Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Hoki píše:
Mám Hitec Mini Lite a tam to nejde zapojit. Takže lítám s V-kabelem ... :)

No pokud budeš lítat víc, zasloužilo by si to lepší rádio. Není to ani moc o penězích, takový Taranis Q X7 je na to co umí neskutečně levný.
Já lítám taky s Hitecem, ale se starou Eclipse7, což je ve skutečnosti osmikanál. S Palíkovým SW lze nastavit skutečně hodně, kupoval jsem ji pár let zpět jako starší i s 2.4GHz modulem tuším za 1800,- když jsem potřeboval další vysílač pro syna, nakonec dostal po mně Futabu, protože na Eclipse se dá nastavit mnohem víc věcí. Dneska bych asi kupoval zmíněný Taranis, případně vyšší verzi - to mne čeká, až trochu doroste nejmenší chlapeček. :-).

Ještě k té barvě na EPP. Myslím, že podstatou toho, že drží je, že je to syntetická barva, u které je pružnost a vláčnost tak zásadní pro to, aby držela na EPP vždy řádově větší než u akrylátových nebo nitro barev.
Ty akrylátové jsou tvrdší, tj. odolnější vůči odření, což je fajn třeba na auto, ale zároveň křehčí a mnohem méně pružné, což je dělá nepoužitelnými na EPP.
Bohužel se syntetická barva Dupli-color Color Spray (z obrázků od mne) už blbě schání. Mají ji běžně Slovensku, ale tady už málo, asi si ji od někoho známého nechám přivézt, protože ta její použitelnost na EPP je řádově lepší než u spoustu jiných barev, a při ceně cca 110,- respektive 4,6€ za 400ml balení se vyplatí, nepoužívaný sprej vydrží docela dlouho.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 14:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jiri píše:
No pokud budeš lítat víc, zasloužilo by si to lepší rádio. Není to ani moc o penězích, takový Taranis Q X7 je na to co umí neskutečně levný.

Díky za rady, ale u mne je to jináč. Na svých 5-6 motorových letadel mám Futabu FX-18/V2 2,4GHZ MZK. Na větroně, samokřídlo a loďky mám Hitec Optic-6 2,4GHz. A na kopterku mám objednanou cestovní programovací Turnigy Mini. No a na chatě lítám jen s jedním modelem a tak mi stačí obyč vysílačka Hitec Lite-4, kterou tam nechávám s celou výbavou pro PanduFunaGlidera. To abych to furt nemusel tahat domů. No a předtím jsem na ni lítal Easy Glidera. Jen jsem si na ni dodělal stopky. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 15:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 72
Jiri píše:
Křidélka jako brzdící klapky naprogramované mám a je to dobrá věc, zejména pokud lítáš někde, kde není přebytek prostoru. On totiž při své klouzavosti a rychlosti letí nad zemí hrozně daleko.
Mám to přes jiný letový režimx,ale pokukuju po namapované na páku plynu, tj. mohu ovládat výchylku plynule, a třeba při přistávání na svahu je to k nezaplacení. Ale i na třípolohový přepínač by to bylo fajn, určitě doporučuji. Mixované s (velmi) mírným potlačením VOP.
Taky jsem to s výhodou opakovaně využil při silné termice, kdy jsem potřeboval vytrácet výšku. Ty klapky to v ostrém sestupu opravdu významně zbrzdí.
Klapky zároveň působí jako obrovské negativy, tj. celkem výrazně eliminují možnost padnutí po křídle při nízké rychlosti nebo přetažení při přistání.
Osvědčenou velikost výchylek ti budu moc změřit až dodělám nový trup :-(.

Na ochranu náběžek u EPP standardně používám pásku se skelnými vlákny, je to bezvadná věc. Pouze se musí při lepení trochu nastříhat v místě ohybů a vzepětí, nahoře a dole vždy střídavě. Mohu jedině doporučit.



Tak to budu rád.Až to změříš ,tak dej vědět.
Já lítám s vysílačkou Turnigy 9x ,ale pokukuji po Taranisu Q7.

_________________
pkysely@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 18:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
A propo, jak Vám vychází těžiště? Furt je mi divné, že to nemá rádo minimálku. Teď se mi to zas zvrtlo před přistáním, když jsem udělal plošší zatáčku, abych ho nerozjel. Jako není problém dát motor a jít z toho ven, ale stejně .....
Jen jsem sám zapomněl to na chatě změřit, kde mi to vychází u toho mého. Změřím za 14dní, tak budu rád, když budu moct s něčím porovnat. ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Těžiště jsem měl malinko před doporučeným, musel jsem dovažovat do ocasu. Když bylo víc vpředu, nebylo to ono.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 6:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 72
Já jsem také přidával do ocasu cca 3g(kroměvelké kuličky) na bat. Foxy 1000 a když jsem dal 1300 ,tak jsem jen trochu upravil trim na vyškovce. Těžiště trošku v předu ale šlo to. Na tu 1300 to zkusím ještě vyvážit a pak porovnám.
Co se týká minimálky ,tak se mi zdá ,že zas tak moc to nepadá,to Gama je oproti tomuto hrozná.Trochu ztratíš rychlost a už jde po křídle dolů.
Ale s FunG jsem toho ještě moc nenalítal,takže uvidím později.
Zato směrovka se mi zdá málo citlivá.Mám ji nastavenou z výroby a asi budu upravovat.Ještě že jsou křidélka.

_________________
pkysely@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 7:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Pokud máš problém se stabilitou na minimálce, nastav si na křidélkách malé negativy - aby v neutrálu byly obě malinko nahoru. 1mm úplně stačí na to, abys viděl významný rozdíl. Dopad na výkon bude menší než na stabilitu.
Mně to ale nestabilní nepřišlo. Musíš mít na paměti, FG je přirozeně rychlejší model, z principu nikdy nebude lítat krokem.

Ještě jedna věc mne dodatečně napadla, v souvislosti s tím, že lítáš na Y-kabel, a tou je diferenciace výchylek křidélek. Je třeba, aby výchylka směrem nahoru byla tak 2x větší, než výchylka směrem dolů. Normálně se to dělá na vysílači, pokud máš Y-kabel, musíš to zajistit mechanicky polohou pák na servu. Pokud nedodržíš toto pravidlo, bude to hodně nestabilní zvláště na nízké rychlosti (což odpovídá tvému popisu). Velká výchylka křidélka dolů totiž už nenavýší vztlak (což by bylo žádoucí), ale působí jako brzdící klapka proti požadovanému směru otáčení, výsledkem je odtržení proudnice a pád po křídle.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 10:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Ahoj a díky. No já myslel, že to sem fláknete v milimetrech. Já k tomu návod nemám a co mám (někde) je na Pandu = jinší křídla ...
Tu minimálku myslím v zatáčkách. Přistávám mezi stromy a točím u lesa kruh 50-60m a když to utáhnu, tak zklouzává po křídle. Nebo když vyplave a později potlačím, má snahu sklouznout někam. To bylo to naposled v 5m ...
Jojo, s těmi křidélky to zkusím taky. Vím že to pomáhá, ale měl jsem za to, že negativy udělal už výrobce a nechtěl jsem mu do toho zasahovat ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 10:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Slíbil jsem, že až postavím nový trup tak to oměřím a napíšu, určitě nejdýl do dvou týdnů

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 11:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Ještě ke syntetickým sprejům Dupli-Color Color Paint, které bezvadně drží na EPP.
Neměl by být problém je objednat přes libovolný obchod, kam Motip dodává, ověřeno v drogerii Teta hned vedle Pecky ve Zlatnické.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 13:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jiri píše:
Pokud máš problém se stabilitou na minimálce, nastav si na křidélkách malé negativy .......

Ještě jedna věc mne dodatečně napadla, v souvislosti s tím, že lítáš na Y-kabel, a tou je diferenciace výchylek křidélek. .........

Až zas budu na chatě, juknu na vše. Diferenciaci bych měl mít v cajku, tak jen vycápnu ta křidélka trochu navrch.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 17:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 72
Dnes jsem opět by prolítnout mého mazlíka Funglidra .Lítání opět super na 45 s motoru 12 min.dolu bez termiky v mírném větříku-prostě paráda.Bohužel musel jsem domů (nečekaná návštěva). Ale chtěl bych se zeptat,zda řešíte vymačkání křídla ve předu na náběžce. Pokud to také máte.
Je fakt ,že jsem několikrát přistál trochu "divočeji" než jsem chtěl, a někdy do vyšší trávy ,ale nebyla to žádná hrůza .Mrkněte na obrázek.Dá se s tím vůbec něco dělat? (já vím je to jen EPP).

Příloha:
CIMG6664.JPG
CIMG6664.JPG
[ 68.77 KiB | Zobrazeno 2528 krát ]


_________________
pkysely@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 18:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Alex1 píše:
Dnes jsem opět by prolítnout mého mazlíka Funglidra .Lítání opět super na 45 s motoru 12 min.dolu bez termiky v mírném větříku-prostě paráda.Bohužel musel jsem domů (nečekaná návštěva). Ale chtěl bych se zeptat,zda řešíte vymačkání křídla ve předu na náběžce. Pokud to také máte.
Je fakt ,že jsem několikrát přistál trochu "divočeji" než jsem chtěl, a někdy do vyšší trávy ,ale nebyla to žádná hrůza .Mrkněte na obrázek.Dá se s tím vůbec něco dělat? (já vím je to jen EPP).

Příští víkend jedu na chatu a tak juknu a popřípadě nafotím. Ale asi to bude podobný, taky občas zavadím při přistání o vyšší trávu a už se stáčím. Já mám za ty dva roky trošku vakl na všechny strany. Nelíbí se mi to, ale co s tím? Někde to vytěsníš a ono to zas se vymačká dál. Ani nevím co se vymačkalo - křídlo a nebo uložení v trupu. Asi to výrobce bere jako spotřebák ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 18:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 72
Asi to jen stáhnu k trupu páskou , nebo barevnou folií a po čase vyměním.Křídla stejně nesundávám ,bo do auta mi letadlo vejde a ten kilák k nám za dědinu dojedu .

_________________
pkysely@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 18:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Tak jsem na to koukal a vůle křídla na trupu je má chyba. To kolem křídla se trochu oběhalo a jde to nasouvat lehčeji, ale není to nic velkého na závadu. Ten vakl vznikl jinde a to ve středovém uložení křídel. Je tam plastové véčko, které je na jednom křídle to je napevno a druhé křídlo se do toho zasunuje. Vše pak zajistí zubový zámek. No a když vsunu křídla do sebe mimo trup, tak ani tak nejdou na doraz. Zbejvá mi tam vůle cca 2mm. Protože ten hlinikový jekl (vyztužení křídla zároveň) v tom plastovém pouzdře naráží na vnitřní doraz. Takže asi stačí když to upiluji tak o 2-3mm a mělo by to do sebe zapadat na trupu nadoraz ... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz