterky a malý výkon dmychadla a asi i špatné provedení .
Jako nejjednodušší bych viděl prodloužení čumáku, pak půjdou dát lehčí baterky - tím se zvedne výkon v poměru k váze modelu .
Pokud to nepomůže, tak tam dát vrtuli, a nebo kvalitnější dmychadlo .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zephyr V70 pády do vývrtky
PříspěvekNapsal: ned 16.07.2017 16:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 450
Blog: Zobrazit blog (1)
Paolo,
máš zkroucenou levou polovinu křídla do plusu!!!
J.L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zephyr V70 pády do vývrtky
PříspěvekNapsal: ned 16.07.2017 20:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.11.2013
Příspěvky: 34
Konstruktér je úchyl, ten stroj je na první pohled hnusnej a nemůže dobře lítat. Je určen pouze pro zkušené hráče, kterým bude dobře zaplaceno, neboť sami pro svoji radost by si takový šmejd nevybrali (F117 má počítač, Ty ne). Chceš-li pokračovat, drž rychlost a nepřetahuj to.

_________________
Creata 400, Hiko 400, Griffin 450, 4F200, Omega 1200, V120D02S, V450D01(03), Solius


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zephyr V70 pády do vývrtky
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 4:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
4F200 píše:
Konstruktér je úchyl, ten stroj je na první pohled hnusnej a nemůže dobře lítat. Je určen pouze pro zkušené hráče, kterým bude dobře zaplaceno, neboť sami pro svoji radost by si takový šmejd nevybrali (F117 má počítač, Ty ne). Chceš-li pokračovat, drž rychlost a nepřetahuj to.


No me se to docela libi, je to takova vobludka... Jak rikal pan Lnenicka, tak zkontroluju geometrii a pak budu pokracovat. Jeden clovek z rc skupiny na FB ho ma taky a lita mu to, tak nevidim naky duvod, proc by to nelitalo me...Ja mam za tech deset let nalitano celkem dost se vsim moznym, ale vesmes jsem se nesetkal s tim, ze by se ero bez varovani preklopilo do vyvrtky na rychlosti...

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz