Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

Mega mini 7E

úte 20.06.2017 17:01

Létám s modelem Twister. Mám v něm mega mini 7E a osmičlánek sanyo 1800 mAh. Regulátor jes 40 A. Zvládlo by to 3s Lipo ? Nebo na jaký přejít stříďák? Oběžka tam nepůjde. J.F.

Re: Mega mini 7E

úte 20.06.2017 21:01

podívej se na Mega 16/15/x, nebo 16/20/x . Výběr je tady http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php

Re: Mega mini 7E

stř 21.06.2017 9:14

Pokud ten motor výkonově vyhovuje, tak nevidím důvod, proč by nemohla být použita 3S lipolka. Pozor ale na to, že DC regulátor patrně nebude umět vyhodnotit stupeň vybití a bude třeba použít jinou metodu pro to, kdy už přistát.

Problém může nastat s těžištěm. Už ta lipolka bude asi lehčí než předchozí 8článek a použitím lehčího AC motoru to bude ještě výraznější. Nedíval jsem se na hmotnosti, ale pokud si vzpomínám, tak ta mega byla docela těžká a model je asi postaven a vyvážen pro tuto váhu.

Re: Mega mini 7E

stř 21.06.2017 10:23

jio píše:Problém může nastat s těžištěm. Už ta lipolka bude asi lehčí než předchozí 8článek a použitím lehčího AC motoru to bude ještě výraznější. Nedíval jsem se na hmotnosti, ale pokud si vzpomínám, tak ta mega byla docela těžká a model je asi postaven a vyvážen pro tuto váhu.


Je to tak, řešil jsem to před pár lety do staršího větroně a nakonec vyhrála nějaká DC Mega (mám jich víc, tak už nevím která přesně tam je) a 8x NiCd SC. Vyzkoušel jsem i variantu 10x NiCd 4/5 SC a velikostně je to totéž, váhově téměř stejné (rozdíl 20 gramů na sadě).
Lítá to a olovo zůstalo na zemi.

Re: Mega mini 7E

čtv 04.01.2018 16:13

Já bych tam dal nějakého číňana, ale chtělo by to tzv. pláštěnku. Nevím ale kterou. SK3 jsou taky pláštěnky? Letos to odlítám ještě s tou Megou mini 7 E .

Re: Mega mini 7E

čtv 04.01.2018 16:51

jfacek píše:Létám s modelem Twister. Mám v něm mega mini 7E a osmičlánek sanyo 1800 mAh. Regulátor jes 40 A. Zvládlo by to 3s Lipo ? Nebo na jaký přejít stříďák? Oběžka tam nepůjde. J.F.


A nebo koupit za babku na bazaru JES45 plus a nemusíš měnit motor
Odeslat odpověď