Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 17:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1792
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ja bych napsal Bohudik.Ty hranate trupy jsou nevyhodne pro sklopne vrtule a kabinky az ke spici jakbysmet.Chce to opravit celou spici navrhnout prepazku a vyztuzit predek. Posunout kabinku,nezapomen, ze ty planky jsou vetronovite ne_ elektro.Tem modelum moc slusi pylon stejne jako Vekovym modelum.Omlovam se za diakritiku pisu z mobilu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 18:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak samozřejmě by byly potřeba úpravy. To jsou všechno většinou čisté větroně, já bych chtěl elektro. Ale nic podobného jsem zatím nenašel. Ten Gloud dancer se mi docela líbí, na těch stránkách rc-kozmodron vypadá fakt moc pěkně.


Naposledy upravil varok dne pát 16.06.2017 20:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
varok ak hladáš krabicu tak tu je jedna, je to vetroň čumak by sa musel upraviť je to Standart od Čižka
tu si môžeš pozriet http://rc-model.rajce.idnes.cz/Almanach ... ava_Cizka/

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Naposledy upravil ingwarr dne pát 16.06.2017 20:59, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 20:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ingwar: Nic se mi nezobrazilo.

Určitě je podobných více, jen asi neumím hledat a už se takové asi nedělají. Mě se ty hranaté ale hrozně líbí, ten Skimmer co jsem dával na začátku je nádherný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 20:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Standard od p.Čížka? Zkusím mrknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
ked som pozeral rckozmodrom tak tie sa mi viac pačia :)

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 21:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Našel jsem na netu jen plánek bez fotky. Hodila by se mi nějaká fotečka jak ve skutečnosti vypadá. Koukal jsem na ten almanah.
A na to rc-kozmodromu se vám líbí který?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 17:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
ingwarr píše:
varok ak hladáš krabicu tak tu je jedna, je to vetroň čumak by sa musel upraviť je to Standart od Čižka
tu si môžeš pozriet http://rc-model.rajce.idnes.cz/Almanach ... ava_Cizka/


Našel jsem dnes tohle: https://www.google.cz/search?q=RC+model ... ExZvetgy3M:

Má to křídla do V, asi hranatý trup(z fota to není moc poznat) s pěknou kabinkou a mě se docela líbí. Jiný lepší obrázek jsem nenašel. Takže si ho dávám do pořadníku, možná se rozhodnu pro něho. Děkuji za tip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2017 7:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
obrázky nič moc je to sken z časopisu Z rckozmodromu sa mi viac páči sky dancer, inak klasická konštrukcia, aj sám si môžeš navrhnúť trup debničkovitej konštrukcie, modely od p.Čižka sú dosť komplikovane na stavbu :wink: Len pri vlastnom navrhu treba urobiť predok dlhší ak tam pôjde obežka aby sa to nemuselo dovažovať "extremne" už som sem dal foto svojho krabico letu tu je trošku lepši obrazok pre predstavu.


Přílohy:
IMG_0001.jpg
IMG_0001.jpg
[ 40.83 KiB | Zobrazeno 1903 krát ]

IMG_0002.jpg
IMG_0002.jpg
[ 95.35 KiB | Zobrazeno 1903 krát ]

krabica.JPG
krabica.JPG
[ 43.15 KiB | Zobrazeno 1888 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Naposledy upravil ingwarr dne ned 18.06.2017 8:39, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2017 8:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ten horní obrázek je asi ten co jsem dával. Ten spodní taky pěkný.
Na tom rc kozmodromu se mi naopak líbí ten originál Gloud dancer.
U toho Standardu se mi líbí to V křídlo, T ocasní plochy asi už nechci. Ten Gloud dancer je ušák a má klasické ocasní plochy, ale docela těžký tvar, no ještě uvidím.
Jednoho z těch dvou popsaných asi vyrobím po Lionovi, zatím jsem jiný podobný nenašel.
Možná ještě Čáp z modeláře, ale ten je podobný na ten Standard.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pát 07.07.2017 18:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Někdo tady dával model Mosquito. Obrázky co jsem našel přes google se mi moc tento model nelíbí. Našel jsem ale dnes náhodou na tom Outerzone obrázky, kde je Mosquito docela pěkný model. Každý si to asi dělá po svém.
Ten poslední obrázek vypadá, že jde o úpravu na elektromotorek?


Přílohy:
Mosquito 1.jpg
Mosquito 1.jpg
[ 56.44 KiB | Zobrazeno 1750 krát ]

Mosquito 2.jpg
Mosquito 2.jpg
[ 59.74 KiB | Zobrazeno 1750 krát ]

Mosquito.jpg
Mosquito.jpg
[ 46.83 KiB | Zobrazeno 1750 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 6:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
ingwarr píše:
Len pri vlastnom navrhu treba urobiť predok dlhší ak tam pôjde obežka aby sa to nemuselo dovažovať "extremne" už som sem dal foto svojho krabico letu tu je trošku lepši obrazok pre predstavu.

Omyl pánové , u elektroletu je nutné naopak mít " předek " / tedy tu část trupu před těžištěm / co možná nejkratší tedy tak , aby tam vešel motor, baterky , pod baterky regulátor, a do prostoru pod náběžnou hranu křídla dát serva za ně teprve přijímač. Ocasní plochy udělat co možná nejlehčí.
Proč to tak dělám - zkušenost - ten motor nikdy nevyosíte / doprava a dolů /tak dokonale , aby jste při každé změně počtu otáček motoru nemuseli vyvažovat let výškovkou. Čím je rameno síly delší = delší předek , tím je síla / bavím se osíle vzniklé vyosením motoru , tedy kolmo na směr letu / na něm rovněž větší a je nutné ji vyvažovat na druhé straně / výškovce / větší výchylkou.

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Kiwira píše:
Omyl pánové , u elektroletu je nutné naopak mít " předek " / tedy tu část trupu před těžištěm / co možná nejkratší tedy tak , aby tam vešel motor, baterky , pod baterky regulátor, a do prostoru pod náběžnou hranu křídla dát serva za ně teprve přijímač. Ocasní plochy udělat co možná nejlehčí.
Proč to tak dělám - zkušenost - ten motor nikdy nevyosíte / doprava a dolů /tak dokonale , aby jste při každé změně počtu otáček motoru nemuseli vyvažovat let výškovkou. Čím je rameno síly delší = delší předek , tím je síla / bavím se osíle vzniklé vyosením motoru , tedy kolmo na směr letu / na něm rovněž větší a je nutné ji vyvažovat na druhé straně / výškovce / větší výchylkou.

To sa mi nezdá ako správny popis stability modelu. Ako podstatné sa dá spomenúť že model sa neohýba niekde v strede a teda jeho tiaž pôsobí ako celok, či je v strede alebo je úplne v čumáku mení len zotrvačnosť a to nie je okrem akrobatov príliš dôležité.
A to že by vyosenie motoru na príliš dlhej páke niečomu vadilo počujem prvý krát, veď stačí vyosiť ho menej..

Podľa mňa - je jedno aký je dlhý čumák, ide o veľkosti momentov ktoré sa navzájom musia rušiť, a to je takzvaná ťažisková zásoba, čiže vzdialenosť medzi pôsobiskom tiaže a pôsobiskom vztlaku - ľudovo, že ako je ďaleko vpredu ťažisko.
A tento výsledný moment sa kompenzuje na chvoste tlačením výškovky dolu aerodynamickými silami, ktoré sa zvyšujú s rýchlosťou, t.j. pri správnej rýchlosti sa navzájom rušia, pri zrýchlení sa čumák zdvíha a pri spomalení čumák prepadá.
Ak tieto momenty nastavíš prehnane veľké, bude reagovať prehnaným vzpínaním po pridaní motoru. (ak príliš malé až žiadne, bude neochotne prípadne vôbec nebude vyberať klesanie, no dokonca ani to niekomu a na niektorých typoch modelov ani nevadí). Dokonca kvoli ofukovaniu výškovky prúdom od vrtule, naozaj ani nebude možné až tak vyosiť motor aby sa to kompenzovalo s príliš natiahnutou výškovkou a nastane to čo si popísal.

Často sa píše, že model s ťažiskom viac vpredu je stabilnejší. No ja tvrdím že nto nie je správny výraz pre fakt že taký poskakuje "ako splašená koza" hore-dolu pri každom závane vetra alebo zmene otáčok motora. Tomu hovorím prestabilizovaný a nie je to dobre..
- proste ťažisko má byť správne a niekto (ako ja) to môže mať rád úplne na hranici stability, a vtedy model letí tam kam ho nasmeruješ a na poryv vetra či pridanie nereaguje takmer nijak. Musí ale dokázať stabilne krúžiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 9:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Kiwira: Jen takový detail. Neměl by být regulátor naopak někde nahoře nebo bokem kvůli chlazení? Ať už z různých článků na netu nebo časopisů a z vlastní zkušenosti, tak vím, že některé bývají hodně horké. Když na něho položím baterii nebo je někde ,,utlačen'' tak se může přehřát a problém je na světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 9:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
A co si tedy myslíte o těch modelech? Ten spodní Mosquito se mi hodně líbí, splňuje moje požadavky- krabicový trup a křídlo jednoduché V. :-)
Jenže co jsem viděl všechny typy na netu, tak všechny byly jiné, měli takovou tu kabinku alá bublina, to se mi nelíbí.
Nebo i ten Standart nevypadá špatně, ale raději bych spíše klasické + ocasní plochy, né T.
Co by bylo podle vás jednodušší na stavbu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz