Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 42  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 8:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Zrovna taky stavím. Nemám motýla, ale klasické ocasky. Ovládání budu mít uhlíkem 0,8mm. Zrovna jsem bovdeny začal kompletovat a je to v pohodě. Taky jsem uvažoval o drátu, ale na základě této diskuze jsem to změnil na uhlík. Rozdíl v hmotnosti už bude dost patrný.

Kužel mám plný, turbo kužel je v tomto případě IMHO k ničemu. Motorová přepážka je plná, takže tam vzduch stejně nemá kudy projít. Myslím, že pro těch pár sekund motorového letu je to stejně jedno . . .

Navíc si nejsem jistý, jestli je turbo kužel povolený na soutěžích? Tady by se asi musel vyjádřit někdo povolanější, já jsem na tom se soutěžením přesně jako teď Ty :) , ale na stránkách horejsi.cz, kde jsem kužel kupoval je vysloveně uvedeno, že splňuje podmínky FAI. Určitě je definován poloměr špičky, možná i další parametry, nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 8:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ještě jedna věc. Nevím, jestli jsi četl celé vlákno od začátku, ale HonzaS zmiňuje že polepil motorovou přepážku sklotextilem. Přijde mi to jako hodně dobrý nápad, udělal jsem to taky tak. Přece jen ta samotná překližka není nejtvrdší a pokud to občas zapíchneš, tak kdoví jak na tom bude po čase. Docela doporučuji to taky udělat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 10:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Turbokužel je z hlediska pravidel OK.
Zato je úplně naprd ve všem ostatním, F5J i RCEV obvykle ani díry v přepážce nemají, takže se chlazení nekoná. Osobně používám plastové Reisenaury a "díru" zevnitř ucpávám polyesterovým tmelem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 11:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 59
Bydliště: Kolín
Tu přepážku pro jistotu taky zpevním, jen jaký motor tam dát , přikláním se k té 2830. Poběží přece jen chvíli, než to nastoupá. Ty táhla z uhlíku dám asi taky, ještě jak co nejlehčeji udělat spojení s pákou na kormidlech. Serva půjdou dozadu, kužel vezmu od Hořejšího.

Odesláno z mého EVA-L09 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 11:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A kolik ten 2830 motor váží prosím?
H

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 12:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Spoj táhlo - páka dělám pomocí spojky M2 (https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3273). Spojku nalepím epoxidem na táhlo a našroubuji plastovou minividličku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 13:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 59
Bydliště: Kolín
HonzaS píše:
A kolik ten 2830 motor váží prosím?
H
Ten Leopard 2830-09T má 56g ...https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 09T-1290KV

Odesláno z mého EVA-L09 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 13:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 59
Bydliště: Kolín
BoBik_CZ píše:
Spoj táhlo - páka dělám pomocí spojky M2 (https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3273). Spojku nalepím epoxidem na táhlo a našroubuji plastovou minividličku.
Mě napadlo kloubové spojení, ta vidlička s kloubem, u motýla je trošku jiný pohyb kormidla vůči táhlu, než u VS do kříže

Odesláno z mého EVA-L09 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 13:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 59
Bydliště: Kolín
Martin72 píše:
Mě napadlo kloubové spojení, ta vidlička s kloubem, u motýla je trošku jiný pohyb kormidla vůči táhlu, než u VS do kříže
Tohle ...http://www.mpjet.info/market/index.php? ... ts_id=1467
Odesláno z mého EVA-L09 a podpis odstraním




Odesláno z mého EVA-L09 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 22:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Tak jsem Djangouše dokončil. Letová hmotnost mi vyšla 788g (komplet včetně výškoměru) s 1000mAh baterkou. Není to asi kdovíjaký zázrak, ale nejhorší myslím taky ne. Navíc pan Papírník na webu píše, že Django má váhu rádo, tak se tím nemusím trápit. :lol:

Co jsem nechápal, jak mi vyšlo těžiště. Prostě jsem střeva narval do trupu s tím, že začnu ladit polohu. No a sedlo to na milimetr, nemusel jsem hýbat s ničím.

Stavba naprosto v pohodě, největší opruz nastal až v samotném závěru. Trup vypadá na první pohled tak prostorně, ale když jsem si na stůl rozložil věci, které jsem tam potřeboval umístit, tak jsem lehce znejistěl. :wink: Ale nakonec se podařilo. Jen jsem byl prozatím líný zkracovat kabely, tak to uvnitř vypadá jak u dráteníka. :oops:

Teď už jen počkat až skončí doba ledová a půjde se na zálet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 20:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Můžeš dát prosím pár fotek jak ti v trupu vyšlo rozmístění komponentů?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 7:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Fotky bych dát mohl, ale obávám se, že by na nich moc vidět nebylo.

Zkusím to popsat:
1. Serva VOP a SOP: ty mám pod křídlem co nejvíce vzadu tak, abych tam ještě měl nějaký manipulační prostor na připojení/odpojení táhel. Přední strana serv odhadem tak ve 2/3 - 3/4 hloubky křídla.

2. Přijímač: před servy VOP a SOP ve vzdálenosti, kterou mi dovolily kabely těchto serv. V mém případě je zadní strana přijímače cca pod náběžnou hranou křídla.

3. BEC: pomocí sucháče připevněný na horní část trupu za kabinou.

4. Regulátor: ten jsem umístil tak, aby kabely od motoru byly natažené a nepřekážely baterce. V mém případě na pravé straně trupu, těsně za kabinou.

5. Baterka: co nejvíce vepředu.

6. Výškoměr: volně v trupu na úrovni zadní části kabiny.

Ale budu to ještě vytahovat a zkracovat kabely na míru. Ten chumel, který tam vznikl se mi ani trošku nelíbí. Ale rozložení zůstane stejné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 21:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ohledně umístění serv VOP a SOP samozřejmě kecám. Psal jsem to v práci a pak na to doma kouknul a uvědomil jsem si, že píšu blbosti.

Platí to umístění pod křídlem co nejvíce vzadu, tak aby tam byl prostor pro montáž/demontáž táhel. Ale samozřejmě to není ve 2/3 až 3/4 hloubky křídla, ale v poslední třetině délky výřezu v trupu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 15:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
BoBik_CZ píše:
Ohledně umístění serv VOP a SOP samozřejmě kecám. Psal jsem to v práci a pak na to doma kouknul a uvědomil jsem si, že píšu blbosti.

Platí to umístění pod křídlem co nejvíce vzadu, tak aby tam byl prostor pro montáž/demontáž táhel. Ale samozřejmě to není ve 2/3 až 3/4 hloubky křídla, ale v poslední třetině délky výřezu v trupu.


Děkuji za odpověď a inspiraci jaké vybavení do modelu použít.

Také čekám na svoje Django, které je už vyrobené. Mám to podobně jako ty, kdy než se pustím do stavby modelu, tak jej nechám chvíli "uležet", ale vzhledem k tomu, že se blíží sezona, tak to zase nebudu přehánět. :P


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 17:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Uleželý django je asi jako sex po svatbě... jak to zkusíš tak si říkáš proč jsi s tím proboha nezačal dřív :P :lol: Ono ti to asi stejně nedá až přijde krabice... Já se s ním teda taky páral, byl to pro mě relax od diplomky a státnic.

Kdybych neměl moc práce s kostlivcema ve skříni, tak bych dneska šel lítat. Bylo nádherně!

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz