Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Nakonec se taky zapojím. S RC větroni (bezmot. i elektro) lítám i stavím od r. 1969. V začátcích existovaly modely s lomením křídel do V i do W. Někdy kolem r. 1965 se objevil v Modeláři krátký článeček o vhodném lomení, čerpalo se z nějakého časopisu (záp. Německo). Autor údajně po delších zkouškách považoval za vhodnější lomení do W. Sám to můžu potvrdit. Mám na mysli ale modely bez křidélek. Zejména se to projevilo při létání na svahu. Model s V lomením letěl často dlouho s vykopnutou směrovkou, aniž by zatočil. Měl jsem Grupnerova Cirruse (3m, lomení do V) a Ibise (konstrukce V. Vlk, 3,75 m). Lítaly dobře, ale byly velmi líné na směrovku. Zvětšení směrovky sice pomohlo, ale furt to nebylo ono. Tedy můj názor: U r. tak 1,5 m je to dost jedno, čím větší, tím víc křidélka potřebuje. Pokud lítáš nesoutěžně a jen na rovině, tak ti to může být dost jedno. Taky stačí se podívat na fotky z akcí. Při dnešní dostupnosti serv by neměl být problém instalovat křidélka. A to i na modely s původním lomením do W, když se vzepětí uší zmenší nebo zcela odstraní. I s křidélky a vzepětím do V bych nedělal vzepětí menší než tak 4 stupně (mám na mysli slušné lítání v termice a nenáročné poletování na svahu).

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 18:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Takže za vás křídla do jednoduchého V a křidélka?

Teď se spíše zajímám o ty trupy. Nakonec se rozhoduji mezi Gloud Dancer co jsem viděl na rc-kozmodrom, sice ušaté křídlo, ale model se mi líbí. Nebo to Mosquito.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 10:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
https://www.hoelleinshop.com/Planes-Hel ... =171&p=171


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 10:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Toto je krasne poletadlo a navic upravene dlouholetym vyvojem do dokonalosti.Pro me me krasavica. :o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 11:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Hola hola. A jen takovy dodatek:,,Cekal jsem na Jeziska a nakonec to byl opet mekkous - nejake ponozky a tak. Vsak to znate. Takže v objednavce mam uz tvrdouse :neepoxidouse - proste Balzoida.
Uz se na nej tesim. https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... lane/page3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 11:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Děkuji za typ, ale už jsem psal, že já potřebuji i s kabinkou, aby se mi to trošku líbilo. Teď vyrábím Liona, to se mi vzhledově moc nelíbí, ale mám to jako první větší konstrukční model, abych se naučil stavět a hlavně létat.
Docela se mi i líbí ten Admirál, co někdo dával fotečky v tématu Admirál II, ten s modrou kabinkou. Ten je moc pěkný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
varok píše:
ale už jsem psal, že já potřebuji i s kabinkou, aby se mi to trošku líbilo.


niektoré modely dobre vyzerajú len na plane, ale keď sa z hmotný, estetický dojem ide..... Tiež som chcel mat oku lahodiaci model, ale našiel som aj čaro v "krabicovom" trupe, v podstate ide o to aby to lietalo, vo výške nieje vidieť ako to vyzerá :lol:

Skus Guppy postavit má pekný trup aj na plane aj vskutočnosti, alebo Čejku :wink:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 15:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
To je právě to. Na plancích kolikrát modely vypadají pěkně, ale když potom vidím fotky skutečných modelů třeba na rcalbu a jinde, tak velké zklamání.
Čejku mi už nabízel pan veka1, ale tu nechci. Guppy myslím dělal i bueangel, nevypadá špatně. Ale už jsem se rozhodl, že po Lionovi udělám buď Mosquito, ale spíše ten Gloud Dancer, ten vypadá taky nádherně. Mám ale jen stáhnutý plánek, žádný popis, tak nevím jestli to zvládnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
varok píše:
Otázka tedy zní, když je nějaký plán na určitý model, tak je jedno jestli se udělá do kulaté podoby nebo hranatější?

Jedno to není. Ten trup má nějaké konkrétní konstrukční provedení, materiály, jejich průřez. Změna tvaru, průřezu, provedení pak může znamenat třeba to, že ten trup bude před ocaskami praskat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 11:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, jsem se ptal, protože třeba konkrétně u Admirála jsem viděl trup hranatější, jako tady někdo dával a jinde na netu jsem viděl hodně kulatý trup. Ale nevím jestli se jedná o ten samý typ, bylo jich více typů.

Nebo jedině že by byl trup taky hranatý, ale na fotkách to jde někdy špatně poznat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 12:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
varok píše:
Aha, jsem se ptal, protože třeba konkrétně u Admirála jsem viděl trup hranatější, jako tady někdo dával a jinde na netu jsem viděl hodně kulatý trup. Ale nevím jestli se jedná o ten samý typ, bylo jich více typů.

Nebo jedině že by byl trup taky hranatý, ale na fotkách to jde někdy špatně poznat.


Jestli máš na mysli toho Admirála co znám, tak pokud se teprve učíš klasickou stavbu na Lionovi, tak na Admirála raději zapomeň. Ten je tak příšerně komplikovaný, že jsem z něj rovnou vycouval, i když stavět umím. Ale prostě jsem nepochopil, proč to všechno dělat tak složitě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 12:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Né, stavět ho nechci. Ten co je tady na foru od uživatele kozlíka je pěkný, ale psalo to tady už více lidí, že je savebně hodně těžký.
Psal jsem že budu stavět asi ten gloud dancer. Co ten, zvládne to i né moc zkušený modelář?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 12:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zdzd píše:
... Jestli máš na mysli toho Admirála co znám, tak pokud se teprve učíš klasickou stavbu na Lionovi, tak na Admirála raději zapomeň. Ten je tak příšerně komplikovaný, že jsem z něj rovnou vycouval, i když stavět umím. Ale prostě jsem nepochopil, proč to všechno dělat tak složitě...

No ještě že jsem v osmnácti byl tak šikovný a nevycouval :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
varok píše:
.
Psal jsem že budu stavět asi ten gloud dancer. Co ten, zvládne to i né moc zkušený modelář?


čo tam vidiš na tom zložité, trup ako "Lion" len ini tvar, kridlo to same, len kostrukčna SOP :wink: a návod načo, ved sa to tak isto stavia ako Lion :!:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeden začátečnický dotaz
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 13:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ingwarr píše:
čo tam vidiš na tom zložité, trup ako "Lion" len ini tvar, kridlo to same, len kostrukčna SOP :wink: a návod načo, ved sa to tak isto stavia ako Lion :!:


Admirál má hodně komplikované tvary žeber - je to samý výřez a díry.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz