Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 11:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
ok, regl asi vezmu sunrise 30A, ale ty serva jsou už mimo moje možnosti, byt tak o 100-200kc levnejsi tak bych se do rozpoctu vesel...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 13:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
z vlastní zkušenosti se servy Corona různých typů v různých letadlech - už NIKDY!!!
doporučuji je nebrat!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 13:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.2.2020
Příspěvky: 104
Obrázky: 2
Corona 843 na klapky OK, i když není úplně bez práce se s nimi vejít půdorysně-jsou dost vysoká (jakože přes hřídel a páku).
Na křidélka je tohle servo fakt zbytečně velké a těžké.
I když chodí a středí dobře, rozhodně chceš využít celou dráhu (takže vrtat páku), protože mají trochu "hrbatější" chod.

Co chceš dát za vrtuli? Protože zamýšleným motorem v kombinaci už se 7x cokoliv zvolený regl snadno upečeš a se 6x něco to nebude zrovna přehlídka stoupavosti a efektivity...

Papírou zmíněná PDI0903MG mám ve více kusech a stěžovat si nemůžu, řekl bych, že na křidélka lepší možnost než 843 (a na křidélka o parník lepší).
Do trupu jsou mnohem lepší varinata než Corona 939, protože ta jsou široká, budeš je muset posadit docela vysoko a pak bude málo prostoru mezi křídlem a pákou (snadno skoro vůbec žádný).

Vím, že fungovat s omezeným rozpočtem je nepříjemné a složité, ale v takovémhle případě se vyplatí těch 5-7 stovek přidat, protože jednak to bude mnohem lépe fungovat, jednak bude mnohem nižší riziko, že se to sesype z oblohy kvůli ušetření té pětistovky-a škoda pak bude větší...

_________________
Taranis XD9+ na OTX 2.2.2
Django F5J-100


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 17:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
ok, zkusim přepracovat rozpočet, eventuelně můžu udělat místo v hangáru. Vrtuli jsem vybral 10x6...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 18:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.2.2020
Příspěvky: 104
Obrázky: 2
Rozpočet-dobře děláš.

Motor a vrtule 8O
Tenhle motor (a skoro jakýkoliv v tomhle rozměru, kolem 2200 kV) si s 10x6 vezme 60-70 A, na to zapomeň-usmažil bys všechno při prvním pokusu o přidání plynu.
Pokud 10x6, pak chceš v rozměru 2830/2212/2308/2312 motor s 950-1150 kV, typicky blízko kolem 1000 kV. S tím Django letí a stoupá dobře a nemělo by na 3S brát přes 25 A u motoru do 1000 kV a přes 30 A u motoru 1-1,15k kV.
Pokud bys chtěl stíhačku, pak 2830 nebo ekvivalent při 1400 kV a vrtuli 9x5 nebo 9x6 s tím, že do 35 A se snad vejdeš (s tou první jo, s druhou to nemusí klapnout).

To už bys měl minimálně 1k kreditů v pekle, kdybys to takhle zapojil na první dobrou...

_________________
Taranis XD9+ na OTX 2.2.2
Django F5J-100


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 19:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
takže třeba toto?
https://www.bighobby.cz/surpass-hobby-c2830-1300kv/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 22:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.2.2020
Příspěvky: 104
Obrázky: 2
To by šlo. Cca. 17 A, ovšem jen něco přes 6 m/s stoupavost. Pokud máš jistotu, že nedáš plný céres v horizontu, můžeš s 10x6
totéž v 1300 kV, ale pokud ho s tímhle necháš rozběhnout, poletí rychlostí, kterou už Django nerado. Asi 25 A.
Tohle
https://www.bighobby.cz/bh-power-2830-1000kv/
je podle mnou neověřitelné informace inkarnace Turnigy Propdrive. Na rekreační lítání super, na soutěž ve větru ale trochu slabší.

Btw, všechny odběry odhad z 3S 850 mAh, 65/100C.

_________________
Taranis XD9+ na OTX 2.2.2
Django F5J-100


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 13:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Hrábě hledal a dedukoval celkem dobře, jenže mrkněte na tabulky s parametry motorů v jím dodaném odkazu. Pro velikostně stejné motory s otáčkami od 1000 do 2200 kV, tam mají v podstatě pořád stejné doporučené vrtule??? Někde bude asi chyba. :wink:

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 14:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Laco píše:
z vlastní zkušenosti se servy Corona různých typů v různých letadlech - už NIKDY!!!
doporučuji je nebrat!


Už jsem to psal dříve - Corona 843MG je servo dost mimo řadu klasické lowend Corony (taky je o poznání dražší), ani se ničemu jinému od té značky nepodobá. Je to vlastně již nevyráběný Hyperion Atlas 09AMD, což bylo velmi slušné servo (běžně se užívalo i v F5J) a přijde mi, že Corona 843MG je fakt identická (ten Hyperion byl přirozeně OEM výrobek a dost možná to pro ně dělala stejná firma a po konci Hyperionu to začala prodávat pod jiným názvem). Takže pozor, zdaleka ne u všech výrobců jsou všechna serva stejné úrovně!
To samé BlueBird - dělá totální lowend, ale také slušnou střední třídu běžně létanou v F5J (třeba https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3620 ), ale nově má i serva, která jsou absolutní topclass ( https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3865 ).

A tak naokraj - já mám v Djangu na klapkách ten první zmíněný Bluebird, sice o kus vykukuje, ale zato mám prakticky 100% jistotu, že klapky neočešu ani při velmi "ošklivém" soutěžním zacházení.

Ad motor - už je to ode mne dřív v threadu, ale já létá dost hardcore pohon AXI2212/12 Long s kV1950, tříčlánkem a vrtulí 8x6, regl CC Talon 25A. Prostě to nemá chybu, dokonalý soutěžní pohon aby člověk 25s šmejdil u země a pak udělal brutální "forsáž", zrovna tak se s tím odletět hodně daleko atd. Funguje spolehlivě už vlastně třetí sezónu, ale použití jen na vlastní nebezpečí :-) Podotýkám ale, že pokud si koupím další kus Djanga, tak si tam dám právě tento pohon znovu, jsem naprosto spokojen. Viz https://www.modelmotors.cz/product/detail/449/ , ale k udaným hodnotám se stavím přesně jako Jack Sparrow k pravidlům Parley - "to jsou spíš jen taková doporučení" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 17:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Milý hrábě,nevím zdali budou čí nebudou tvoji kolegové přes Djanga semnou souhlasit ale z mého pohledu bude stavba éra aby i taky na nové éro i slušně vypadalo a i létalo nad tvoje síly. Pokud do toho stejně půjdeš a já se zmýlím, omluvím se Ti veřejně a budeš u mě mít 1 metr čokolády dle vlastního výběru.Je to přeci jen dost vysoká investice pro výdělečného člověka natož potom pro tebe,když se to nepovede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 18:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Drátku, máš pravdu, že kolegové přes Djanga budou nesouhlasit. :wink:

Django tak jak přijde od Papíry se nestaví, ale kompletuje. Samozřejmě, že i to se dá kolosálně pokazit, ale to neznamená, že to Hrábě pokazí nebo pokazí tak, že to nebude letuschopné.

Budeš se možná divit, já jsem svoje první Django taky pokazil a přesto (soutěžně) létá už čtvrtou sezónu a nestěžuju si. :lol:

Samozřejmě, že kluk k tomu musí přistoupit odpovědně a ne stylem, dneska večer otevřu krabici a zítra ráno jdu na letiště. Už jsem mu to psal, ať hlavně nespěchá a ptá se. Nabídnul jsem mu i možnost telefonické konzultace, kdyby měl zájem.

Samozřejmě že ta kompletace vyžaduje určité postupy, ale není to nic, co by jeden nezvládnul. A i podle toho jakým způsobem přistupuje k výběru osazení, bych si spíše tipnul, že budeš kupovat tu čokoládu. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 19:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.2.2020
Příspěvky: 104
Obrázky: 2
Pro nováčka bych zdůraznil, že už nesehnatelný Castle Talon 25 je letitá legenda mezi regulátory, která snese a uřídí, co leckterý (a ne úplně nejlevnější) 40A regl vzdá s mnohými efekty :lol:

Jinak díky Tomášovi, že se přiznal k tomu, co to tam má za cirkulárku. Podle Ecalcu něco přes 41 A max (Talon 25 to v F5J/RCEV režimu zvládne s prstem v nose, hrábětem zde uvažované regulátory takřka určitě ne, rozhodně ne dlouhodobě a je otázka, jestli vyhoří jen silová část, nebo už něco na přívodu před rozbočením k BEC, pokud tam něco takového je), stoupavost hovadská 8) bez legrace nevhodná pro začátečníka (i kvůli seřizování, mix na tohle nebude zrovna sranda) a tah dostatečný na to, aby v +/- horizontu rozhulákal Django na rychlost, kdy mění geometrii křídel (jen nevím, jestli poprvé nebo podruhé).
Tohle je pohon pro mazáka, který základní věci páčkuje po paměti i když se diví a nevěří svým očím.

Just my $0,02 jak říkají naši západní soudruzi.

Aby to nevyznělo, že 843 mne neoslovily-naopak. Chod mají drncavější než serva za +/- 1000 a víc, ale velmi slušně středí a jsou velmi překvapivě konzistentní. Když se využije celá dráha páky a SW se omezuje jen v rámci doladění (do 10%), je to dost dobré.

_________________
Taranis XD9+ na OTX 2.2.2
Django F5J-100


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Nějaké praktické zkušenosti a hlavně rozdíly (když pomineme parametry v tabulce) mezi těmito servy?

https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3429
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3201

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 19:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.2.2020
Příspěvky: 104
Obrázky: 2
BMS A10 mám na výškovce. Středění, opakovatelnosti, deadbandy (skutečné, testováno subrtimem s ukazovátkem na páce 30 cm dlouhým) nemám co vytknout, ani nemám dojem, že by driftovalo v běžných teplotách. Vůle nula.

2 ks KST08 na mne takový dojem neudělaly, ale tuším, že to byly V4 a ne tahle poslední inkarnace. K té bude muset něco říct někdo jiný.


BMS A10 jsou na trhu už nějakou chvíli a na fórech o nich skoro nenajdeš slovo. Takže budou dost slušná, protože kdo je má, považuje je za "tajnou zbraň" a kdyby s nimi byly nějak obecněji potíže, už by se to dávno rozkřiklo. Jak to ostatně bylo u KST v minulosti...

_________________
Taranis XD9+ na OTX 2.2.2
Django F5J-100


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 19:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Golfista píše:
Nějaké praktické zkušenosti a hlavně rozdíly (když pomineme parametry v tabulce) mezi těmito servy?

https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3429
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3201


Je to hodně podobné, ty X08 jsem reálně měl na křidélkách F5J Storka a v pohodě (nový majitel je nejspíš stále provozuje). Bluebirdy jsou novější a něco podobného, podle některých náznaků možná i lepší, u obou typu najdeš recenze nadšené i špatné, ale to je všude. Do Djanga bych se nebál ani jedné varianty.

K tomu předchozímu - Talon 25 nesehnatelný není, momentálně ho Ivan Hořejší skladem nemá, ale měl by se vyrábět dále, je to jen o naskladnění (mimochodem u jiných hodnověrných českých prodejců jich pár skladem je). Za mne opravdu mezi ESC jasné číslo 1 pro RCEV, ale není to pro lidi, kteří řeší rozpočet (nemyslím nijak zle, je to prostě realita). Jo a pro RC_FB - pro můj pohon Djanga nemám žádný mix, jen je na start samostatný letový režim, který má trochu jinak trim výškovky, ale je to fixně, žádný mix ve vazbě na otáčky - není třeba :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz